У Польщі запустять онлайн-запис на візит до лікаря NFZ

19 Грудня 2022
як отримати в польщі медичну допомогу по страховці nfz

У Польщі пацієнти зможуть зареєструватись на візит до лікаря в межах страхової програми Національного фонду здоров’я (Narodowy Fundusz Zdrowia) через інтернет, так як діяла онлайн-реєстрація на щеплення проти COVID-19. Через електронний профіль пацієнта (Internetowe Konto Pacjenta) буде можливою реєстрація не лише до фахівця із поліклініки, але й з лікарні. 

Нова централізована онлайн-реєстрація має покращити процес запису в чергу та зробити його більш справедливим. Це випливає з положень законопроєкту, над яким працює МОЗ Польщі, передає видання businessinsider.com.pl.

Центральна електронна реєстрація має полегшити життя не лише пацієнтам, але й медичним працівникам у Польщі. Зараз кожен медзаклад чи шпиталь проводить свою власну реєстрацію. Таким чином, пацієнту доводиться телефонувати до кількох, а іноді й до десятка закладів, щоб домовитись про відвідування спеціаліста чи записатись на плановий візит у лікарні. 

Ситуація має змінитись завдяки затвердженню відповідного законопроєкту. Документ передбачає можливість реєстрації на візит до лікаря через онлайн-профіль пацієнта (Internetowe Konto Pacjenta), схоже до того, як діяла реєстрацію на вакцинацію проти ковіду

За даними центру e-Zdrowie, що відповідає за цифровізацію сфери охорони здоров’я, зараз профілем IKP у Польщі користується 16 мільйонів осіб. З них 4 млн встановили на смартфон мобільний додаток mojeIKP.

Як відомо, на старті проєкту користувачам будуть доступні лише вибрані міністром охорони здоров’я послуги медзакладів. Раніше у деяких польських воєводствах вже провели пілотний проєкт онлайн-реєстрації. Пацієнти могли зареєструватись на візит до кардіолога, а також на проведення спеціальних досліджень, таких як магнітно-резонансна та комп’ютерна томографія. Ймовірно, центральна система онлайн-реєстрації спершу запустить запис саме на ці послуги. 

У польському МОЗ сподіваються, що нова система спростить та пришвидшить процес реєстрації на медичні послуги, а також надасть пацієнтам простіший доступ до інформації про вільні дати відвідування лікаря чи проведення досліджень.

Законопроект щодо запровадження централізованої електронної системи реєстрації польський уряд має прийняти ще цього року. За це відповідає міністр охорони здоров'я Адам Недзельський.

⇒ Читайте також:

У Польщі знизилась кількість вакансій. Кого фірми найбільше потребують зараз

Євросоюз погодився ввести для українців спеціальний роумінг

У п’яних водіїв у Польщі забиратимуть авто навіть без спричинення ДТП

Головне фото: pkt.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах