Зміняться правила і вартість паркування в Польщі

01 Вересня 2017
паркінг в польщі

Польська влада вирішила кардинально змінити як систему паркування у великих містах країни, так і розмір оплати за зайняте паркомісце. Одним з найбільш обговорюваних пунктів в новому законопроекті, який підготувало Міністерство розвитку Польщі, є встановлення вартості паркування в залежності від мінімальної зарплати.

Як це діятиме? Міністерство продумало схему відсоткових лімітів, за якою у звичайній зоні платного паркування (тобто не в центрах міст) плата за першу годину не може перевищувати 0,15% від мінімальної заробітної плати в Польщі (сьогодні це 3 злотих), а в центральних зонах міст – 0,45% від мінімальної заробітної плати (9 злотих). Для штрафів ліміт теж визначено: матеріальне покарання за паркування без оплати послуг не може перевищувати 10% від мінімальної заробітної плати, тобто 200 злотих. Це в 4 рази вищий штраф, аніж той, яким карають порушників сьогодні.

Новий законопроект не змінює принципи визначення плати за наступні (після першої) години паркування . У відповідності з існуючими сьогодні правилами, друга година не зможе бути дорожча від першої більш ніж на 20%, третя година  не зможе бути дорожча від другої більш ніж на 20%, а плата за четверту і наступні години не зможе перевищувати ставки за першу, пише tvn24bis.pl.

Крім встановлення розміру оплати за паркінг в залежності від мінімальної зарплати, на систему паркування в Польщі чекають і інші зміни. Зокрема, як повідомило в четвер Міністерство розвитку Польщі, остання версія проекту передбачає можливість виокремлення органами самоврядування міст з населенням більше ніж 100 тисяч так званої центральної SPP (strefy płatnego parkowania), тобто зони платного паркування. Такі зони займатимуть центральні частини міст та, можливо, деякі інші райони, якщо місцева влада вважатиме за потрібне. Остаточні ціни на паркування в зонах SPP теж встановлюватимуться на місцевому рівні і зможуть відрізнятись у різних містах Польщі.

Створення таких зон, вважають у Міністерстві, дуже необхідне, адже багато людей, зважаючи на вищий тариф за паркування в них, оминатимуть центри міст, таким чином, не блокуватимуть рух у центральних зонах, а також це дасть змогу створити умови для впорядкування простору, наприклад, шляхом будівництва багаторівневих паркінгів або розвитком громадського транспорту. Крім того, це позитивно вплине на екологію, адже за статистикою, головне джерело забруднення повітря – саме автомобільні викиди. До прикладу, у Варшаві більше ніж 60 відсотків забруднень повітря саме через насичений трафік на дорогах.

Читайте також:

Штрафи за порушення правил дорожнього руху(ПДР) в Польщі 

Дороги Польщі

Система електронного збору ViaTOLL

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах