Українці задоволені життям в Польщі. Скільки біженців вже знайшло постійну роботу

03 Листопада 2022
українські біженці в польщі

Понад половина українців у Польщі стверджують, що після переїзду до сусідньої країни їхні умови життя значно покращилися. Вони наголошують, що “Польща є для них Заходом” і що тепер можуть дозволити собі речі, на які їм не вистачало грошей в Україні.  Про це йдеться у звіті агентства Gremi Personal,  пише businessinsider.com.pl.

Польські експерти з ринку праці розпитали в місцевих українців про те, як їм живеться в Польщі. 51,1% наших співгромадян та співгромадянок вважають, що після переїзду до сусідньої країни, їхній добробут покращився. Опитування також показало, що для 36,7% українців нічого не змінилось, а 12,2% стверджують, що стандарт життя погіршився - в Україні вони мали кращу роботу і більше заробляли. 

Автори дослідження звернули увагу на те, що в Польщі мінімальна заробітна плата становить 3010 зл/брутто, тим часом в Україні вона вартує 846 зл. 

“Польща - принаймні до початку повномасштабного вторгнення росії - була для середньостатистичного українця та українки Заходом, адже вона входить до Євросоюзу, асоціюється з добробутом, гарними дорогами, інфраструктурою, а також доступом до різних товарів та послуг”, - стверджує Анна Джоболда з агентства Gremi Personal.

На думку експертки, громадяни та громадянки України продовжують бути цінними працівниками для польського підприємця, а для польської економіки - привабливим споживачем. 

Так, за словами міністерки соціальної політики Польщі Марлена Малонг,  біженці з України швидко знаходять своє місце в Польщі.

“На спрощених умовах в нашій країні працює близько 650 тисяч громадян України. Це дуже добра інформація”, - повідомила в інтерв'ю TVP1 Марлена Малонг і додала, що в Польщі не бракує нових вакансій. 

Під спрощеними умовами мається на увазі особливі засади працевлаштування українців, що були затвердженні в Польщі після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Вони мали не меті максимально підтримати українських біженців та допомогти їм швидко знайти себе на місцевому ринку праці. 

За словами міністерки, у наступному році рівень безробіття, ймовірно, зросте до 5,4%. Так, у вересні 2022 року, цей показник становив 5,1%. 

“Ми дивимось у майбутнє з помірним оптимізмом, адже в країні має місце ситуація економічного уповільнення”, - додала Малонг.

⇒ Читайте також:

Польський уряд готує новелізацію закону про допомогу українським біженцям: що зміниться з нового року

Додаткова та понаднормова робота чи прохання про підвищення: як поляки борються з інфляцією зарплат

У 2022 році Польща видала іноземцям на 60% більше дозволів на проживання, ніж рік тому

Головне фото: oko.press

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах