Мінімальна заробітна плата в Польщі у 2018 році

31 Січня 2018
зарплата в Польщі

Сьогодні все більше українців їдуть на роботу до Польщі. За різними даними, сьогодні у Польщі на заробітках перебуває близько 2 млн українців. Їхня чисельність особливо зростає у весняно-осінній період, коли відкриваються так звані сезонні роботи. Щороку зростає і кількість українців, які влаштовуються на посади, де потрібно мати високу кваліфікацію.

Читайте також: У Польщі планують запрошувати на роботу українських медиків

Така ситуація є не дивною, адже всім відомо, що мінімальна та середня заробітна плата у Польщі є значно вищою, ніж в Україні і є наближеною до європейського рівня. До того ж, польські зарплати з кожним роком ростуть. Так, ще минулого року польський уряд прийняв законопроект про підвищення мінімальної зарплати у Польщі у 2018 році.

Тож якою відтепер є мінімальна заробітна платня та мінімальна погодинна ставка у Польщі в 2018 році? Як нараховуватимуться додаткові виплати за понаднормову роботу, премії та винагороди? Якими є прогнози щодо росту зарплати в Польщі? І найголовніше – скільки загалом "на руки" зможе отримати працівник у Польщі у 2018 році?

Читайте також: Мінімальна зарплата в Польщі у 2019 році

Збільшення мінімальної заробітної плати в 2018 році в Польщі

Згідно з постановою польського уряду, у 2018 році мінімальна заробітна плата повинна збільшитись на 5% у порівнянні з минулим роком. Відтак, якщо у 2017 році мінімальна зарплата становила 2 000 злотих, то тепер вона зросте до 2 100 злотих брутто/місяць.

Завдяки збільшенню мінімальної заробітної плати різниця між середньою і мінімальною заробітною платою зменшиться. До зростання заробітної плати повинна також призвести хороша ситуація на ринку праці, - зазначає міністр сім'ї, праці та соціальної політики Польщі Ельжбета Рафальська.

мінімальна зарплата в польщі

Читайте також: Середня заробітна плата в Польщі у 2018

Скільки грошей отримуватимуть "на руки" працівники в Польщі у 2018 році

Оскільки мінімальна заробітна плата в Польщі в 2018 році становить 2100 злотих брутто, то, згідно з підрахунками, працівник, що працює на посаді з мінімальною ставкою, отримуватиме в місяць з вирахуванням усіх податків близько 1 530 злотих нетто.

Зверніть увагу! Оклад нижче мінімальної заробітної плати є порушення прав працівників.

зарплата в польщі

Читайте також: Надбавки до зарплати та інші додаткові грошові виплати на роботі в Польщі

Які додаткові нарахування не входять до мінімальної заробітної плати?

Варто знати, що відповідно до Закону мінімальна заробітна плата у Польщі не включає:

  • виплати вихідної допомоги працівнику у зв'язку із виходом на пенсію або пенсію по інвалідності
  • виплату у зв’язку з втратою працездатності
  • винагороди за понаднормову роботу
  • винагороди за роботу в нічні години

 

Мінімальна погодинна ставка в 2018 році в Польщі

З 1 січня 2018 р. зросла також мінімальна погодинна ставка. Відтепер за одну годину роботи працівник мінімально зможе отримувати зарплату в розмірі 13,7 злотих брутто.

Слід зауважити, що Національна інспекція праці у Польщі жорстко контролює дотримання цих правил серед роботодавців. Відтак, через несплату працівнику мінімальної ставки роботодавцю може загрожувати штраф в розмірі від 1 до 30 тисяч злотих.

Доплата за роботу в нічні години в Польщі у 2018 році

робота вночі в Польщі

Дуже часто роботодавці пропонують вакансії, де передбачено роботу в нічні години. Влаштовуючись на таку роботу слід пам’ятати, що польським законодавством передбачено вищу оплату за роботу вночі.

Так, згідно зі ст. 151 Трудового кодексу Польщі, кожен, хто працює вночі, тобто між ними 22:00 і 7:00 год,  повинен отримувати надбавку у розмірі 20 % від денної погодинної ставки. Тобто, якщо мінімальна денна погодинна ставка становить 13,7 злотих, то це означає, що працівник має додатково отримувати по 2,7 злотих за кожну годину роботи вночі.

Таким чином, мінімальна погодинна ставка за роботу в нічні години у Польщі в 2018 році складає 16,4 злотих брутто.

Мінімальна заробітна плата за неповний робочий день у Польщі в 2018 році

У випадку неповної зайнятості, коли працівник працює неповний робочий день (половина робочого дня, 1/4 тощо), то його мінімальна заробітна плата буде пропорційна кількості відпрацьованих годин.

Так, наприклад, якщо працівник працює на півставки, тобто половину робочого дня, то його мінімальною зарплатнею може бути відповідно половина мінімальної місячної зарплати, а саме 1050 злотих брутто.

Якою буде мінімальна заробітна плата в Польщі у 2019 році?

Наразі Міністерство праці не дає жодних прогнозів щодо того, якою  буде мінімальна заробітна плата в Польщі у 2019 році. Проте деякі експерти вважають, що через рік можливе ще одне збільшення зарплатні на 100 злотих. Це означатиме, що найнижча зарплата у Польщі наступного року складе 2 200 злотих брутто. Однак вирішальне значення в цьому питанні буде мати позиція Міністерства праці, яка стане відомою ближче до середини 2018 року.

зарплата в Польщі

Нагадуємо також, що окрім змін у мінімальній зарплаті, в Польщі з січня 2018 року почали діяти нові правила працевлаштування для іноземців, тож якщо ви збираєтеся працювати (або вже працюєте) в Польщі, рекомендуємо вам ознайомитися із ними.

Читайте також:

Мінімальна зарплата в Польщі у 2019 році

Середня заробітна плата в Польщі у 2018

Мінімальна та середня зарплата в Польщі в 2017 році

В яких містах Польщі можна заробити найбільше?

Нові правила працевлаштування в Польщі для іноземців з 2018 року

Все про податок PIT в Польщі: різновиди, спосіб розрахунку та заповнення декларації, види пільг

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах