До п'яти років ув'язнення за скидання пробігу авто: Рада Міністрів Польщі ухвалила нове положення

19 Вересня 2018
скидання пробігу авто

Одометр (лічильник пробігу) – надзвичайно корисний прилад, який може багато розповісти про загальний стан автомобіля. Це спеціальний механізм, дія якого полягає в вимірюванні кількості оберту коліс авто в процесі їзди. Таким чином, одометр дозволяє виміряти загальний кілометраж, який проїхала машина. Показання одометра демонструються на приладовій панелі автомобіля.

Навіщо в авто скидають або накручують пробіг?

При купівлі б/у авто обов’язково звертають увагу на пробіг машини. Однак деякі недобросовісні продавці навчилися міняти показання одометра і корегувати їх відповідно власних цілей. 

Аби вигідніше продати авто всередині країни загальний пробіг машини зменшують. Адже авто з меншим пробігом якби свідчить про те, що й у користуванні воно було рідше, а значить і ціна на нього буде вищою.

пробіг автомобіля

Якщо автомобіль продають за кордон (наприклад, в Україну), то у такому випадку часто перед тим як потрапити на митницю, одометр накручують в бік збільшення. В такий спосіб намагаються зменшити вартість розмитнення автомобіля, оскільки при оцінці вартості авто враховується його пробіг - і чим він більший, тим дешевше обійдеться вартість розмитнення.

Як у Польщі каратимуть за скидання чи накручування пробігу автомобіля?

У Польщі вже давно розмірковували над тим, як припинити свавілля недобросовісних автовласників та заборонити будь-які маніпуляції із лічильником пробігу в автомобілі.

Ще в листопаді минулого року міністр юстиції Збігнєв Зьобро представив проект нових правил, підготовлений Міністерством юстиції, згідно з яким за зміну показників одометра у Польщі каратимуть позбавленням волі від трьох місяців до п’яти років.

- Ми вводимо новий тип злочину, невідомий раніше польському законодавству. Тепер фальсифікація показників одометра буде каратися кримінальною відповідальністю від трьох місяців до п'яти років, – повідомив тоді  міністр юстиції на прес-конференції.

І от, нарешті, у вівторок, 18 вересня Рада Міністрів Польщі таки ухвалила цей проект та внесла зміни до закону, які дозволять припинити скидання чи накручування пробігу автомобіля.

пробіг автомобіля

Проект поправки до Закону про дорожній рух та Кримінального кодексу, прийнятий урядом, відтепер утверджує кримінальну відповідальність за зміни показника одометра. Тепер за скидання чи накручування пробігу автомобіля особам загрожує від трьох місяців до п'яти років ув'язнення.

При цьому, кримінальна відповідальність буде однаковою як для власника автомобіля, так і для механіка, який змінив показання одометра.

Як у Польщі фіксуватимуть пробіг автомобіля?

Показники пробігу фіксуватимуться під час планового обов'язкового технічного огляду автомобіля. Інформацію про дані одометра на момент діагности авто будуть передавати до Центрального реєстру транспортних засобів.

Поліція, прикордонна служба та митники також зможуть переписувати показники одометра і ці дані теж будуть надходити до Центрального реєстру транспортних засобів.

пробіг автомобіля

Крім того, в разі поломки одометра і його заміни на новий, водій також має повідомити про це у Центральному реєстрі транспортних засобів. В іншому випадку йому загрожує штраф у розмірі 3 тисяч злотих.

Таким чином, нові прийняті поправки до закону передбачають, що дані одометра ретельно фіксуватимуться, а отже пробіг автомобіля змінити буде неможливо. 

Дані Центрального реєстру транспортних засобів будуть доступними для кожного в мережі Інтернет. Тому, якщо ви захочете купити б/у авто в Польщі, то зможете самостійно перевірити показники пробігу транспортного засобу в Центральному реєстрі і переконатися, що показники лічильника пробігу в авто співпадають з фіксованими даними або ж навпаки - виявити шахраїв і таким чином вберегти себе від невдалої покупки.

пробіг автомобіля

Як карають за зміни показників пробігу авто в інших країнах Європи?

В більшості країн Європи показники одометра ретельно фіксуються і їх зміна суворо карається. 

  • У Німеччині за фальсифікацію показань одометра людині загрожує п'ять років в'язниці. 
  • В Австрії за підробку технічних даних транспортних засобів карають позбавленням волі на 1 рік. 
  • Французьке законодавство передбачає два роки позбавлення волі за зміни показників одометра.
  • В сусідній із Польщею Чехії будь-яке втручання з метою зміни пробігу загрожує роком у в'язниці і конфіскацією автомобіля.

Читайте також:

Авто з Польщі

Вживані авто в Польщі: ціни та популярні моделі

Нові фоторадари на польських дорогах: які правопорушення будуть фіксуватися

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах