14 Квітня 2022
З точки зору метражу українці купили в Польщі у 2021 році більше квартир, ніж сукупно громадяни 16-ти інших країн, зокрема Німеччини, Білорусі, росії, Італії, Франції та Великої Британії. Всього впродовж року іноземні громадяни придбали понад 10,6 тисяч помешкань по всій Польщі. Це на 43% більше, ніж у 2020 році, пише businessinsider.com.pl.
Війна росії проти України змусила багатьох українців шукати тимчасовий притулок у Польщі. Однак навіть до збройної агресії наші співгромадяни добре почувалися у сусідній країні та охоче мігрували туди з метою навчання, працевлаштування чи відкриття бізнесу. Пандемія Covid-19 тільки збільшила їхнє бажання залишитись в Польщі та обмежила плани переїхати до інших країн Євросоюзу.
За даними рекрутингового агентства Gremi Personal, ще до війни цілі українські родини переїжджали до Польщі, купували там нерухомість та відкривали власну справу. На думку експертів агентства, Польща приваблює українців стабільною політичною та економічною ситуацією, а також привілеями громадянина держави-члена ЄС. Одним із найбільш важливих аргументів на користь переїзду до Польщі була різниця між рівнем зарплат в обох країнах.
⇒ Ціни на нерухомість в Європі: Варшава майже така ж дорога, як Мадрид, Лісабон і Рим
За даними Міністерства сім’ї та соціальної політики, у 2021 році пів мільйона іноземців отримали дозвіл на роботу у Польщі. 325,2 тисячі з них, тобто понад дві третини, були громадянами України.
“Не дивно, що впродовж семи років саме вони становлять найбільшу групу іноземних покупців нерухомості в Польщі. У 2021 році українці придбали не менше 4,5 тис. квартир. З точки зору метражу громадяни України купили більше квартир, ніж загалом громадяни Німеччини, Білорусі, росії, Італії, Франції, Великої Британії та десятьох інших країн”, - стверджує експерт сервісу GetHome.pl Марек Вєлґо, опираючись на статистичні дані Міністерства внутрішніх справ та адміністрації Польщі.
Найбільш охоче українці купують помешкання у великих містах Польщі, тобто там, де знайти роботу найпростіше. Йдеться про Варшаву, Краків, Вроцлав, Лодзь, Познань та Гданськ. Цікаво, що за останні три роки аж на 67% збільшилася кількість угод про купівлю житла у Лодзі. У 2021 році саме в цьому місті їх було більше, ніж у Познані та Гданську.
За словами Марека Вєлґо, українці купують в Польщі не лише квартири, але й землю під забудову, на що досі повинні отримати дозвіл Міністерства. Як стверджують у відомстві, у 2020 році нашим співгромадянам видали 626 таких дозволі на придбання 28,3 га землі у Польщі. Основна мета купівлі ділянки - задоволення житлових потреб.
Експерт порталу GetHome.pl нагадав, що перед вступом Польщі до ЄС охочих купити помешкання в цій країні було значно менше. Іноземних власників нерухомості прибувало не більше 500 в рік. Серед покупців переважали громадяни Німеччини, зокрема і поляки з німецьким паспортом. Та після отримання членства в Євросоюзі інтерес до інвестиції в польську нерухомість значно зріс.
У 2005 році Міністерство внутрішніх справ зафіксувало 1368 операцій з житлом у Польщі. Тоді більшість покупців також були німцями. На другому місці опинилися громадяни Великої Британії, а на третьому - Ірландії. Італійці та іспанці також охоче купували квартири, але не для того, щоб жити в країні. Це були інвестори, які розраховували на прибуток від швидкого зростання цін на житло.
⇒ Читайте також:
Власна квартира у Польщі коштує як 23 роки оренди. Дослідження
В Польщі планують збудувати спеціальне житло для українських біженців
Через міграційну кризу в Польщі різко зросла вартість оренди квартир
Головне фото: gratka.pl
Коментарі