Прикордонну дорогу Яворів-Грушів на Львівщині нарешті почали ремонтувати

25 Серпня 2020
ремонт дороги на грушів

У 2019 році український уряд мав рішучі та амбітні плани щодо реконструкції прикордонної інфраструктури - а все завдяки фінансовій підтримці польської сторони. Та коронакриза і карантин внесли свої поправки у плани Держмитниці. На невизначений термін перенесли реалізацію проекту електронної черги на перетин кордону через КПП Краковець-Корчова. Відтермінували також початок ремонтних робіт на самому пункті пропуску. Окрім того, на 2020 рік планувалась реконструкція траси М10 Львів-Краковець, однак поки що проект існує лише в документах.

Та все ж, деякі прикордонні інфраструктурні об’єкти таки дочекались обіцяного ремонту. Так, наприкінці липня стартувала реконструкція дороги Мостиська-Краковець, яка з’єднує між собою пункт пропуску Краковець-Корчова та місто Мостиська. Останнє розташоване всього за 13 км від ще одного митного переходу - Шегині-Медика. 

А наприкінці минулого тижня стало відомо про початок  довгоочікуваного ремонту автомобільної дороги Яворів-Грушів. Цим шляхом можна дістатись до КПП Грушів-Будомєж. Детальніше про вартість проекту, заплановані роботи та орієнтовну дату завершення ремонту читайте далі у нашій публікації. 

коли поляки розпочнуть ремонт дороги яворів-грушів

На Львівщині розпочали ремонт прикордонної дороги Яворів-Грушів

На Львівщині розпочався довгоочікуваний ремонт дороги, яка веде до пункту пропуску через кордон з Польщею Грушів-Будомєж. На ці роботи роками чекали не лише місцеві мешканці, але й мандрівники з України та Польщі, які обирали для перетину кордону саме КПП у Грушеві. На залагодження всіх бюрократичних питань пішло декілька місяців і ось нарешті Служба автомобільних доріг Львівщини приступила до ремонту автошляху Яворів-Грушів.

Як зазначають у Службі, капітальний ремонт виконають на ділянці дороги завдовжки 19,5 км. Реконструкція відбуватиметься в межах кредитної програми польського уряду «Розбудова прикордонної дорожньої інфраструктури на підходах до пунктів пропуску на українсько-польському кордоні». На ремонт польська сторона виділила кредит на суму 7 млн євро. За планом, роботи завершаться вже наступного року. 

Реконструкція автодороги Т-14-20 Яворів-Грушів передбачає розширення проїжджої частини, облаштування водовідведення та заміну залізобетонних труб, а також конструктивних шарів асфальтобетонного дорожнього покриття з попереднім посиленням основи. Окрім цього, під час проведення ремонту підрядники повинні облаштувати тротуари і зупинки громадського транспорту, а також подбати про освітлення в межах населених пунктів та відповідне ознакування дороги.

ремонт дороги яворів-грушів

Зараз польська підрядна організація DROG-BUD розпочала на ремонтованій ділянці земляні роботи та зрізання пошкодженого дорожнього покриття. В межах ремонтних робіт планують також повністю відновити залізобетонний міст через річку Ретичин та перебудувати міст через річку Липовець. Після всіх ремонтних робіт відновлена дорога Яворів-Грушів відповідатиме параметрам IV категорії. 

Варто наголосити, що в межах проекту «Розбудова прикордонної дорожньої інфраструктури на підходах до пунктів пропуску на українсько-польському кордоні» запланований ремонт трьох інших прикордонних доріг у Львівській області:

  • Т-14-18 Нижанковичі – Самбір – Дрогобич - Стрий км 0+000 – км 46+435; 
  • Т-14-01 КПП «Смільниця» - Старий Самбір км 0+000 – км 29+960;
  • Т-14-04 Червоноград – Рава-Руська км 3+137 – км 56+307.

ремонт прикордонних доріг 2020

Нагадаємо, відповідний договір про надання українській стороні кредиту на ремонт прикордонної інфраструктури підписали з Польщею у 2015 році. Згідно з договором, Україні надається кредит на суму 100 млн євро, які уряд країни розподілив таким чином:

Додамо, через пандемію коронавіруса в’їзд на територію Євросоюзу, зокрема і Польщі, для більшості громадян України досі обмежений. Так, зараз до Польщі можуть потрапити лише певні категорії осіб

Перетнути кордон з Польщею можна власним автомобілем через п’ять чинних КПП: Шегині-Медика, Краковець-Корчова, Рава-Руська-Гребенне, Ягодин-Дорогуськ та Грушів-Будомєж. Крім цього, працює також пішохідний пункт перетину кордону Шегині-Медика. Закритими залишаються ПП Смільниця-Кросцєнко та Устилуг-Зосін.

⇒ Читайте також:

Новий прямий рейс FlixBus Київ-Варшава і розклад зимових польотів Ryanair в Польщі

Мандрівники з Польщі нарікають на недбалість польських службовців на кордоні з Україною

Для поїздок “Укрзалізницею” відтепер можна використовувати електронний паспорт

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах