08 Лютого 2022
Україна та Польща розробляють спільний план будівництва високошвидкісного залізничного сполучення між Києвом та Варшавою, аби презентувати його на рівні Євросоюзу.
Про це сторони домовились під час візиту Міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, його заступника Мустафи Найєма і керівника Укрзалізниці Олександра Камишіна до Польщі, пише zaxid.net.
В українському Міністерстві інфраструктури запевняють, що запуск євроколії скоротить час у дорозі з Києва до Варшави залізничним транспортом з 14 до 4 годин.
prykordonnya.info
Під час зустрічі з польськими колегами урядовці також обговорювали реконструкцію прикордонної ділянки Мальховіце – Нижанковичі, яку не використовують з 1995 року. Зараз для цього проекту шукають джерела фінансування.
⇒ Проекту відновлення залізничного сполучення Хирів - Загуж виділили грант
⇒ До майбутнього пункту пропуску Нижанковичі-Мальховіце проклали ще 12 км нової дороги
Нагадаємо, до плану інтеграції української транспортної мережі в європейську також входять нові автобани до західного кордону. Йдеться про будівництво першої платної дороги Краковець – Львів – Броди – Рівне, а також оновлення дороги М-07 Київ – Ковель – Ягодин, з підвищенням її до категорії І-а.
Євроколія зі Львова до Варшави
Ще один проект із будівництва залізничної колії європейського зразка на території України обговорюють на Львівщині. Йдеться про сполучення між Львовом та Варшавою. Високошвидкісну колію хочуть прокласти зі Львова до Варшави через Раву-Руську. Про це написав заступник голови ЛОДА Юрій Бучко у своєму фейсбук-профілі.
“На сьогодні напрацьовуємо проект відновлення євроколії Держкордон-Рава-Руська. Технічне завдання проекту передбачає капітальний ремонт колії європейського зразка довжиною 8 кілометрів, а також ремонт залізничного вокзалу у Рава-Руській з можливістю проведення митного контролю”, - повідомив чиновник.
Фейсбук Юрій Бучко
Як відомо, розробка проектно- кошторисної документації коштуватиме близько 4 млн гривень. Для цього планують залучити кошти з місцевих бюджетів. Загальну вартість самих робіт оцінили в близько 100 млн гривень.
За словами Юрія Бучка, реалізація проекту дозволить розвинути пасажирські перевезення, стане альтернативою іншим видам транспорту для перетину кордону та розвантажить пункти пропуску.
Нагадаємо, в Україні вже кілька років розглядають можливість будівництва високошвидкісної залізничної магістралі. За одним із кількох можливих варіантів, вона вестиме з Києва через Львів до Державного кордону з Польщею.
⇒ Читайте також:
На Львівщині відремонтують прикордонну дорогу М-09 до Рави-Руської
Польська залізниця PKP Intercity підносить ціни на квитки
Запуск платної реєстрації на в’їзд до ЄС знову відтерміновують
Головне фото: Dmitrii Vaccinium on Unsplash
Коментарі