Чверть польських компаній планують підняти працівникам зарплати ще цього року

15 Червня 2022
зарплата в польщі для українців

Згідно з дослідженням Randstad, 28% компаній у Польщі планують підвищити зарплати впродовж найближчих шести місяців. Більшість із них припускають, що підвищення становитиме близько 7%. Відтак, фактичне підняття зарплати може не бути відчутним через високу інфляцію, передає businessinsider.com.pl.

“Половина року зазвичай не є періодом, коли роботодавці підвищують заробітну плату, але 28% польських компаній планують підвищення у найближчі шість місяців. На підняття зарплати найчастіше можуть розраховувати працівники сектора сучасних послуг для бізнесу, де понад половина підприємств планує підвищення, а також інші компанії зі сфери послуг (34%) та будівництва (31%)”, - йдеться в коментарі до дослідження Randstad.

Опитування також показало, що 69% польських фірм планує залишити заробітну плату на теперішньому рівні. Менше 1% передбачає, що оплату праці доведеться знизити. 

“Масштаб запланованих на друге півріччя 2022 року підвищень нагадує обіцянки з допандемічного періоду. Більшість фірм планує підняти оплату праці не більш ніж на 7%, що при кільканадцятивідсотковій інфляції може бути невідчутним для поляків, особливо якщо їхня зарплата не змінилась на початку року”, - вважає членкиня правління компанії Randstad Polska Моніка Гринішин. 

Хоча більшість роботодавців все ще позитивно оцінюють своє фінансове становище, за останні півроку цей відсоток зменшився, а відсоток тих, хто погано чи дуже погано оцінює стан компанії, навпаки зріс. Також автори дослідження стверджують, що польські роботодавці все частіше схиляються до тимчасового та сезонного працевлаштування людей

“Тимчасових робітників цього літнього сезону планує працевлаштувати майже кожна третя фірма, зокрема зі сфери будівництва, логістики та промисловості. Минулого року їхня частка становила всього 27%. З іншого боку, кожне третє підприємство із сфери сучасних бізнес-послуг планує залучати стажерів та практикантів”, - підсумували автори дослідження. 

Також чотири з десяти польських компаній заявляють, що у зв’язку з війною вже працевлаштували українців або лише планують це зробити.

⇒ Читайте також:

В Польщі легально працює вже понад 200 тисяч українських біженців

У 2023 році мінімальну зарплату в Польщі підвищуватимуть два рази

Виплату українським біженцям соціальної допомоги схвалюють менше половини поляків

Головне фото: Mika Baumeister on Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах