В Польщі стартував прийом заявок на виплату допомоги “Сім’я 500+”

02 Лютого 2021
соціальна допомога на дитину в польщі для українців

1 лютого в Польщі стартував прийом заявок на виплату державної допомоги сім’ям в межах програми “Rodzina 500 plus” на 2021-2022 рр. Вже за першу добу на отримання допомоги зареєструвалось понад 640 тисяч сімей (приблизно 10%). Про це повідомила міністр соціальної політики Марлена Малонг, передає businessinsider.com.pl.

“Вчора розпочався прийом електронних заявок. Вже подано понад 640 тисяч запитів. Нагадаю, що зараз виплати 500+ щомісяця отримує близько 6 млн 600 тисяч дітей”, - заявила міністр і заохотила батьків надсилати свої анкети саме в електронному форматі, як це вже зробило близько 10% родин.

Детальніше про те, хто може отримати фінансову допомогу на виховання дітей у Польщі та як подати свою заявку читайте далі у нашому матеріалі. 

як отримати соціальну допомогу в Польщі 2021openeyo.com

Як подати заявку на програму 500+ в Польщі у 2021 році

Новий розрахунковий період програми “Сім’я 500+” розпочнеться в Польщі з 1 червня 2021 р. і триватиме до 31 травня 2022 р. Аби впродовж цього періоду отримувати від польської держави фінансову допомогу на дитину, потрібно зареєструвати відповідну заявку. Зараз діє кілька способів подачі анкети:

  • через веб-портал Empatia;
  • через електронний банкінг;
  • через портал PUE ZUS.

Можливість подачі паперових заявок з'явиться аж з 1 квітня. 

Розгляд та ухвалення рішення щодо конкретної родини триває до трьох місяців. Батьки, які правильно заповнять свою анкету і встигнуть її подати до 30 квітня, отримають перші виплати за червень не пізніше 30 числа. А ті, хто відправить заявки з 1 до 31 травня, почнуть отримувати допомогу з компенсацією за червень аж наприкінці липня. Якщо ж відправити анкету в червні, рішення про призначення грошової допомоги та її безпосередня виплата надійдуть не пізніше 31 серпня. Тим, хто подасть заявку після 30 червня, слід розуміти, що допомогу виплачуватимуть не впродовж всього розрахункового періоду, а з моменту реєстрації анкети. 

500+ в Польщі для іноземців

Програма фінансової допомоги польським сім’ям “Rodzina 500+” діє в Польщі вже п’ять років. Станом на зараз, держава витратила на неї понад 134 млрд злотих. 
 
Як відомо, у Польщі батьки отримують щомісячні грошові виплати на виховання дітей з моменту їхнього народження і до повноліття. 500+ також можна оформити і на прийомну дитину. З 2019 року виплати по програмі більше не залежать від доходів батьків чи кількості дітей в сім’ї. 

500+ в польщі для українців

Цікаво, що таку соціальну допомогу мають право одержувати не лише громадяни Польщі, але й іноземці, які проживають в країні усією сім’єю. Для цього потрібно відповідати одному з таких критеріїв:

  • наявність карти тимчасового перебування з позначкою “доступ до ринку праці”, що дійсна від шести місяців;
  • наявність “карти побиту”, виданої на підставі виконання висококваліфікованої роботи;
  • отримання дозволу на постійне проживання в Польщі;
  • статус довгострокового резидента ЄС;
  • громадянство ЄС або Швейцарії.

Іноземці, які працевлаштовані в Польщі на термін до шести місяців, працюють на підставі робочої візи чи просто навчаються в Польщі не мають права на участь в програмі “Сім’я 500+”.

⇒ Читайте також:

Туристичне 500+ у Польщі: кому нададуть грошову допомогу та на що її можна витратити

Бунт польських підприємців: до акції долучаються батьки школярів

Правила дорожнього руху в Польщі: що зміниться в 2021 році

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах