За скидання пробігу автомобіля у Польщі каратимуть позбавленням волі

17 Листопада 2017
пробіг автомобіля

Кожен досвідчений автомобіліст знає, що одометр – надзвичайно корисний прилад, який може багато розповісти про загальний стан автомобіля. Це спеціальний механізм, дія якого полягає в вимірюванні кількості оберту коліс авто в процесі їзди. Таким чином, одометр дозволяє виміряти загальний кілометраж, який проїхала машина. Показання одометра демонструються на приладовій панелі автомобіля.

При купівлі б/у авто обов’язково звертають увагу на пробіг машини. Однак деякі недобросовісні продавці навчилися міняти показання одометра і корегувати їх відповідно власних цілей. Аби вигідніше продати авто всередині країни загальний пробіг машини зменшують. Якщо автомобіль продають за кордон, то у такому випадку часто перед тим як потрапити на митницю, одометр накручують в бік збільшення, аби знизити витрати при розмитненні автомобіля, так як при оцінці вартості авто враховується його пробіг.

Одометр

В більшості країн Європи показники одометра ретельно фіксуються і їх зміна суворо карається. У Німеччині за фальсифікацію показань одометра людині загрожує п'ять років в'язниці. В Австрії за підробку технічних даних транспортних засобів карають позбавленням волі на 1 рік. Французьке законодавство передбачає два роки позбавлення волі за зміни показників одометра, а в Чехії будь-яке втручання з метою зміни пробігу загрожує роком у в'язниці і конфіскацією автомобіля.

Як каратимуть за зміну показників одометра у Польщі?

Цього тижня міністр юстиції Збігнєв Зьобро представив проект нових правил, підготовлений Міністерством юстиції, згідно з яким за зміну показників одометра у Польщі каратимуть позбавленням волі від трьох місяців до п’яти років.

- Ми вводимо новий тип злочину, невідомий раніше польському законодавству. Тепер фальсифікація показників одометра буде каратися кримінальною відповідальністю від трьох місяців до п'яти років, – повідомив міністр юстиції Збігнєв Зьобро у четвер, 16 листопада, на прес-конференції.

Кримінальна відповідальність буде однаковою як для власника автомобіля, так і для механіка, який змінив показання одометра.

одометр

Оновлення від 19. 09. 2018: До п'яти років ув'язнення за скидання пробігу авто: Рада Міністрів Польщі ухвалила нове положення

Як у Польщі фіксуватимуть пробіг автомобіля?

Новий проект також передбачає, що дані одометра будуть ретельно фіксуватися, таким чином пробіг автомобіля змінити буде неможливо. Поліція, прикордонна служба та митники будуть переписувати показники одометра і ці дані будуть надходити до центральних регістрів автомобілів.

- Аби цей проект зміг працювати, ми вводимо додаткові зобов'язання для державних служб, які контролюють автомобілі та для майстерень і СТО, які будуть зобовязані повідомити владні органи, якщо до них звернуться з проханням змінити показники одометра, – зазначив Збігнєв Зьобро.

За інформацією міністерства, таким чином, якщо ви захочете купити б/у авто в Польщі, то зможете самостійно перевірити показники пробігу транспортного засобу і виявити шахраїв.

Відповідальним за роботу над законопроектом є заступник міністра юстиції Патрік Які. Як він сам зазначив під час конференції, Міністерство розпочинає "війну з людьми, які масово обманюють польські сім'ї".

Заступник міністра представив доповідь Європейської комісії, з якої видно, що Польща є лідером в Європі за кількістю дорожньо-транспортних пригод зі смертельними наслідками. І однією з найважливіших причин такої сумної статистики є неналежна якість транспортних засобів.

Міністр Збігнєв Зьобро також підкреслив, що проект є новим і наразі доопрацьовується. Не виключено також, що у проект можуть вноситися зміни та поправки.

Читайте також:

Авто з Польщі

Штрафи за порушення правил дорожнього руху(ПДР) в Польщі 

Дорожній патруль в Польщі. Все, що потрібно знати, якщо вас зупинили

Найсуворіші штрафи для водіїв у Польщі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах