У Польщі скорочують термін обов’язкової самоізоляції для мандрівників з-за меж Шенгену

10 Лютого 2022
карантин після прибуття в польщу 2022

Пік п’ятої хвилі коронавірусу в Польщі залишився позаду, заявив у середу, 9 лютого, міністр охорони здоров'я Адам Недзельський. Другий тиждень поспіль місцеві лікарі видають все менше направлень на тести. Оскільки тенденція до зниження вже закріпилась, уряд Польщі прийняв рішення про послаблення деяких карантинних обмежень. 

Так, з 11 лютого буде повністю скасовано обов’язковий карантин для осіб, які повертаються до Польщі з інших країн Шенгенської зони. 

Також буде зменшено кількість днів самоізоляції для тих, хто в’їжджає до Польщі з-за меж Шенгену - з 14 до 7 днів, пише видання podroze.onet.pl.

Нагадаємо, до 11 лютого для звільнення від обов'язкового 14-денного карантину треба було виконати дві умови:

  • мати негативний результат ПЛР або антиген-тесту на коронавірус, виконаного не раніше, ніж за 24 години до перетину кордону;
  • мати сертифікат про вакцинацію схваленими на території ЄС препаратами або документ, що підтверджує одужання від коронавірусної хвороби.

Тести могли не здавати лише діти, які навчаються у польських школах і дитсадках, а також опікуни, які їх супроводжували. 

Водночас, наявність негативного результату тесту не звільняла невакцинованих осіб та осіб, які були щеплені не затвердженими на території Європейського Союзу вакцинами, від проходження 14-денного карантину в Польщі. Самоізоляцію можна було припинити достроково, якщо через 8 днів після перетину кордону здати ПЛР-тест та отримати негативний результат.

З 11 лютого термін обов'язкової самоізоляції для таких осіб становитиме 7 днів.  

актуальні карантинні обмеження в польщі 2022

Окрім цього, з 15 лютого у Польщі буде скорочено ізоляцію хворих на коронавірус осіб з 10 до 7 днів. Їхні співмешканці будуть змушені відбувати карантин стільки ж, скільки і хворі. Також не буде обов’язкового карантину для осіб, які контактували з інфікованими людьми.

“Сподіваємось, що в березні зможемо приймати відважні рішення про скасування карантинних обмежень. П’ята хвиля та динамічна кількість заражень, з якою ми маємо справу, не переходить у динамічне збільшення госпіталізації”, - заявив Адам Недзельський.

“Ми прийняли рішення прискорити повернення до стаціонарної форми навчання. Усі школи, які не будуть на зимових канікулах у другій половині лютого, повернуться до навчального процесу з 21 лютого. Я переконаний, що до кінця навчального року ми зможемо нормально вчитися”, - додав міністр освіти Пшемислав Чарнек.

Під час прес-конференції обидва міністри наголосили, що стаціонарне навчання є пріоритетом для уряду і не передбачає повернення до дистанційного навчання. Однак урядовці допускають можливість зміни цього рішення у разі погіршення епідемічної ситуації в країні.

⇒ Читайте також:

Скільки карт тимчасового перебування видали українцям у Польщі в 2021 році

З Києва до Варшави за 4 години: між столицями хочуть запустити високошвидкісну залізницю

У 2021 році найбільш інтенсивний рух через кордон був на КПП Шегині-Медика

Головне фото: reddit.com

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах