Безкоштовна віза в Європу для родичів власника Карти Поляка

20 Грудня 2016
національна віза по карті поляка для чоловіка-жінки

Карта Поляка – це документ, що підтверджує ваше польське походження та надає вам певні переваги та можливості. Однією з таких приємних переваг є можливість безкоштовно отримати довготермінову візу до Польщі для членів сім’ї власника Карти Поляка. В цій статті ми детально опишемо хто і яким чином може подавати документи на візу по Карті Поляка, а вже у наступній статті подамо детальну інструкцію заповнення анкети на візу по Карті Поляка.

Карта Поляка – що це за документ і як його отримати

Про Карту Поляка на сторінках нашого порталу ми писали багато і детально. Ось перелік корисних статей на цю тему:

Карта Поляка. Польське походження

Карта Поляка. Частина 1. Анкета на Карту Поляка

Карта Поляка. Частина 2. Співбесіда на Карту Поляка, всі питання та відповіді

Карта Поляка - карта побиту - польське громадянство

Необхідні документи на Карту Поляка

Карта Поляка. Куди звертатись по грошову допомогу в Польщі

Аналізуючи запитання, що приходять до нас на електронну пошту, можна зробити наступний висновок: багато хто вважає, що Карту Поляка можна тільки купити або ж для її вироблення обов’язково треба скористатися послугами посередників, які обіцяють посприяти в отриманні Карти Поляка. Хочемо авторитетно заявити, що шанси на отримання Карти Поляка залежать насамперед від вас та від якості ваших документів про польське походження. Тому щиро радимо тим, хто має документи про польське походження, не боятися співбесіди з консулом та подавати документи на отримання Карти Поляка самостійно.

Віза по Карті Поляка

Власники Карти Поляка мають право отримувати безкоштовну національну візу до Польщі категорії D. Ця національна польська віза надає її власнику такі самі можливості для подорожей Європою, як і шенген віза. Тобто з такою візою можна вільно їздити до всіх країн Шенгенської зони. І хоча офіційні джерела не вказують на обов’язковість першого перетину саме польського кордону, більшість туристів стараються зробити спочатку візит до Польщі, а вже потім відвідувати інші країни з польською візою. Кожен член сімї власника КП також може безкоштовно отримати польську національну візу на основі Карти Поляка. В такій ситуації Карта Поляка близького родича замінює запрошення,  що потрібне для подання на отримання візи. Отже, спробуємо розглянути основні питання, які виникають у бажаючих отримати візу по Карті Поляка.

Хто може розраховувати на отримання візи по Карті Поляка?

Розраховувати на отримання візи по Карті Поляка може, в першу чергу, сам її власник, а от чи мають право на таку візу його родичі залежить від позиції конкретного Консульського округу. Ми звернулися до усіх Консульств Польщі в Україні з офіційним інформаційним запитом стосовно можливості вироблення візи по Карті Поляка для родичів її власника і готові ознайомити вас із результатами:

Генеральне Консульство Республіки Польща в Одесі

У Генеральному Консульстві Республіки Польща в Одесі віз для родичів власників Карти Поляка не відкривають – безкоштовна національна польська віза типу D передбачена лише для безпосередніх власників Карти.

Генеральне Консульство Республіки Польща у Вінниці

Генеральне Консульство Республіки Польща у Вінниці, навпаки, пропонує можливість виробити безкоштовну візу як власнику Карти Поляка, так і його родичам, а саме чоловіку/дружині, дітям до 18 років та батькам. Щоправда, документи на візу для родичів можна тільки у випадку, якщо сам власник має діючу візу, на основі якої він вже хоча б 1 раз перетинав кордон з Польщею.  Подавати документи на візу по Карті Поляка родича у Консульство Республіки Польща у Вінниці слід у час, вказаний на ваших документах після реєстрації, а забирати їх можна з пн.-пт. з 11. 00 до 15.35. Графік роботи Консульства – 8.15-16.15.

Генеральне Консульство Республіки Польща в Луцьку

Чоловік/дружина та діти (до 18 років) власника Карти Поляка мають право подавати документи на безкоштовну польську візу в Генеральне Консульство Республіки Польща в Луцьку. Батьки ж власника Карти Поляка виробити таку візу тут не зможуть. Графік роботи установи: пн-пт з 8.15 до 16.15.

Генеральне Консульство Республіки Польща у Львові

Для вироблення візи по Карті Поляка родича у Генеральне Консульство Республіки Польща у Львові можуть звертатися лише чоловік/дружина та діти власника Карти Поляка, яким ще не виповнилось 18 років. Подати документи на візу по Карті Поляка родича до Консульства Республіки Польща у Львові можна з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 13.00, а забирати візи можна з 13.30 до 16.00 у ці ж дні.

Посольство Республіки Польща у Києві 

У Києві ситуація з візами по Карті Поляка така ж, як у Вінниці – безкоштовну польську національну візу типу D тут можуть отримати чоловік/дружина власника Карти Поляка, його діти (до 18 років) та батьки.

Генеральне Консульство Республіки Польща у Харкові

У Генеральне Консульство Республіки Польща у Харкові для отримання безкоштовної візи в Європу по Карті Поляка родича мають право звертатися тільки неповнолітні діти власника Карти Поляка та її/його чоловік/дружина. Батькам власника Карти Поляка у даному Консульстві безкоштовні візи на цій підставі не відкривають. Працює  установа з понеділка по п’ятницю з 8.00 по 16.00. Документи приймають з 8.30 по 12.30, а забрати візу можна з 15.00 до 16.00.

Скільки коштує віза по Карті Поляка?

Національна польська віза категорії D є безкоштовною, як для власника КП, так і для членів його родини (при умові, якщо вони подають документи на отримання візи на основі Карти Поляка).

Куди потрібно подавати документи для отримання польської візи на основі Карти Поляка?

Документи можна подавати як безпосередньо до Консульства Польщі, так і до Візових центрів (ППВА) за місцем проживання, роботи або навчання.

Чи потрібно попередньо реєструватися для подання документів на візу по Карті Поляка?

В більшості консульських округів в Україні не потрібна попередня реєстрація для подачі документів на візу по Карті Поляка. Потрібно особисто прийти до Консульства Польщі чи Візового центру в години прийому документів у робочі дні. У тих консульських округах, де реєстрація є обов’язковою, потрібно попередньо зареєструватися онлайн через інтернет на сторінці того Консульства чи Візового центру, куди будуть подані документи. 

Які документи потрібно подавати до Консульства Польщі для отримання візи по Карті Поляка?

Для отримання польської національної візи по КП власник такої карти подає наступні документи:

  • закордонний паспорт (термін дії повинен бути довшим на 3 місяці від дати закінчення візи, на яку і подаються документи) та його копія
  • фотографія встановленого зразка;
  • внутрішній паспорт громадянина України та його копія (перша і друга сторінки, а також сторінка з місцем реєстрації);
  • ідентифікаційний код та його копія;
  • Карта Поляка та її копія (2 сторони);
  • анкета на візу з фото, заповнена та зареєстрована онлайн (про правила та нюанси заповнення анкети читайте в нашій наступній статті).

Родичеві власника КП при поданні документів для отримання візи по Карті Поляка чоловіка/дружини чи дитини/батьків потрібно підготувати наступні документи:

  • закордонний паспорт та його копія (термін дії вашого паспорта, що повинен бути хоча б на 3 місяці довшим від дати закінчення бажаної візи)
  • фотографія встановленого зразка;
  • внутрішній паспорт громадянина України та його копія (перша і друга сторінки, а також сторінка з місцем реєстрації);
  • ідентифікаційний код та його копія;
  • страховий поліс;
  • копія та оригінал Карти Поляка родича, на якого посилається особа;
  • документ, що підтверджує родинний зв'язок з власником Карти Поляка, оригінал та копія (свідоцтво про одруження або свідоцтво про народження);
  • письмове прохання власника Карти Поляка про надання візи родичу. Переважно заповнюється на місці в Консульстві. У проханні потрібно вказати причину, чому ви просите про видачу національної польської візи (наприклад – для спільних поїздок до Польщі, цього буде достатньо);
  • заповнена онлайн та роздрукована анкета на польську національну візу з фотографією (детальну інструкцію щодо заповнення анкети читайте у нашій наступній статті).

 

Яку візу можна отримати по Карті Поляка?

Карта Поляка дає можливість безкоштовно отримати виключно національну польську візу;

Власник Карти Поляка має право отримати річну національну польську візу з терміном перебування 365 днів та необмеженою кількістю в’їздів і виїздів; 

віза по карті поляка для родичів

Родич власника КП  може отримати виключно національну польську візу терміном на 1 рік та часом перебування 365 днів (щоправда, на власні очі ми бачили максимально 200 днів).

віза по карті поляка для чоловіка-жінки

Важливі моменти, які обовязково потрібно врахувати при подачі документів на візу по Карті Поляка чоловіка/дружини чи іншого родича.

  1. Подавати документи в Консульство Польщі чи Візовий центр (ППВА) по Карті Поляка родича потрібно обов’язково разом з власником КП.
  2. Працівнику Консульства потрібно подати оригінали документів разом з копіями (оригінали вам повернуть одразу після звірення).
  3. Дуже важливим нюансом є термін дії візи у власника Карти Поляка! Родичу власника КП відкриють візу, термін дії якої не може бути більшим ніж термін дії візи власника КП. Тобто найкращим варіантом є подання документів разом, тобто одночасно подає документи на візу власник КП і його родич чи родичі. В такому випадку, всім відкриють річні візи. А якщо, наприклад, у власника Карти Поляка вже є діюча віза, і термін її дії закінчується через 5 місяців, то всім родичам, які будуть подавати документи на отримання візи по КП цієї людини, відкриють візи терміном на 5 місяців.
  4. Страховий поліс, який діє у всіх країнах Євросоюзу, а його сума покриття на особу становить 30000€ - якщо ви хочете отримати візу по Карті Поляка родича і бажаєте, щоб кількість днів перебування в Польщі була якнайбільшою, то купіть страховий поліс, у якому період страхування буде більше 100 днів. Чим більшим буде період дії страхового полісу, тим більші шанси отримати річну візу до Польщі на 200 днів перебування.

Перетин кордону до Польщі з візою по Карті Поляка родича

При перетині польського кордону з візою по КП родича зовсім не обов’язково, щоб разом з вами кордон перетинав і сам власник Карти Поляка. Також не потрібно мати з собою Карту Поляка. Єдиним додатковим документом, що його потрібно мати з собою на кордоні, є страховий поліс, наявність якого інколи можуть перевірити польські прикордонники. Перетин кордону по такій візі є простим, переважно польські прикордонники і митники ставляться трішки лояльніше до туристів з візою по Карті Поляка. Додатковим бонусом можна також вважати те, що не потрібно здавати відбитки пальців, що пришвидшує час проходження перевірки документів.

Як бачимо, Карта Поляка дозволяє її власнику та членам його родини значно економити, а також спрощує процедуру подання і отримання віз до Європи. В наступній статті ми подамо вам детальну інструкцію заповнення анкети на візу по Карті Поляка та розповімо про важливі моменти, які допоможуть вам самостійно та правильно заповнити цю анкету.

comments icon

Коментарі

  • user pic
    Yuriy Karpenko
    05.10.2017
    В мене віза по карті поляка дружини на 9 місяців і на 180 днів перебування. У мене віза скоро закінчується. Чи є якийсь короидор при виробленні нової візи? Дякую! e-mail: gretschgeorge@gmail.com
  • user pic
    Татьяна Тарашевская
    04.12.2017
    Чи може чоловік з візою по карті поляка дружини офіційно працюати у Польщі?
  • user pic
    Татьяна Галянт
    12.01.2018
    Добрый день. Во всех ссылках пишут, что могут получить визу национальную дети до 18лет, а дети уже достигшие 18-летия, это не родственники? могут отказать в визе?
  • user pic
    Альона Любінецька
    14.01.2018
    Мене теж цікавить питання щодо дітей. Якщо старше 18 років, то візу не надалуть?

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах