Найсуворіші штрафи для водіїв у Польщі

17 Жовтня 2017
штрафи в Польщі

Оновлення від 5 серпня 2021 року

1 червня в Польщі набули чинності нові правила дорожнього руху, зміни в яких стосуються не лише водіїв, але й велосипедистів та пішоходів. Відтепер максимальна допустима швидкість в межах міст буде єдиною для всіх водіїв, незалежно від пори доби; пішоходи отримають абсолютну перевагу в русі ще до виходу на перехід; а також буде врегульовано безпечну відстань між транспортними засобами, що рухаються автострадами та швидкісними дорогами Польщі. Детальніше про читайте ТУТ.

Окрім цього, штрафи за порушення правил дорожнього руху в Польщі хочуть зробити ще більш суворими. Так, грошове покарання за перевищення дозволеної швидкості на понад 30 км/год може сягнути навіть 5-ти тисяч злотих. Крім того, штрафні бали (punkty karne) хочуть анульовувати не через один, а через два роки. Також польський уряд готується до серйозної боротьби проти п’яних водіїв. Останніх можуть змусити виплачувати аліменти постраждалим внаслідок ДТП, яке вони спричинили. Більше деталей - у нашому матеріалі.

_________________

Сьогодні все більше людей їде до Польщі на власному авто. Зокрема, це видно і по чергах на кордоні. Мандруючи іншою країною на авто обов’язково необхідно пам’ятати, що тут існує своя специфіка поведінки на дорозі та встановлена певна система штрафів за порушення правил дорожнього руху.

Так, порушників в Польщі карають досить суворо. Тут вам може загрожувати втрата водійського посвідчення, 1000 злотих штрафу  і навіть тюремне ув'язнення. То за що у Польщі передбачені найсуворіші штрафи?

Штрафи в Польщі

Штрафи за перевищення швидкості в Польщі

Про встановлені у Польщі обмеження швидкості попереджають перші дорожні знаки після перетину кордону з цією країною.

Важливо! В Польщі діють наступні обмеження швидкості:

  • 50 км / год – в населених пунктах 
  • 100 км / год – на швидкісній дорозі і дорозі, що має хоча б по дві полоси руху у кожному напрямку
  • 120 км / год – на швидкісній двосмуговій дорозі
  • 140 км / год – на автомагістралі

Згідно з правилами у Польщі, у водія, що перевищує швидкість на більше ніж 50 км / год від встановленої норми в населених пунктах, вилучають водійські права на три місяці, а також зобов’язують до сплати грошового штрафу.

У ситуації, коли поліцейський зупиняє водія за таке перевищення швидкості, він забирає у нього водійське посвідчення та видає тимчасовий дозвіл на водіння на наступні 24 години.

Якщо водій протягом цих трьох місяців порушує заборону водіння, термін вилучення його водійських прав буде продовжено ще на три місяці. У разі повторного порушення водійські права вилучають назавжди.

Зверніть увагу! Обмеження швидкості у населених пунктах в Польщі починається не зі знаку, котрий інформує про початок населеного пункту (зелений знак), а зі знаку «забудована місцевість» (білий знак з чорними контурами будинків).

Штрафи в ПольщіШтрафи в Польщі

Вилучення водійських прав за перевищення швидкості є правомірним лише у разі скоєння порушення в межах населеного пункту. В інших випадках У Польщі існує система грошових штрафів за перевищення швидкості. Рекомендуємо з нею ознайомитися у нашій статті Штрафи за порушення правил дорожнього руху(ПДР) в Польщі 

Пам’ятайте! Якщо вас зупинив дорожній патруль у Польщі, ви і всі пасажири повинні залишатися в автомобілі і виходити лише з дозволу поліцейського.

Права водія. Якщо вас зупинили за перевищення швидкості, ви маєте право вимагати копію сертифіката з перевірки вимірювального пристрою. Важливо переконатися, що в документі дійсно вказаний той пристрій, яким користуються поліцейські. Також, якщо перевищення швидкості було зафіксоване на відеозапис, ви маєте право його переглянути.

Детальніше про те, як діяти, якщо вас зупинив дорожній патруль у Польщі читайте у статті Дорожній патруль в Польщі. Все, що потрібно знати, якщо вас зупинили

Зверніть увагу! У Польщі на дорогах є багато патрулів в автомобілях, що не мають жодних розпізнавальних знаків. Поліцейські можуть вас зупинити на автомобілі без напису «POLICJA». Проте таке авто повинне бути обладнане прихованими проблисковими маячками і приладами для вимірювання швидкості.

Штраф за перевищення кількості пасажирів в салоні авто

У Польщі існують штрафи за перевищення кількості пасажирів в авто. Так, якщо в салоні автомобіля буде знаходитися щонайменше на три особи більше пасажирів, аніж це передбачено технічними умовами моделі, то водія можуть позбавити його водійських прав на три місяці.

Окрім того, водій буде зобов’язаний сплати штраф, розмір якого становитиме по 100 злотих за кожну «понаднормову» особу.

Штрафи за водіння у нетверезому стані

П'яним водіям загрожують не лише грошові стягнення, а й втрата водійських прав. За водіння у нетверезому стані водійське посвідчення у Польщі вилучають щонайменше на три роки.

У разі скоєння аварії в нетверезому стані, водійські права вилучають назавжди, однак після 10 років заборони на водіння, за згодою суду це рішення може бути переглянутим. Якщо суд прийме рішення про повернення водійського посвідчення, правопорушник таки зможе керувати автомобілем, але з обов’язковою умовою.  Такий автомобіль має бути оснащений так званим «спиртовим іммобілайзером» - це спеціальний пристрій, який вимірює алкоголь в видихуваному повітрі та блокує машину у разі його наявності.

Якщо у водія виявлять більше ніж 0,2 мг алкоголю на 1 літр крові, він отримає штраф, а його авто заберуть під арешт.

В тому випадку, коли у водія буде виявлено перевищення 0,5 мг алкоголю на 1 літр крові, його позбавляють волі терміном до двох років.

штрафи в Польщі

Штрафи за паркування в невстановленому місці

Паркування автомобіля в Польщі, безсумнівно, має здійснюватися лише в спеціально призначених для цього місцях. Якщо паркова платна, то оплатити місце на ній можна скориставшись автоматами для оплати паркування.

Отриманий після оплати талон потрібно покласти під лобове скло автомобіля так, щоб було чітко видно час паркування. Таким чином служби, які перевіряють дотримання правил паркування, зможуть переконатись, що ваша стоянка оплачена належним чином. В іншому випадку колеса вашого автомобіля будуть заблоковані спеціальним пристроєм.

Зверніть увагу! В містах Польщі плата за паркову стягується переважно з 8:00 до 20:00 год. Вночі, а також у вихідні та святкові дні парковки є безкоштовними.

На водіїв, які припаркують свій автомобіль у місці для інвалідів, чекає штраф у розмірі 500 злотих. Окрім цього, евакуатор може забрати авто на штраф-майданчик. В такому випадку водію доведеться, окрім штрафу, оплатити також послуги евакуатора та зберігання транспортного засобу на штраф-майданчику, що в сумі може значно перевищити сам штраф.

Штраф за протермінований поліс страхування в Польщі

Для того, аби ви могли перетнути кордон з Польщею на власному авто, вам обов’язково потрібно мати "Зелену карту". Це страховий поліс автовласників, які в'їжджають на своєму авто на територію країн-учасниць міжнародної системи "Зелена карта". До цієї системи входять 47 країн, зокрема і Польща. Без наявності "Зеленої карти" виїхати за кордон на власному авто ви не зможете.

зелена карта на авто

Де можна купити страховий поліс "Зелену карту", читайте в нашій статті Перетин кордону з Польщею автомобілем

Читайте також: "Зелена карта" подорожчала: скільки тепер коштує страховий поліс

Зауважте, що польські прикордонники перевіряють наявність "Зеленої карти" у всіх водіїв, при чому і на в’їзді в Польщу, і на виїзді. Особливо ретельно звертають увагу на її термін дії.

Зверніть увагу! Штрафи за протермінований поліс у Польщі дуже високі і коливаються від 900 до майже 6 000 тис. злотих (в залежності від часу, що минув з дати закінчення страхового полісу).

штрафи за прострочену зелену карту в польщі

Звертаємо вашу увагу на той факт, що згідно з відгуками людей, які мали необережність перетинати кордон з Польщі в Україну з протермінованим страховим полісом, зазвичай штрафи, наведені у таблиці, стосуються лише поляків. Українцям, незважаючи на термін після закінчення полісу, виписують максимальний розмір штрафу.

Читайте детальніше про штрафи за порушення ПДР в Польщі у нашій статті.

Отже, система штрафів у Польщі надзвичайно сувора, однак це забезпечує і відповідну безпеку на дорогах. Будьте відповідальними та дотримуйтесь правил дорожнього руху!

Гарної поїздки!

Читайте також:

Дорожній патруль в Польщі. Все, що потрібно знати, якщо вас зупинили

Дороги Польщі

Перетин кордону з Польщею автомобілем

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах