05 Квітня 2023
Майже 3/4 українських біженців, які проживають зараз у Польщі, планують залишитись в цій країні на період Великодніх свят. Половина з них проведе свій вільний час із сім’єю, яка також перебуває в Польщі. Такі дані вдалось зібрати під час дослідження, яке проводила Міграційна платформа EWL спільно з Центром Східноєвропейських Студій Варшавського університету, пише видання wiadomoscihandlowe.pl.
Серед основних причин, чому українські біженці воліють залишитись в Польщі у Великодній період, переважають побоювання та труднощі через війну (46%), а також присутність в Польщі родини та близьких людей (31%). Лише 14% респондентів вказали робочі обов’язки як основну причину залишитись на свята в Польщі.
45% українських біженців у Польщі проведуть Великдень в сімейному колі, а кожен третій респондент (36%) зв’яжеться з родичами, які не проживають в цій країні, через мобільний зв’язок або інтернет.
⇒ Цьогоріч великодній шопінг в Польщі буде дорожчим на 25%: мережі вже пропонують знижки
Ще 11% українських біженців планують провести Великдень зі своїми польськими друзями. На думку авторів дослідження, це свідчить про поглиблення зв’язків між сусідніми народами, а також про культурну близькість.
Дослідження також показало, що найбільша група переселенців з України (36%) святкуватимуть цьогорічний Великдень у Польщі за колишньою східною традицією, тобто за юліанським календарем – 16 квітня. Водночас 23% респондентів заявляють, що святкуватимуть за обома календарями, а 20% – лише за григоріанським календарем (9 квітня). Так, в Україні досі триває дискусія про відмову від східного календаря на користь того, яким користується, зокрема, Католицька церква.
«Після російської агресії Православна церква України дозволила своїм вірянам святкувати релігійні свята за західним календарем. Враховуючи, що більше 40% біженців, які прибувають до Польщі, хочуть святкувати Великдень за західним календарем, я вірю, що наближається день, коли християни з Польщі та України святкуватимуть релігійні свята в один день, за спільним столом як велика символічна спільнота», – коментує директор Центру Східноєвропейських Студій Ян Маліцький.
⇒ Читайте також:
Як працюватимуть супермаркети Biedronka в Польщі перед Великоднем
Більше половини поляків хотіли би бачити українські товари на полицях супермаркетів
Скільки доведеться витратити на святкування Великодня в Польщі у 2023 році
Головне фото: osvitanova.com.ua
Коментарі