Підвищення мінімальної зарплати з 2022 року в Польщі: хто виграє, а хто втратить

15 Вересня 2021
мінімальна зарплата в польщі 2022

Вчора, 14 вересня, уряд Польщі остаточно затвердив мінімальну заробітну плату на 2022 рік. Сума відрізняється від тієї, яку міністри пропонували першочергово, всього на 10 злотих. Так, 3010 злотих/брутто - це заокруглена мінімальна ставка, яку вирахували на основі макроеномічних показників (ВВП та інфляції). Вже з січня за годину роботи працівник у Польщі зможе отримувати мінімум 19,70 зл/брутто.

Ті, хто заробляє в Польщі найменше, після підвищення “мінімалки” отримуватимуть на руки на 147,89 злотих більше. За підрахунками Ради Міністрів, це близько 2,4 млн поляків. Для цієї групи працівників така ситуація й справді буде вигідною. 

Однак, підвищення рівня мінімальної заробітної плати та погодинної ставки потягне за собою й подорожчання деяких обов’язкових платежів у Польщі. Це вдарить по кишені, зокрема, підприємців-початківців, пише businessinsider.com.pl

⇒ Інфляція в Польщі побила 20-річний рекорд: ціни ростуть швидше, ніж прогнози

робота в польщі для українців

Підвищення мінімалки у Польщі: скільки працівник отримуватиме на руки в 2022 році

Використовуючи калькулятор зарплат, можна вирахувати точну суму нетто від заданої суми брутто. Так, після сплати всіх необхідних податків мінімальна зарплата становитиме 2 209,56 зл. Якщо в Польщі підвищать суму, що не підлягає оподаткуванню (як передбачає урядова програма Польський Лад), то за місяць роботи особа отримає на руки навіть більшу суму - 2 363,56 зл.

Розмір мінімальної зарплати безпосередньо впливає на суму страхових виплат для підприємців-початківців. Це стосується осіб, які започаткували власну справу у 2019-2020 рр. Так званий “малий ZUS” у 2022 році коштуватиме підприємцям 285,70 на місяць. В перспективі року це означатиме підвищення на понад 200 зл, що майже відповідає одному місячному платежу. 

Збільшення мінімальної заробітної плати та погодинної ставки потягне за собою підвищення й деяких інших виплат. Йдеться про компенсаційні виплати, винагороду за простої та надбавку за нічну роботу. Остання становить 20% від мінімальної погодинної ставки за кожну годину нічної роботи, тобто з 21:00 до 7:00. У 2022 році погодинна оплата праці зросте з 18,30 злотих до 19,70 злотих/брутто, що означає збільшення приблизно на 7%.

мінімальна зарплата в польщі 2021-2022

Щорічне підвищення “мінімалки”, на думку деяких економістів, може негативно вплинути на ринок праці в Польщі. Та на практиці це важко помітити - вже багато років рівень безробіття в країні залишається низьким, зате зростає професійна активність поляків. Водночас, останнім не можуть похвалитись молоді особи, які ще не мають достатньо досвіду роботи. Саме вони дуже часто працюють за мінімальну місячну винагороду. 

З іншого боку, зростання мінімальної заробітної плати захищає працівників на місцевих ринках, де часто є лише один великий роботодавець. Без відповідного законодавства, він міг би скористатись владою та знизити рівень зарплат на власний розсуд.

⇒ Читайте також:

Середня зарплата в Польщі у перші місяці 2021 року

Польща хоче спростити процедуру працевлаштування іноземців та видачі карт побиту

Через пандемію поляки терпиміше ставляться до неофіційного працевлаштування

Фото: Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах