Поляки протестували залізничний маршрут Перемишль-Нижанковичі: коли очікувати на відкриття нового сполучення?

27 Серпня 2018
Тестування залізничного маршруту Перемишль-Нижанковичі

Головне фото: Віктор Гальчинський©

В останні роки залізничне сполучення між Україною і Польщею покращується, а кількість маршрутів зростає. На сьогодні з України до Польщі щодня курсує одразу декілька поїздів в різні міста сусідньої держави. Одним із найпопулярніших потягів є Інтерсіті сполученням з України до Перемишля. Наразі кожного дня з України їде аж три потяга:

  • Інтерсіті № 36/35 Одеса – Перемишль
  • Інтерсіті+705 Київ, Львів - Перемишль 
  • Інтерсіті+ № 715 Київ, Вінниця, Хмельницький, Тернопіль, Львів - Перемишль

Нагадаємо, детальний розклад цих поїздів з усіма зупинками ви можете знайти ТУТ.

Шаленою популярністю серед населення користуються також потяги Київ-Варшава та Львів-Гданськ.

Однак і на цих напрямках ні Україна, ні Польща зупинятися не збираються, а в планах обох держав - розширення залізничного сполучення між країнами.

Так, ще в лютому цього року Міністерство інфраструктури Польщі оголосило про намір направити 40 млн злотих (близько 320 млн грн) на реконструкцію залізничної гілки Перемишль-Мальговіце. Даний маршрут виявився б дуже актуальним з огляду на те, що саме тут, в українських Нижанковичах планується відкриття нового пішого та автомобільного пункту пропуску до Польщі Мальговіце-Нижанковичі.

залізничний маршрут Перемишль-Нижанковичі

Новий залізничний маршрут Перемишль-Нижанковичі

Власне, залізничне сполучення між Польщею та Україною Перемишль-Нижанковичі не таке вже й нове: колія тут прокладена вже давно і до 1994 року по ділянці Перемишль-Нижанковичі-Хирів-Кросиценко курсував потяг Варшава-Загуж. Щоправда, він проїжджав по території України без зупинок, тож посадка чи висадка пасажирів в Україні не здійснювалася. 

Раніше на українському відтинку шляху існувала так звана європейська колія (1435 мм). Після 1994 року вона піддалася ремонту, в результаті чого євроколія між населеними пунктами Нижанковичі та Хирів була перешита на стандарт 1520 мм - і в такому стані збереглася до сьогодні. 

залізничний маршрут Перемишль-Нижанковичі

Для Польщі відновлення маршруту Перемишль-Хирів-Загуж має практичне значення, оскільки транзит через територію України скоротить шлях з Перемишля в Загуж.

Крім того, з огляду на будівництво у Нижанковичах нового пункту пропуску, це село вже невдовзі стане досить популярним серед мандрівників, а отже і сам потяг користуватиметься популярністю серед населення по обидва боки кордону.

Тестування залізничного маршруту Перемишль-Нижанковичі: які результати?

У суботу, 25 серпня активісти польської групи "Лінія 102" у взаємодії з регіональною владою Підкарпатського воєводства Польщі та Львівської області, консулами в Перемишлі та Львові організували тестову поїздку по залізничному маршруту з польського Перемишля в українське село Нижанковичі, що у Львівській області - про це повідомляє Центр Транспортних Стратегій.

Такі тестові поїзди по даному маршруту вже влаштовувались і раніше, однак відмінною рисою теперішнього тесту було те, що для цього, окрім вже традиційних дрезин, був використаний спеціальний поїзд WM-15A / PRT-00, призначений для надання технічної допомоги.

залізничний маршрут Перемишль-Нижанковичі

За словами одного з організаторів акції, Віктора Гальчинського, спецпотяг був необхідний для тестування залізничних шляхів, що багато років не використовувалися, оскільки має велику масу. Поїзд і дві дрезини пройшли з Перемишля в Нижанковичі і назад.

"Під час тестування залізничного маршруту, з огляду на велику кількість його учасників, польська Прикордонна служба вперше провела прикордонний контроль пасажирів під час руху поїзда, що скоротило час у дорозі до 40 хвилин. Аналогічний експеримент провели і українські прикордонники, оформивши пасажирів на зворотній виїзд безпосередньо на станції Нижанковичі", – інформує Віктор Гальчинський. 

залізничний маршрут Перемишль-Нижанковичі

На своїй сторінці в Facebook він також повідомив, що польська сторона остаточно підтвердила бажання модернізувати лінію Перемишль-Нижанковичі і виступити замовником на курсування по ній рейкобуса. Планується, що в день здійснюватиметься до 3-х рейсів в обидві сторони, тобто на новій ліній щодня курсуватиме три поїзди.  

"Після модернізації потяги зможуть рухатися по цій лінії зі швидкістю до 60 км/год, завдяки чому з Нижанковичів можна буде доїхати до Перемишля за 15-20 хвилин", – написав Гальчинський.

Коли саме почнуть курсувати потяги за новим маршрутом Перемишль-Нижанковичі наразі не відомо. Сам В. Гальчинський припускає, що "відкриття руху на маршруті можливе навіть до відкриття планованого пункту пропуску "Нижанковичі-Мальховичі".

Нагадаємо, що восени цього року очікується підписання угоди між Україною та Польщею про запуск залізничного маршруту сполученням Львів-Люблін, а раніше Україна та Польща оголосили про наміри будівництва нового залізничного сполучення Львів-Варшава із кінцевою зупинкою у смт Брюховичі (12 км від м. Львів). 

Читайте також: 

Польща запускає прямий залізничний маршрут Перемишль-Берлін

Розклад можливих пересадок з Інтерсіті в Перемишлі

Укрзалізниця запровадила онлайн-продаж квитків ще на два міжнародні поїзди до Польщі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах