Електронна черга в Краковці: на якому етапі перебуває проект?

31 Липня 2020
електронна черга на кордоні з польщею 2020

За ініціативи колишнього голови Львівської ОДА Маркіяна Мальського на пункті пропуску “Краковець-Корчова” планували запровадити експериментальний проект - електронну реєстрацію на перетин кордону з Польщею. З цією метою ІТ-компанія SoftServe навіть розпочала роботу над веб-сайтом та мобільним додатком, завдяки якому водії могли б заздалегідь зареєструватись в електронній черзі та оплатити вартість такої послуги.

Спершу чиновники обіцяли, що електронну чергу на “Краковці” запустять вже до кінця 2020 року. В цьому ж році сам КПП та дорогу до нього збиралися реконструювати. Однак коронавірусна криза та карантин ввели свої корективи у плани урядовців. На якому етапі зараз перебуває реалізація проекту дізнаєтесь далі у нашій статті.

ситуація з чергами на кордоні з польщею 2020

Електронна черга на перетин кордону з Польщею: бути чи не бути?

Реалізація проекту електронної черги на перетин українсько-польського кордону призупинилась після того, як наприкінці 2019 року Маркіяна Мальського усунули з посади очільника Львівської облдержадміністрації. Про це в розмові з журналістами місцевого видання Tvoemisto.tv повідомив радник з питань інформаційної, гуманітарної політики і діджиталізації колишнього голови ЛОДА Віктор Гальчинський. 

За його словами, послуга стане доступною лише тоді, коли зареєструватись в онлайн-чергу на кордоні можна буде не лише заздалегідь з дому, але й безпосередньо після прибуття до КПП - такою була попередня домовленість із ДПСУ. Для цього на пункті пропуску необхідно облаштувати спеціальну інфраструктуру. 

«Інтерес до цієї теми згас після відставки Маркіяна Мальського. Для втілення проекту необхідно побудувати сервісну зону. Це вже інфраструктурна складова – виділення земельної ділянки та визначення оператора, тобто того, хто цим займатиметься. Наразі зі сторони ЛОДА після зміни керівництва області інтересу до проекту не було», – пояснив Віктор Гальчинський. 

Тим часом, керівник департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА Роман Шепеляк вважає, що втілення цього задуму в життя призупинилось через карантин. Чиновник додав, що зараз проект перебуває на етапі перемовин представників адміністрації з Державною прикордонною службою. 

«Плануємо внести зміни у закон щодо функціонування сервісного обслуговування на пункті пропуску, а також  про можливість обміну інформацією між митницею та прикордонною службою для онлайн-запису. З цим не все так просто. Ініціативу до змін в законопроекті ми подамо найближчим часом», – заявив Роман Шепеляк.

електронна черга на кордоні з польщею

Керівник департаменту ЛОДА також наголосив, що зараз тривають переговори із власниками землі та інвесторами щодо облаштування поблизу кордону спеціальної сервісної зони.  Вона має служити як своєрідний пункт простою автомобілів, які очікують на свою чергу на проходження паспортного і митного контролю. Звідти автомобілі потраплятимуть безпосередньо на територію КПП. 

«Ми ведемо перемовини з власником землі та інвесторами. SoftServe може розробити мобільний додаток одразу, як ми погодимо всі нюанси. Крім цього, через місяць на транскордонній комісії плануємо провести перемовини з польською стороною, щоб узгодити пропускний режим між нашими сторонами», – додав посадовець у коментарі виданню Tvoemisto.tv.

Нагадаємо, чиновники обрали для реалізації пілотного проекту електронної черги на кордоні з Польщею саме КПП “Краковець-Корчова”, оскільки він має найбільшу пропускну здатність серед усіх інших на західному кордоні України. Детальніше про те, як функціонуватиме електронна черга на кордоні з Польщею читайте ТУТ

⇒ Читайте також:

Мандрівники з Польщі нарікають на недбалість польських службовців на кордоні з Україною

Які карантинні обмеження досі діють в Польщі

Дорогу Мостиська-Краковець відремонтують до кінця 2020 року

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах