Станом на 13 березня, усі КПП на кордоні з Польщею працюють у штатному режимі. Огляд ситуації

13 Березня 2020
ситуація з чергами на кордоні україна-польща

Сьогодні, 13 березня, Рада національної безпеки та оборони України збереться на засідання для обговорення профілактики поширення коронавірусу на території держави. Серед основних питань, які розглядатимуть члени Ради, - доцільність закриття українських кордонів через небезпечний коронавірус та формат, в якому це можна здійснити. Як інформують українські ЗМІ, посилаючись на власні джерела в оточенні президента, на засіданні буде вирішено, які пункти пропуску через український кордон слід закрити, а які ні. 

Ще вчора, 12 березня, Кабінет міністрів України розглядав можливість залишити робочими 49 із 219 дійсних КПП на українському кордоні, а також закрити більшість автомобільних та пішохідних пунктів пропуску на кордоні з країнами ЄС. На Львівщині у першу чергу планували закрити такі популярні серед мандрівників КПП на кордоні з Польщею, як “Шегині-Медика”, та “Рава-Руська-Гребенне”, а також “Смільниця-Кросценко”. 

Та ввечері, 12 березня, на Урядовому порталі з’явилось повідомлення про те, що Державна митна служба спільно з Державною прикордонною службою вже надали Кабінету Міністрів перелік пунктів пропуску, продовження роботи яких є критично важливим для економіки країни. Відтак, КПП, через які проходять найбільші потоки товарів, працюватимуть й надалі. Детальніше про ситуацію на кордоні України з Польщею та іншими сусідніми державами читайте далі у нашому матеріалі.

перетин кордону з польщею 2020 рік

Ситуація на кордоні Україна-Польща станом на 13 березня 2020 року

Ще з вечора 11 березня український уряд обіцяє оприлюднити список КПП, які тимчасово призупинять свою діяльність у зв’язку зі спалахом китайського коронавірусу в Європі. Станом на ранок 13 березня конкретних даних досі немає. Разом з тим, Урядовий портал повідомляє, що міністри прийняли рішення про обмеження кількості пунктів пропуску через державний кордон та пунктів контролю. Відповідне розпорядження ухвалене в обід 13 березня на виїзному позачерговому засіданні Кабінету Міністрів за участі Президента України Володимира Зеленського.

«Враховуючи значне зростання кількості захворювання на коронавірусну інфекцію та високий рівень транскордонної міграції населення, Державна комісія надала відповідні пропозиції. На виконання цих рішень розроблене розпорядження щодо обмеження кількості пунктів пропуску через державний кордон та пунктів контролю для запобіганню загроз занесенню та поширенню на територію України коронавірусної інфекції», - зазначив Міністр  внутрішніх справ Арсен Аваков.

Кількість та які саме пункти залишаться відкритими, буде визначено сьогодні на Раді національної безпеки і оборони. Зважаючи на рекомендації, які український уряд отримав від ДПСУ та Митної служби, можемо припускати, що абсолютно всі КПП на кордонах України з іншими державами, в тому числі й з Польщею, не закриють. 

При формуванні переліку пунктів перетину кордону, функціонування яких є критично важливим для української економіки, враховують інтереси найбільших імпортерів та експортерів, а також транспортних операторів, які прямують транзитом через територію України. Вже зараз прикордонні відомства радять перевізникам обирати для перетину кордону ті КПП, які є основними пунктами сполучення України з іншими державами, інформує Урядовий портал.

ситуація на кордоні з польщею через коронавірус

Варто наголосити, що прем’єр-міністр України Денис Шмигаль запевнив, що всі українці, які зараз перебувають за межами батьківщини, зможуть безперешкодно повернутися додому.

«На сьогодні за межами нашої держави знаходяться тисячі громадян України. Безумовно, кожен українець зможе повернутися додому», - підкреслив Глава Уряду. 

Окрім цього, інформаційний ресурс Кабміну повідомляє, що станом на 13 березня усі пункти пропуску через український кордон працюють у штатному режимі. Цю ж інформацію підтверджують місцеві львівські видання. Так, за даними веб-порталу zaxid.net, жодної паніки у зв’язку з можливим обмеженням роботи КПП в Україні не спостерігається, як і особливо великих автомобільних черг з української чи польської сторони кордону.

На в’їзді до Польщі мандрівники й надалі заповнюють спеціальні карти подорожнього, де вказують звідки та куди їдуть, свій номер телефону, а також номер контактної особи, і навіть місце прописки. Крім цього, службовці на кордоні перевіряють кожному водієві та пасажиру температуру тіла, а за будь-яких симптомів захворювання, відправляють людей на подальший медичний огляд. 

Варто зазначити, що у сусідній Польщі повідомляють про 58 зареєстрованих випадків захворювання на COVID-19, спричинене коронавірусом. Один з таких випадків закінчився летально - померла 57-річна мешканка Великопольського воєводства. Попри це, Польща поки що не розглядає можливості закриття всіх своїх кордонів.

⇒ Коронавірус у Польщі: уряд закриває всі школи, ВНЗ, кінотеатри і музеї

Більш принциповою в цьому питанні виявилась Словаччина. За даними Західного управління ДПС, з 13 березня ця країна закрила всі свої кордони, у тому числі і з Україною. Дозвіл на в’їзд надається лише громадянам Словаччини та тим особам, які мають документи про постійне або тимчасове проживання на території республіки. Крім цього, Словаччина обмежила й міжнародні авіаперельоти. 

кордон україна-словаччина

В Україні, тим часом, офіційно зареєстрували вже три випадки зараження китайським коронавірусом. Один новий випадок виявили у жінки пенсійного віку з Житомирської області, інший – у чоловіка з Чернівецької області, дружина якого перебувала в Італії впродовж останніх 14 днів. Нагадаємо, по всій території України оголошено карантин до 3 квітня. 

Чи працює залізниця під час карантину в Україні?

У відповідь на звернення пасажирів щодо особливостей міжнародного залізничного сполучення на період карантину, 12 березня Укрзалізниця поінформувала, що наразі всі міжнародні поїзди курсують згідно зі своїм звичним графіком. При перетині кордону з Україною пасажирам обов’язково проводять температурний скринінг безконтактними термометрами. 

Разом з тим, Словацька залізниця повідомляє, що з 7 години ранку 13 березня відмінено курсування таких поїздів:

  • № 960/961 Кошице – Мукачево;
  • № 962/963 Кошице – Мукачево;
  • № 8860/8863 Чієрна над Тисою – Чоп;
  • № 8862/8861 Кошице – Чоп;
  • Безпересадковий вагон № 26/382 Київ – Кошице.

Продаж проїзних документів на поїзди, які курсують до Словацької Республіки, також призупинено.

⇒ Читайте також:

Консульський облік для українських мігрантів відтепер буде платним

Перетин кордону до Польщі: що можна, а що заборонено перевозити. Інфографіка

Польська та українська залізниці: важливі зміни з 2020 року

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах