Бунт польських підприємців: до акції долучаються батьки школярів

18 Січня 2021
карантинні обмеження в польщі 2021

В Польщі набирає обертів бунт підприємців, які попри карантинні обмеження відкривають свої бізнеси по всій країні. Йдеться насамперед про власників готелів та ресторанів, а також нічних клубів, розважальних центрів, гірськолижних курортів та тренажерних залів.

Дехто з учасників протестної акції #otwieraMY запрошував клієнтів та відвідувачів ще минулого тижня. А сьогодні, 18 січня, свої заклади обіцяли відкрити підприємці з гірських місцевостей Польщі. Вони стверджують, що весь рік живуть за зароблені в основному впродовж зимового туристичного сезону кошти. Відтак вважають, що тимчасова заборона на відкриття ресторанів, готелів, гірськолижних курортів та пансіонатів приведе їх до банкрутства.

Карта закладів, які працюють в Польщі під час карантину

Про те, чи фактично відкрились ті чи інші заклади, які напередодні заявляли про свою участь у акції протесту, відтепер можна дізнатись завдяки інтерактивній карті. На неї вже нанесено близько 120 об’єктів. Найбільшу кількість відкритих закладів бачимо на півдні Польщі, проте не лише у гірських місцевостях, таких як Закопане, але й у Кракові та Ченстохові. Аби дізнатись, яке підприємство відкрилось у тому чи іншому місті, достатньо натиснути на іконку - карта покаже не лише назву об’єкта, але і його розташування та навіть веб-сайт або профіль в соцмережах. 

коронавірус в польщі останні новини

Така інтерактивна карта дозволяє знайти відкриті в околицях заклади не лише туристам чи місцевим клієнтам, але й поліції та санепідемслужбі, що наглядають за дотриманням карантинних обмежень в Польщі. Підприємців-порушників карантину обіцяють перевіряти, а за необхідності штрафувати. Грошове покарання може чекати й на клієнта закладу, який відвідав його під час карантину. Разом з тим, польські юристи впевнені, що суди відхилятимуть такі звинувачення, як це трапилось у Воєводському адміністративному суді в Ополі.

Своє однозначне ставлення до протесту польських підприємців сьогодні, 18 січня, висловив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.

“На тих, хто порушує правила, чекатиме штраф на суму 30 тисяч злотих або менше, залежно від того, яку шкоду було заподіяно та наскільки умисним було порушення. У випадку багатьох підприємців це діє як відро холодної води. Але є й такі, хто не хоче дотримуватись розпоряджень”, - зазначив глава польського уряду. 

Польські ЗМІ пишуть, що влада намірена навіть скасувати фінансову допомогу в межах програми “Фінансовий щит” для тих підприємців, які відновлять свою роботу під час карантину. Про це обмовився віцепрем’єр Ярослав Говін в розмові з журналістами видання Rzeczpospolita:

“Я думаю, що найсуворішим покаранням для компаній, які порушують правила, буде виключення з програми фінансової допомоги”. 

Тим не менш, польські підприємці не збираються відступати - кажуть, що іншого вибору в них немає. 

“Відчай суспільства наростає, оскільки з цієї ситуації нема виходу. Немає чіткої позиції уряду щодо того, коли обмеження закінчаться - натомість, їх непослідовно продовжують. Підприємці перестали вірити в обіцянки уряду, оскільки сподівались на розмороження економіки після 17 січня”, - стверджує президент Татшанської господарчої палати Агата Войтович. 

навчання в польщі під час пандемії коронавірусу

bi.im-g.pl

В Польщі батьки вимагають відкрити школи для всіх учнів

У відчаї зараз перебувають не лише польські підприємці, але й батьки школярів. Дорослі вважають несправедливим рішення уряду про відновлення навчання в школах для учнів 1-3 класів і хочуть, аби їхні діти також мали можливість повернутись за шкільну парту. Свої протестні настрої батьки в основному висловлюють у соцмережах - там вони  організували власну акцію протесту під назвою “Всі діти йдуть до шкіл”.

“Згідно з розпорядженням польського уряду, діти, які не мають доступу до якісного інтернет-зв’язку, комп’ютерної техніки чи відповідних умов для віддаленого навчання, можуть повернутись до школи. Ми заносимо відповідні документи і залишаємо дітей в школах”, - розповіла кореспонденту місцевого телеканалу одна з учасниць акції, мати трьох дітей Ізабела Сосновська.

За словами жінки, її діти не ходять до школи ще від березня 2020 року, якщо не враховувати невеликі перерви, коли навчання за партою було відновлене. На її думку, така ситуація негативно впливає на психологічний стан і дітей, і їхніх батьків, тож акція має на меті звернути увагу урядовці ще й на таку проблему.

⇒ Читайте також:

В ЄС хочуть запровадити спеціальні паспорти вакцинації від Covid-19: Польща виступає “за”

Коли в Польщі знову запрацюють торгові центри

Коли відновлять курсування поїзда Інтерсіті Київ-Перемишль?

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах