Україна заборонила транзит іноземних громадян через свою територію

11 Вересня 2020
перетин українського кордону під час карантину правила

Наприкінці серпня український уряд вирішив заборонити в’їзд іноземних громадян на територію країни до 28 вересня. За неофіційною версією, таке рішення прийняли на прохання Ізраїля, аби запобігти масовому паломництву юдеїв-хасидів до Умані на святкування юдейського Нового року і, як наслідок, не допустити погіршення епідеміологічної ситуації в регіоні. Аби заборона не була дискримінаційною, в’їзд вирішили обмежити всім іноземним громадянам. 

Разом з тим, заборона не стосувалась іноземців, для яких Україна мала стати транзитною територією, а також тих, хто навчається в країні, постійно тут проживає чи є біженцями, працівниками дипломатичних установ, інструкторами збройних сил держав-членів НАТО або проходить лікування в закладах охорони здоров'я. Проте, на початку вересня Кабмін прийняв нове рішення щодо можливості перетину українського кордону для іноземців. Про всі актуальні зміни читайте далі у нашій публікації.

⇒ Нащадкам громадян Речі Посполитої хочуть дозволити проживання в Польщі

перетин кордону україни під час карантину

Україна обмежує транзит для іноземців через коронавірус

Кабінет Міністрів України затвердив нову постанову, яка забороняє транзит іноземних громадян через територію країни до 27 вересня 2020 року включно. Разом з тим, уряд вирішив розширити список винятків, коли іноземцям все ж можна потрапити в Україну. Відтак, перетинати український кордон дозволили громадянам інших держав, які є дідусем або бабусею українця. Раніше ж заборона не стосувалась тих іноземців, які є подружжям, батьками чи дітьми українських громадян. Водночас прикордонники наголошували, що правовий статус дитини має людина, яка не досягнула повноліття. 

Крім цього, урядовці детальніше розглянули пункт, згідно з яким іноземці могли прибувати в Україну на навчання. Тепер він стосується лише тих, хто навчається у ВНЗ, а не у всіх навчальних закладах країни. 

Нагадаємо, попередня постанова Кабінету Міністрів дозволяла транзит територією України, якщо він тривав не більше двох діб. Пасажир повинен був надати документ, який засвідчив би його намір покинути країну впродовж цього часу. Однак, таке формулювання дозволяло в’їжджати під виглядом транзиту тим іноземцям, пунктом призначення яких була саме Україна. Під час прикордонного контролю вони могли показати бронювання квитка, проте так ним і не скористатись. А проконтролювати дотримання термінів виїзду було неможливо. 

в'їхати до польщі під час карантину

Польща може заборонити авіасполучення з Україною

З 2 до 15 вересня у Польщі буде актуальним новий список країн світу, з якими через складну епідеміологічну ситуацію заборонене міжнародне авіасполучення. На цей раз до нього увійшло 44 держави, зокрема Іспанія, Албанія, Індія, Ізраїль, Мальта, Молдова та США. 

Проте, через негативну тенденцію до збільшення кількості випадків захворювання на Covid-19, цей список може розширитись на ще 21 країну. Як пояснили в МЗС Польщі, йдеться про країни, де показник захворюваності перевищує 60 випадків на 100 тисяч осіб. Зараз до них входить Україна, а також такі країни Європи, як Хорватія та Франція. 

⇒ Читайте також:

Візові центри Польщі приймають документи через кур’єра «Нової Пошти»

Прикордонну дорогу Яворів-Грушів на Львівщині нарешті почали ремонтувати

Електронна черга в Краковці: на якому етапі перебуває проект?

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах