Вся територія Польщі увійшла до жовтої карантинної зони. Що це означає?

08 Жовтня 2020
карантинні обмеження в польщі 2020

Через стрімке погіршення епідемічної ситуації в країні та різке збільшення кількості нових хворих на Covid-19, уряд прийняв рішення запровадити по всій Польщі карантинні обмеження з “жовтої” зони. Це означає, що з суботи, 10 жовтня, всім громадянам доведеться носити захисні маски навіть на відкритому просторі. Про це сьогодні, 8 жовтня, під час прес-конференції повідомив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький. Детальніше про нововведення читайте далі у нашій публікації.

В Польщі посилюють карантинні обмеження з 10 жовтня

У четвер, 8 жовтня, в Польщі зафіксували черговий рекорд нових випадків захворювання на Covid-19: 4280 осіб за одну добу. Це на 30% більше хворих, ніж у середу, 7 жовтня. Того ж дня прем’єр-міністр країни Матеуш Моравецький, а також міністр охорони здоров’я Адам Нєджєльський оголосили про введення нових карантинних обмежень в Польщі, а також оприлюднили новий перелік міст “жовтої” та “червоної” зон, в яких діють додаткові обмеження. 

Під час свого виступу Матеуш Моравецький заявив, що за нинішньої ситуації кількість нових інфекцій може швидко подвоїтися, тому уряд розробив заходи задля "згладжування" цієї тенденції. Глава уряду також прямо сказав: “Ця друга хвиля коронавірусу таки до нас дійшла”.

карантин в польщі актуальні новини 2020

Отож, серед основних заходів протидії коронавірусу в Польщі прем’єр Моравецький назвав запровадження “маскового” режиму по всій країні. Це означає, що з 10 жовтня навіть під час прогулянки по місту доведеться знову прикривати ніс та рот. Вимога не стосується лише прогулянок у лісах, парках, ботанічних садах або пляжах. 

Кожен, хто перебуватиме на відкритому просторі без маски, повинен під час поліцейської перевірки показати відповідну довідку від лікаря, яка підтверджує, що конкретній особі протипоказано прикривати ніс та рот. У іншому випадку такій людині доведеться заплатити штраф за неносіння маски. 

“З 10 жовтня запроваджуємо обмеження з “жовтої” карантинної зони по всій Польщі. Це означає обов’язкове закривання рота і носа в публічних місцях, а також у громадському транспорті. Станом на зараз, ми були б змушені включити до жовтої зони понад 100 повітів, тому ми наважились на такий чіткий крок”, - сказав журналістам Матеуш Моравецький і закликав громадян до самоізоляції та додержання всіх санітарних вимог.

Згідно з новими правилами, у жовтій зоні діятимуть також й інші обмеження:

  • 1 особа на кожні 4 кв метри в ресторані;
  • 75 гостей під час сімейних свят;
  • масові заходи до 150 осіб.

Тим часом, у червоних зонах запроваджено лише одну зміну: ресторани, паби та бари працюватимуть з 6:00 до 22:00, за винятком доставки продуктів харчування.

⇒ Читайте також:

Кількість українських мігрантів в Польщі невдовзі буде більшою, ніж до пандемії

У пошуках високооплачуваної роботи молоді поляки все частіше виїжджають закордон. Дослідження

Рейтинг найпопулярніших онлайн-магазинів Польщі

 

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах