У ще двох регіонах Польщі, зокрема у Варшаві, запроваджують локдаун

12 Березня 2021
карантинні обмеження в польщі 2021

З понеділка, 15 березня, суворі карантинні обмеження запроваджують ще у двох польських воєводствах - Мазовецькому та Любуському. На цих територіях, зокрема і в столиці Польщі, діятимуть ті ж заборони, що зараз актуальні для мешканців Вармінсько-Мазурського воєводства, а відзавтра, 13 березня, набудуть чинності у Поморському воєводстві. Регіональний локдаун на всіх цих територіях діятиме в Польщі щонайменше до 28 березня. 

Про це під час чергової прес-конференції оголосив міністр охорони здоров’я Польщі Адам Недзельський, передає businessinsider.com.pl

коронавірус в польщі останні новини

Нові карантинні обмеження у Мазовецькому та Любуському воєводствах

За словами урядовця, до такого рішення призвело різке зростання кількості захворювань на Covid-19 серед мешканців цих територій, а також по всій країні загалом. Так, у четвер, 11 березня, у Польщі було зафіксовано 21 045 нових підтверджених випадків зараження коронавірусом. 

“Чорний сценарій темпу розвитку пандемії матеріалізується. Результат у 21 тисячу нових випадків - це приріст захворювань на майже 6 тисяч в масштабах тижня, це 30-відсоткова динаміка на практиці”, - наголосив Адам Недзельський і нагадав, що середній показник захворюваності за тиждень становить у Польщі понад 14 тисяч осіб. 

Глава польського МОЗ також повідомив, що станом на зараз польські лікарні завантажені на 70%. Зменшується, в тому числі, й кількість вільних ковід-ліжок та респіраторів. На думку урядовця, про наростання третьої хвилі коронавірусу в Польщі свідчить також те, що зросла кількість пацієнтів, які звертаються до сімейних лікарів з підозрою на Covid-19. 

За словами Адама Недзельського, Вармінсько-Мазурське воєводство залишається тією територією, де ситуація з поширенням коронавірусу найбільш загрозлива. Важкою також можна назвати ситуацію у сусідньому Поморському регіоні, а також на Мазовецьких та Любуських землях. 

“Ці дві території перетнули межу, яку ми зафіксували у Вармінсько-Мазурському воєводстві, коли запроваджували регіональний карантин. Тому локдаун оголошуємо ще й там”, - пояснив міністр. 

карантинні обмеження в польщі 2021

Та про які заборони йдеться? У воєводствах з найбільшою кількістю заражень коронавірусом діятимуть обмеження, добре відомі ще з 2020 року. Закритими залишаються:

  • торгові центри - за винятком магазинів з продуктами, косметикою, будматеріалами та зоотоварами, а також аптек, кіосків з пресою, книгарень, перукарень тощо;
  • фітнес-клуби та спортзали;
  • спортивні арени;
  • басейни;
  • сауни, солярії, турецькі лазні;
  • казино;
  • готелі;
  • театри, музеї, мистецькі галереї;
  • кінотеатри.

Крім цього, для учнів 1-3 класів навчання відбуватиметься за змішаною системою - і стаціонарно, і віддалено. 

У решті регіонів країни до 28 березня діятимуть всі актуальні досі засади безпеки. Якщо ситуація з поширенням коронавірусу й надалі погіршуватиметься, уряд може ввести черговий локдаун по всій території Польщі, підсумував Адам Недзельський. 

⇒ Читайте також:

В Польщі погіршилась епідситуація: уряд відкриває тимчасові ковід-лікарні

У Польщі скасували карантин для вакцинованих від Covid-19 мандрівників

Польські студенти нарікають на фінансові труднощі, спричинені пандемією. Опитування

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах