Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьСьогодні все більше українців їдуть на роботу до Польщі. За різними даними, сьогодні у Польщі на заробітках перебуває близько 2 млн українців. Їхня чисельність особливо зростає у весняно-осінній період, коли відкриваються так звані сезонні роботи. Щороку зростає і кількість українців, які влаштовуються на посади, де потрібно мати високу кваліфікацію.
Читайте також: У Польщі планують запрошувати на роботу українських медиків
Така ситуація є не дивною, адже всім відомо, що мінімальна та середня заробітна плата у Польщі є значно вищою, ніж в Україні і є наближеною до європейського рівня. До того ж, польські зарплати з кожним роком ростуть. Так, ще минулого року польський уряд прийняв законопроект про підвищення мінімальної зарплати у Польщі у 2018 році.
Тож якою відтепер є мінімальна заробітна платня та мінімальна погодинна ставка у Польщі в 2018 році? Як нараховуватимуться додаткові виплати за понаднормову роботу, премії та винагороди? Якими є прогнози щодо росту зарплати в Польщі? І найголовніше – скільки загалом "на руки" зможе отримати працівник у Польщі у 2018 році?
Читайте також: Мінімальна зарплата в Польщі у 2019 році
Згідно з постановою польського уряду, у 2018 році мінімальна заробітна плата повинна збільшитись на 5% у порівнянні з минулим роком. Відтак, якщо у 2017 році мінімальна зарплата становила 2 000 злотих, то тепер вона зросте до 2 100 злотих брутто/місяць.
Завдяки збільшенню мінімальної заробітної плати різниця між середньою і мінімальною заробітною платою зменшиться. До зростання заробітної плати повинна також призвести хороша ситуація на ринку праці, - зазначає міністр сім'ї, праці та соціальної політики Польщі Ельжбета Рафальська.
Читайте також: Середня заробітна плата в Польщі у 2018
Оскільки мінімальна заробітна плата в Польщі в 2018 році становить 2100 злотих брутто, то, згідно з підрахунками, працівник, що працює на посаді з мінімальною ставкою, отримуватиме в місяць з вирахуванням усіх податків близько 1 530 злотих нетто.
Зверніть увагу! Оклад нижче мінімальної заробітної плати є порушення прав працівників.
Читайте також: Надбавки до зарплати та інші додаткові грошові виплати на роботі в Польщі
Варто знати, що відповідно до Закону мінімальна заробітна плата у Польщі не включає:
З 1 січня 2018 р. зросла також мінімальна погодинна ставка. Відтепер за одну годину роботи працівник мінімально зможе отримувати зарплату в розмірі 13,7 злотих брутто.
Слід зауважити, що Національна інспекція праці у Польщі жорстко контролює дотримання цих правил серед роботодавців. Відтак, через несплату працівнику мінімальної ставки роботодавцю може загрожувати штраф в розмірі від 1 до 30 тисяч злотих.
Дуже часто роботодавці пропонують вакансії, де передбачено роботу в нічні години. Влаштовуючись на таку роботу слід пам’ятати, що польським законодавством передбачено вищу оплату за роботу вночі.
Так, згідно зі ст. 151 Трудового кодексу Польщі, кожен, хто працює вночі, тобто між ними 22:00 і 7:00 год, повинен отримувати надбавку у розмірі 20 % від денної погодинної ставки. Тобто, якщо мінімальна денна погодинна ставка становить 13,7 злотих, то це означає, що працівник має додатково отримувати по 2,7 злотих за кожну годину роботи вночі.
Таким чином, мінімальна погодинна ставка за роботу в нічні години у Польщі в 2018 році складає 16,4 злотих брутто.
У випадку неповної зайнятості, коли працівник працює неповний робочий день (половина робочого дня, 1/4 тощо), то його мінімальна заробітна плата буде пропорційна кількості відпрацьованих годин.
Так, наприклад, якщо працівник працює на півставки, тобто половину робочого дня, то його мінімальною зарплатнею може бути відповідно половина мінімальної місячної зарплати, а саме 1050 злотих брутто.
Наразі Міністерство праці не дає жодних прогнозів щодо того, якою буде мінімальна заробітна плата в Польщі у 2019 році. Проте деякі експерти вважають, що через рік можливе ще одне збільшення зарплатні на 100 злотих. Це означатиме, що найнижча зарплата у Польщі наступного року складе 2 200 злотих брутто. Однак вирішальне значення в цьому питанні буде мати позиція Міністерства праці, яка стане відомою ближче до середини 2018 року.
Нагадуємо також, що окрім змін у мінімальній зарплаті, в Польщі з січня 2018 року почали діяти нові правила працевлаштування для іноземців, тож якщо ви збираєтеся працювати (або вже працюєте) в Польщі, рекомендуємо вам ознайомитися із ними.
Читайте також:
Мінімальна зарплата в Польщі у 2019 році
Середня заробітна плата в Польщі у 2018
Мінімальна та середня зарплата в Польщі в 2017 році
В яких містах Польщі можна заробити найбільше?
Нові правила працевлаштування в Польщі для іноземців з 2018 року
Все про податок PIT в Польщі: різновиди, спосіб розрахунку та заповнення декларації, види пільг
Польський уряд запропонував з 1 січня 2024 року підвищити мінімальну заробітну плату до 4242 злотих, а з 1 липня – до 4300 злотих.
Через війну росії проти України та повʼязаний з цим відтік робочої сили тисячі польських компаній продовжують відчувати кадровий голод.
Менш ніж через рік після початку повномасштабної російської агресії близько 65% українських біженців у Польщі вже були влаштовані на роботу. Кожен п’ятий українець, який знайшов тимчасовий захист від війни у цій країні, живе «з дня у день».
З 7 квітня у Польщі почали діяти законодавчі зміни, що регулюють дистанційну роботу найманих працівників. Відтепер людина зможе обирати повністю дистанційний або гібридний формат роботи.
У квітні майже 60 тисяч працівників мережі супермаркетів Бедронка в Польщі отримають грошову премію вартістю 3750 злотих. Про це повідомляє власниця мережі дисконт-супермаркетів — компанія Jeronimo Martins Polska.
Дослідження показало, що майже половина — 48% компаній у Польщі побоюються погіршення власного становища у 2023 році. Це на 5 відсоткових пунктів менше, ніж було у листопаді 2022 року, та водночас на 6 пунктів більше, ніж було на початку минулого року.
Коментарі