Середня заробітна плата в Польщі у 2018

01 Лютого 2018
Середня заробітна плата в Польщі

Робота в Польщі приваблює все більше українців. Без сумніву, це найпопулярніша країна серед тих, куди їдуть наші співвітчизники з метою заробітку. Оскільки Польща знаходиться по-сусідству з Україною, це дає безліч переваг тим, хто все ж таки планує там працювати: по-перше, це близькість до дому, що передбачає невеликі затрати грошей і часу на дорогу: по-друге, близька та зрозуміла для українців польська мова, яка теж належить до групи слов’янських мов, та й, зрештою, схожа ментальність цієї країни - усі ці фактори зумовлюють таку популярність Польщі серед тих країн, куди можна виїхати на заробітки.

Проте найважливішим чинником при виборі будь-якої роботи є, звісно ж, заробітна плата. Ні для кого не секрет, що мінімальна та середня заробітна плата у Польщі є значно вищою, ніж в Україні і наближеною до європейського рівня.

За оцінками Міністерства сім'ї, праці та соціальної політики Польщі, кількість українців, які легально працюють у цій країні, становить більше мільйона, а за іншими, неофіційними даними, ця цифра доходить навіть до двох мільйонів.

До того ж, все більше польських компаній та приватних підприємців прагнуть залучити до роботи іноземних працівників. Так, з початку 2017 року кількість компаній, зацікавлених у працевлаштуванні українців, зросла на 30 відсотків.

робота в польщі

У зв’язку зі зміною правил працевлаштування для іноземців з 1 січня 2018 року та скасуванням візового коридору для іноземних працівників, цьогоріч у Польщі очікують на активний приплив на роботу працівників з України. Нагадаємо, що тепер, згідно з новим законодавством, для того, аби легально працювати у Польщі, іноземцю необхідно отримати Дозвіл на роботу або Дозвіл на сезонну роботу:

  • Дозвіл на роботу видається на період, який не перевищує в сумі 6 місяців упродовж наступних 12 місяців
  • Дозвіл на сезонну роботу дає право на роботу в галузях, що вважаються сезонними. З ним ви можете працювати максимум 9 місяців протягом календарного року

Починаючи пошуки роботи в Польщі, перш за все люди порівнюють зарплати. І тут постає питання: де в Польщі можна заробити найбільше? У яких містах та воєводствах зарплати вищі, а умови праці кращі? І що в кінцевому результаті обрати?

Середня заробітна плата у воєводствах Польщі

Протягом минулого року середня заробітна плата в Польщі склала близько 3,5-5 тисяч злотих на місяць. У порівнянні з 2016 роком, коли середня заробітна плата становила  4 218,92, за 2017 рік вона зросла приблизно на 5,7% і складає близько 4 290 злотих. Як стверджують експерти, у 2018 році і надалі спостерігатиметься тенденція до зростання зарплат у Польщі.

Нагадаємо, що з 2018 року зросла також мінімальна заробітна плата у Польщі, яка відтепер становить 2 100 злотих брутто на місяць.

зарплата в Польщі

Головне управління статистики Польщі підбило підсумки 2017 року та надало нову інформацію про середню місячну заробітну плату у різних воєводствах Польщі. Згідно з цими даними, найбільше заробляють працівники у Мазовецькому воєводстві - в середньому 5 412 тисяч злотих на місяць. Найпопулярнішим містом, куди їдуть на роботу в це воєводство є, звісно ж, столиця Польщі - Варшава.

На другому місці опинилось Нижньосілезьке воєводство. Одним з найбільших та найпопулярніших тут міст, яке обирають іноземці для роботи, є Вроцлав - столиця Нижньої Сілезії. Середня місячна зарплата в воєводстві складає приблизно 4 607 злотих.

Замикає своєрідну трійку лідерів Поморське воєводство. Тут середня місячна зарплата складає близько 4 544 злотих. Найчастіше на роботу сюди приїжджають у такі міста як Гдиня та Гданськ.

Найнижча середня заробітна плата, згідно з даними Головного управління статистики, є у Вармінсько-Мазурському воєводстві. Тут в місяць працівники отримують в середньому 3 804 злотих. Адміністративним центром і найбільшим містом воєводства є Ольштин.

зарплата в Польщі

Читайте також: Надбавки до зарплати та інші додаткові грошові виплати на роботі в Польщі

У яких містах Польщі найвища зарплата?

Головне управління статистики (GUS) опублікувало також рейтинг міст із найбільшою середньою заробітною платою, який охоплює 66 великих міст Польщі із населенням більше, ніж 100 тис жителів.

Беззаперечним лідером рейтингу, як не дивно, стала зовсім не столиця Польщі Варшава, а одне з наймолодших польських міст, що знаходиться у Сілезькому воєводстві - місто Ястшембе-Здруй. Це відносно невелике місто, площа якого складає 85,34 км² і з населенням чисельністю 1101 осіб/км², що знаходиться на півдні Польщі, у Рибницькому вугільному басейні.

У XX столітті тут було відкрито поклади кам'яного вугілля, що й приносить на сьогодні основний дохід місту та забезпечує роботою населення. Середня місячна зарплата становить тут 6 132 злотих. Хоча середня заробітна плата у Сілезькому воєводстві, то складу якого входить місто Ястшембе-Здруй, складає всього 4 455,10 злотих.

зарплата в Польщі у 2018 році

На другому місці серед міст з найвищою зарплатою опинилася Варшава. В середньому у столиці Польщі люди заробляють близько 5 739 злотих в місяць. Третє місце посіло місто Явожно, що, як і Ястшембе-Здруй знаходиться у Сілезькому воєводстві та належить до Верхньосілезького кам'яно-вугільного басейну. Тут середня заробітна плата становить 5 314,6 злотих на місяць.

До рейтингу Головного управління статистики увійшли також такі міста:

  • Катовіце (5 274,86 злотих)
  • Гданськ (5 118,59 злотих)
  • Вроцлав (4 800,54 злотих)
  • Познань (4 770,94 злотих)
  • Краків (4 635,26 злотих)
  • Лодзь (4 230,12 злотих)

Найменша середня заробітна плата у розмірі 3 229,18 злотих була зареєстрована в місті Пйотркув-Трибунальський, що знаходиться в Лодзькому воєводстві. Не набагато  більше заробляють у місті Грудзьондз (Куявсько-Поморське воєводство) - 3 323,9 злотих та у місті Свентохловіце (Сілезьке воєводство) - 3 353,91 злотих на місяць.

зарплата в Польщі

Отож, як видно із даних Головного управління статистики в Польщі, одні з найвищих показників зарплат спостерігаються у Мазовецькому воєводстві. В середньому за місяць тут можна заробити 5 512 злотих, а в самій Варшаві - близько 5 739 злотих.

Високі зарплати також і в Сілезькому воєводстві - головному індустріальному районі Польщі та центрі вугільної та металургійної промисловості, де власне і зайнята більшість населення. Найвищі зарплати тут у місті Ястшембе-Здруй (6 132 злотих), що є "рекордом" не тільки в Сілезькому воєводстві, а й у всій Польщі.

Найнижчі зарплати зареєстровано в Підкарпатському та Вармінсько-Мазурському воєводствах. Містом з найменшою середньою заробітною платою стало Пйотркув-Трибунальський. Тут в місяць в середньому заробляють 3 229 злотих.

Читайте також:

Мінімальна заробітна плата в Польщі у 2018 році

Нові правила працевлаштування в Польщі для іноземців з 2018 року

Все про податок PIT в Польщі: різновиди, спосіб розрахунку та заповнення декларації, види пільг

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах