В яких містах Польщі можна заробити найбільше?

04 Серпня 2017
зарплата в Польщі

Давно відомо, що потенційний заробіток в Польщі відрізняється в межах кожного польського воєводства і часто навіть кожного міста. Вважається, що найбільше заробити можна у столиці країни, проте у випадку Польщі це не зовсім так. Головне статистичне управління Польщі нещодавно оприлюднило дані, згідно з якими у 2016 році найвища середня зарплата в Польщі була зафіксована у місті Jastrzębie-Zdrój – 6132 злотих. Варшава у цьому рейтингу займає другу сходинку із показником 5739 злотих, пише tvn24bis.pl.

Рейтинг GUS формувався на основі даних про заробітки у 66 найбільших містах Польщі з населенням не менше 100 тисяч мешканців.

Вже згадане місто Jastrzębie-Zdrój, яке несподівано стало лідером рейтингу, розташоване в Сілезькому воєводстві, відомому найвищими зарплатами в Польщі.

Середній заробіток у цьому місті у 2016 році склав 143% від середньої зарплати по країні (вона, до слова, становить 4290 злотих). У  п’ятірку міст із найвищою середньою зарплатою в Польщі потрапили також ще два представники Сілезького воєводства – Явожно (5314 злотих) та Катовіце (5274 злотих), які розташувались на третій та четвертій позиції відповідно.

зарплата в ПольщіЯк випливає із статистики, відносно добре заробляють в Польщі теж в Плоцьку (5238 злотих), Гданську (5118 злотих) та Сопоті (5104 злотих). У першу десятку увійшли також Gliwice (4832 злотих), Dąbrowa Górnicza (4802 злотих) і Вроцлав – там середня зарплата у 2016 році становила 4800 злотих, і це 112% від середньої зарплати в Польщі.

Найменше ж, за статистикою, у 2016 році заробляли поляки в місті Piotrkowie Trybunalskim, що у Лодзинському воєводстві. Там середня зарплата становила всього 3229 злотих або 75,3% від середньої зарплати в Польщі.

робота в польщі

Усі наведені дані про зарплати GUS повідомляє брутто,  з урахуванням податку на доходи фізичних осіб і внесків на обов'язкове соціальне страхування (пенсійне, страхування і лікарняний). До уваги бралися лише заробітки в тих господарських об’єктах, підприємствах і компаніях, де працює більше дев'яти осіб.

Нагадаємо, що українцям для того, щоб працювати в Польщі, більше не потрібна робоча віза. Тепер виконувати роботу в польського працедавця офіційно можна по біометричному паспорту. Дізнатись, яка ще країна Європи дозволила українцям легально працювати в рамках безвізу можна ТУТ.

Читайте також:

Біометричний закордонний паспорт

Мінімальна та середня зарплата в Польщі у 2017 році

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах