Додаткова та понаднормова робота чи прохання про підвищення: як поляки борються з інфляцією зарплат

18 Жовтня 2022

Більше половини працівників польських підприємств зізнається, що інфляція впливає на їхні кар’єрні рішення. Внаслідок різкого стрибка цін, вони шукають додатковий заробіток, працюють понаднормово на своєму робочому місці або ж просять у керівництва про підвищення зарплати. Крім цього, вищі заробітки є основним мотивом для тих, хто вирішує змінити місце роботи, йдеться у матеріалі businessinsider.com.pl.

Дослідницький інститут Randstad вкотре провів моніторинг польського ринку праці. З'ясувалося, що за останні шість місяців кожен п’ятий працівник у Польщі змінив роботодавця. Основною причиною звільнення опитані вказували бажання отримувати вищу заробітну плату (48%) та професійний розвиток (47%).

Готовність змінити роботу залишається на такому ж рівні, як у попередньому кварталі. 9% заявляють, що активно шукають роботу, ще 44% зізнається, що переглядає пропозиції роботи, хоча робить це не дуже активно.

Порівняно з попереднім опитуванням, у ІІІ кварталі 2022 року зросли побоювання поляків щодо втрати роботи – такий ризик бачать 32% респондентів (28% у ІІ кварталі).

⇒ Процес працевлаштування іноземців у Польщі повністю переведуть в електронний формат

робота в польщі для українцівJason Goodman on Unsplash

Незважаючи на зростання рівня страху перед звільненням, працівники продовжують високо оцінювати шанси знайти нову роботу в Польщі. 88% стверджує, що в разі втрати свого місця вони знайшли би будь-яку іншу роботу. Натомість зменшується відсоток людей, впевнених, що вони знайдуть таку ж хорошу або навіть кращу роботу: у першому кварталі він становив 68% респондентів, наразі – 65%.

Більше половини співробітників визнають, що інфляція вплинула на їхні кар'єрні рішення. 19% респондентів вирішили знайти додаткову роботу, щоб збільшити свій заробіток. Ще 13% почали працювати понаднормово з тією ж метою. У свою чергу, 7% бере понаднормову роботу, щоб показати себе роботодавцеві з найкращого боку.

10% працівників у Польщі просили керівництво про підвищення зарплатні через інфляцію. Майже кожен третій з них її не отримав, а 24% респондентів отримали на меншу суму, ніж просили. Ще 35% отримали стільки, скільки хотіли, а 6% навіть більше.

Економічна ситуація в країні також є мотивацією для підвищення своєї кваліфікації для 8% респондентів. Ще 5% працівників вирішили повністю змінити вид діяльності. Крім того, 9% респондентів змінили роботодавця на такого, який пропонував вищу зарплату або більш стабільні умови праці. Чимало людей в Польщі має намір піти на ці кроки впродовж наступних шести місяців.

“Результати дослідження, особливо ті, що стосуються рішення скористатися додатковими формами заробітку, показують, що інфляція стає справжнім викликом, який впливає на значний відсоток поляків. Водночас видно, що пропоновані роботодавцем підвищення не обов’язково відповідають очікуванням працівників. Це, у свою чергу, може призвести до більшої плинності кадрів, меншої залученості працівників або до обох ситуацій водночас”, – сказала Моніка Гринішин, директор з персоналу та член правління Randstad Polska.

Через економічну ситуацію в країні більше половини працівників побоюються, що не можуть розраховувати на збільшення зарплати, а ще 41% - що не матиме шансів на підвищення. Майже кожен третій працевлаштований/на (30%) бояться отримати додаткову роботу, якщо його/її компанія скоротить штат.

Автори дослідження також запитали в поляків, чи планують вони емігрувати до інших країн через економічні причини. Виїзд на роботу за кордон розглядає 25% респондентів, що на 3 відсоткові пункти більше, ніж два роки тому.

“Окремо варто звернути увагу на дані щодо трудової міграції. Це ще один сигнал про погіршення настроїв. Водночас це величезні потенційні втрати для вітчизняного ринку праці, який досі фіксує значний кадровий дефіцит у низці галузей”, – підкреслив Роберт Лісіцкі з Конфедерації Левіатан.

⇒ Читайте також:

У Польщі знову рекордно висока інфляція: які товари дорожчають особливо стрімко

У 2022 році Польща видала іноземцям на 60% більше дозволів на проживання, ніж рік тому

У Польщі Uber дозволив водійкам обирати чи перевозити пасажирів-чоловіків

Головне фото: Campaign Creators on Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах