Все більше людей купують авто в Польщі. Рейтинг найпопулярніших авто. Інфографіка

05 Жовтня 2017
автомобілі з Польщі

У сучасному світі, який так стрімко розвивається, авто вже давно перестало бути предметом розкоші, доступним лише для обраних. Тепер автомобіль – це повсякденна річ, наявність якого  значно полегшує повсякденне життя. Володіючи власним транспортним засобом, ви значно економите час на дорогу і до того ж отримуєте вищий рівень комфорту поїздки, ніж, до прикладу, в громадському транспорті. 

Люди, оцінивши переваги власного авто, все більше цікавляться його купівлею і, як наслідок, автомобільний ринок постійно росте. Не винятком у цьому плані є Польща. За статистикою, на 1000 осіб у Польщі автомобілями володіє 537 людей, тобто кожен другий. 

 

Автомобільний ринок в Польщі

Інститут досліджень автомобільного ринку нещодавно опублікував доповідь про стан продажів авто в Польщі. Згідно з доповіддю, у вересні цього року у Польщі було зареєстровано 37 114 нових легкових автомобілів. Це на 7,55% більше, ніж у серпні та на 13,62% більше, ніж рік тому. 

Найпопулярнішою автомобільною маркою у вересні 2017 року серед поляків стала Skoda -  загалом було зареєстровано 4600 автомобілів цієї марки. Друге місце займає Volkswagen – усього 4083 зареєстрованих автомобілів. Тим самим німецький виробник впевнено випередив японську марку Toyota (3360 зареєстрованих автомобілів). Автомобільну марку Opel зареєстрували 2707 осіб, а Renault - 2353. І нарешті останньою компанією, реєстрація автомобілів якої перевищила 2 тисячі, стала американська компанія Ford (2222 автомобілів).

Причини росту продажів авто в Польщі

На думку дослідників Інституту, високі продажі автомобілів у вересні у першу чергу пов'язані із ростом кількості реєстрацій автомобілів фірмами. Фактично, вересень став рекордним місяцем у цій структурі закупівель. Частка фірм у реєстрації автомобілів сягнула 73%.

Як повідомляється в доповіді, такий великий відсоток зареєстрованих на ім’я фірми автомобілів є не тільки абсолютним рекордом за вересень, але й за всю історію реєстрації автомобілів у Польщі. У вересні вони купили 27101 нових легкових автомобілів, що на 16,85%  більше, аніж минулого року. 

За перші три квартали 2017 року фірми придбали та зареєстрували 245 662 нових легкових автомобілів, що на 20,65% більше порівняно з попереднім роком. Окрім того зазначається, що малі фірми найчастіше купують вживані автомобілі.

Окрім того, багато автомобілів у Польщі купують іноземці, зокрема українці. Польський ринок приваблює покупців з-за кордону доступними цінами і легким процесом купівлі.

Найпопулярніші моделі авто в Польщі

Загалом за перші три квартали цього року в Прольщі було зареєстровано 355 524 нових легкових автомобілів. Найпопулярнішими марками стали Skoda (45291 автомобілів), Toyota (37,903 автомобілів) та Volkswagen (35,589 автомобілів). У десятку лідерів також ввійшли: Opel, Ford, Renault, Kia, Dacia, Hyundai і Mercedes.

Найпопулярнішими моделями на ринку в період з січня по вересень стали Octavia (13,979), Skoda Fabia (13,443), Opel Astra (11757), Volkswagen Golf (10,103 автомобілів) і Toyota Yaris (8909).

Автомобілі преміум-класу в Польщі

У своїй доповіді Інститут досліджень автомобільного ринку зазначає також і те, що останнім часом у Польщі неухильно зростає ринок автомобілів преміум-класу. У вересні 2017 року клієнти купили та зареєстрували 4854 преміум-авто. Це на 4,52% більше, ніж у серпні цього року і 4,61% більше, ніж у вересні 2016 року. До кінця третього кварталу 2017 року в Польщі було зареєстровано 44811 автомобілів преміям-класу.

Лідером ринку у цій категорії у вересні став Mercedes. За місяць було зареєстровано 1446 автомобілів цієї моделі. Автомобілі концерну BMW зайняли друге місце – загалом 1115 реєстрацій за вересень. Третє місце посіли авто марки Audi (915 одиниць). Останнє місце посіла марка Volvo (605 реєстрацій).

Загалом же, у період з січня по вересень 2017 року, лідером серед автомобілів преміям-класу у Польщі стала модель BMW.

авто з Польщі

Б/у автомобілі в Польщі

Цього тижня у щомісячному звіті Aaa Auto, найбільшого автоцентру в Центральній Європі із продажу уживаних автомобілів, були також опубліковані дані про ринок б/у авто у Польщі.
Звіт опирається на аналіз даних продажів в автосалонах вживаних автомобілів, на веб-сайтах і в дилерів уживаних автомобілів. Згідно з ним, у сумі за вересень 2017 року в Польщі появилося 165 тисяч пропозицій  продажу вживаних автомобілів. Це на 14 тисяч автомобілів більше, ніж у серпні.

Середня вартість уживаної машини у вересні склала 24 768 злотих. Найбільше пропозицій з'явилося в Мазовецькому воєводстві (26 682 пропозицій), а найменше – в Ополе (2793 пропозиції).

Найбільш популярною моделлю для продажу у вересні стала Opel Astra. Користувались популярністю також Volkswagen Passat і BMW 3.

Загалом, за перші три квартали 2017 року в Польщі було продано 1,45 млн б/у автомобілів. Найпопулярнішою моделлю, запропонованою для продажу протягом перших трьох кварталів, як і у вересні, стала Opel Astra.

Купити б/у автомобіль із Польщі

Великою популярністю користуються б/у автомобілі з Польщі і серед українців. Купити вживаний автомобіль з Польщі набагато дешевше, аніж в Україні, та й стан авто буде значно кращим, чому сприяє якісне дорожнє покриття та постійні обов’язкові техогляди. До того ж, придбати б/у авто в Польщі дуже легко, практично навіть не виходячи з дому. Ви можете купити авто на одному з польських сайтів (Otomoto, OLX, allegro.pl, autoscout24.pl, autogielda.pl) або ж обрати автомобіль, який нерезидент уже ввіз на територію України. 

Детальніше про процес купівлі б/у автомобілів з Польщі та пропозиції продажу шукайте в нашій статті Авто з Польщі.

Читайте також:

Графік виходу газеток (каталогів) з акціями та знижками у супермаркетах Польщі. Інфографіка

У скільки обійдеться місяць життя в Польщі? (Інфографіка)

Топ найдешевших та найпопулярніших польських супермаркетів. Інфографіка

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах