Скасування візового коридору для іноземних працівників у Польщі в 2018 році

25 Січня 2018
візовий коридор

Робота в Польщі користується серед громадян України високим попитом. Як свідчить статистика Міністерства сім'ї, праці та соціальної політики у Польщі, наразі кількість українців, які працюють у Польщі, становить близько мільйона.

Як відомо, для легального працевлаштування в Польщі, необхідною є польська робоча віза, яка видається на основі дозволу на роботу або біометричний паспорт.

З 1 січня 2018 року почали діяти нові правила працевлаштування іноземців в Польщі. Згідно з ними, відтепер є два документи, які надають право легальної праці іноземцям у Польщі - це дозвіл на роботу та дозвіл на сезонну роботу. Вони видаються на підставі заяви роботодавця про намір доручити працю іноземцю.

Ці дозволи визначають термін, за якими ви можете легально працювати у Польщі:

  • дозвіл на роботу видається на період, який не перевищує в сумі 6 місяців упродовж наступних 12 місяців
  • дозвіл на сезонну роботу дає право на роботу в галузях, що вважаються сезонними і видається максимум на 9 місяців протягом календарного року

робота в польщі

Що змінилось у процедурі влаштування на роботу в Польщу?

Якщо раніше іноземець міг легально працювати у Польщі 6 місяців протягом 12 місяців на підставі зареєстрованої Повітовим урядом праці ЗАЯВИ РОБОТОДАВЦЯ ПРО НАМІР ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ІНОЗЕМЦЯ, то тепер цей пункт скасовано і з 2018 року для того, аби мати можливість легально працювати, необхідно отримати ДОЗВІЛ НА РОБОТУ АБО ДОЗВІЛ НА СЕЗОННУ РОБОТУ.

Детальніше про ці дозволи читайте у статті: Нові правила працевлаштування в Польщі для іноземців з 2018 року

Однак, протягом всього 2018 року діятиме так званий ПЕРЕХІДНИЙ ПЕРІОД. Це означає, що іноземці до кінця 2018 року зможуть легально працювати як на підставі нових дозволів, так і на підставі заяв про намір надати роботу іноземцю, що були зареєстровані та видані раніше, тобто до кінця 2017 року.

робота в польщі

У зв’язку з такими важливими змінами, тепер документи, що надають право легально працювати у Польщі, юридично роздвоїлись на старі та нові:

  • Старі – дозволи на роботу, видані до 31.12.2017 – БУДУТЬ ЧИННИМИ ДО 31.12.2018 включно
  • Нові – дозволи на роботу, видані з 01.01.2018 – ЧИННІ З 1 січня 2018

Чи можна працювати в Польщі на основі заяв, виданих у 2017 році?

Згідно зі ст. 11 закону від 20 липня 2017 року (який власне змінив правила працевлаштування іноземців), заяви про намір надати роботу іноземцю старого зразка (видані у 2017 році) зберігають дійсність до 31 грудня 2018 року, тобто на їх основі можна працювати включно до 31 грудня 2018 року.

Українці, які подають в польських консульствах заяви на вироблення національної візи 05, тобто трудової, з метою роботи на основі заяви про намір надати роботу іноземцю, можуть використовувати заяви старого зразка включно до 31 жовтня 2018 року. З 1 листопада 2018 року робочі візи на основі старих заяв відкривати НЕ БУДУТЬ.  

дозвіл на роботу у Польщі

Ті робочі візи, що будуть вироблені у 2018 році на підставі заяви роботодавця від 2017 року, будуть дійсними лише до кінця 2018 року.

Тобто з 2019 року для вироблення візи необхідними будуть виключно дозволи на роботу або дозволи на сезонну роботу від 2018 року.

Скасування візового коридору для тих, хто працював у Польщі у 2017 році

Усі, хто вже працював у Польщі, знають, що таке візові коридори. Візовий коридор - це певний термін дії візи, впродовж якого ви маєте право використати зазначену кількість днів перебування в іншій країні.

  • Польська робоча віза типу D 05 дає право працевлаштування в Польщі на 180 днів (6 місяців) впродовж року
  • Короткотермінова шенгенська віза типу С 05 дозволяє працювати в Польщі не довше, ніж 90 днів на півроку

У будь-якому разі, по завершенні дії візи, іноземцю доведеться повернутися додому та перебувати в Україні певний час, доки не можна буде знову виробляти нову візу. Згідно з такими правилами, ті українці, що працювали в Польщі у 2017 році і в яких вже закінчився термін візи, повинні були б чекати певної дати у 2018 році для отримання нової.

Однак, у зв’язку з прийняттям нових правил, для іноземців, що працювали в Польщі протягом 2017 року СКАСОВУЮТЬСЯ візові коридори.

Що це означає і як це діятиме на практиці? Особи, що працювали у Польщі у будь-який період протягом 2017 року на підставі заяви роботодавця про намір надати роботу іноземцю, можуть не чекати закінчення візового коридору і виробляти нові робочі візи, що будуть видаватися на підставі дозволу на роботу або дозволу на сезонну роботу, отриманого у 2018 році.

Отже, для людей, що подають документи на візу з новими запрошеннями від 1.01.2018 року, коридор СКАСОВУЄТЬСЯ.

Читайте також:

Нові правила працевлаштування в Польщі для іноземців з 2018 року

Зміни в Трудовому кодексі Польщі в 2018 році

Зміни в отриманні Дозволу на проживання у Польщі (Zezwolenia na pobyt) в 2018 році

Нові митні правила України з 1 січня 2018

Безкоштовні вакансії роботи в Польщі для українців

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах