Карта Поляка. Куди звертатись по грошову допомогу в Польщі

10 Січня 2017
грошова допомога по карті поляка, соцвиплати по карті поляка

УВАГА!

З початку квітня на невизначений термін призупинено розгляд заяв про надання фінансової допомоги власникам Карти Поляка, які вирішили переїхати до Польщі та мають намір отримати польське громадянство. Таке рішення прийняли у зв'язку з тим, що станом на кінець березня 2017 року сума виплат вже перевищила 75% від загального річного бюджету, який виділили на реалізацію законодавчої ініціативи у цьому році.

Про це повідомили у Міністерстві внутрішніх справ та адміністрації Польщі.

У повідомленні йдеться про те, що на 2017 рік польський уряд призначив 30 млн злотих на виплати фінансової допомоги власникам Карти Поляка, а також членам їхніх сімей, які разом вирішили переїхати в Польщу. Щоб отримувати впродовж 9 місяців грошові виплати, необхідно було подати відповідну заяву до воєводи за місцем проживання. Станом на 27 березня 2017 року було подано 2712 заяв про призначення виплат для 3701 особи (включно з 476 неповнолітніми). Оскільки загальна сума виплат, яку польський уряд вже зобов'язався виплачувати заявникам, зараз становить 22 855 800 злотих (близько 76% від загального річного бюджету), воєводам заборонили розглядати документи аж до моменту забезпечення річного бюджету відповідними коштами. Таке обмеження було передбачене у Законі про Карту Поляка ще до того, як її власникам почали призначати грошові виплати.

Нагадаємо, прийом та розгляд заяв про призначення фінансової допомоги по Карті Поляка розпочався у січні 2017 року. Вже за три місяці після того, як законодавча ініціатива набула чинності, річний бюджет вичерпали на більш ніж 75%. Тим, хто не встиг подати документи на отримання відповідних виплат до того, як прийом заявок призупинили, доведеться чекати на поповнення бюджету, або ж подавати заявки у 2018 році.

____________________________________________________________________________________

Вже тривалий час на сторінках нашого порталу ми активно висвітлюємо тему Карти Поляка для українців та оперативно інформуємо вас про усі нюанси та зміни до правил її оформлення чи про розширення прав для її власників. Всю необхідну інформацію ви знайдете у таких наших публікаціях:

Карта Поляка. Польське походження

Карта Поляка. Частина 1. Анкета на Карту Поляка

Карта Поляка. Частина 2. Співбесіда на Карту Поляка, всі питання та відповіді

Карта Поляка - карта побиту - польське громадянство

Необхідні документи на Карту Поляка

Безкоштовна віза в Європу для родичів власника Карти Поляка

А сьогодні ми б хотіли детальніше розглянути одну з останніх змін до польського законодавства про Карту Поляка, а саме рішення про призначення грошової допомоги її власникам, яке набуло чинності 1 січня 2017 року. Починаючи з цієї дати, українці з Картою Поляка, які вирішили переїхати до Польщі та мають намір отримати польське громадянство, а також члени їх сімей, якщо вони теж хочуть проживати  в Польщі, можуть подавати прохання про щомісячну матеріальну допомогу від польського уряду. Допомога надається протягом 9 місяців в цілях полегшення адаптації до життя в іншій країні. 

Розмір виплат по Карті Поляка

Щодо сум, які в такому випадку щомісячно видаватимуться польським урядом, то їх розмір фіксований і законодавчо затверджений. У разі позитивної відповіді воєводи на прохання про отримання грошової допомоги, власники Карти Поляка та члени їх сімей 9 місяців отримуватимуть виплати за наступною схемою:

Перші 3 місяці

Маючи намір постійно проживати в Польщі, власник Карти Поляка та його/її дружина/чоловік, отримуватимуть фінансову допомогу у розмірі 50% від мінімальної заробітної плати в Польщі. З 1 січня 2017 року у Польщі зросла мінімальна зарплата і тепер вона становить 2000 злотих. 50% - це 1000 злотих у місяць.  

Для неповнолітніх дітей власника КП теж передбачені виплати у розмірі 25% від мінімальної заробітної плати в Польщі для однієї дитини. Сьогодні це 500 злотих.  

Наступні 6 місяців

Після 3 місяців, розмір грошової допомоги по Карті Поляка нараховуватимуть вже по-іншому. Тоді власник КП і його/її сім’я щомісячно отримуватимуть 60% від суми, яку їм нараховували впродовж трьох перших місяців виплат.  

Детальніше про розмір виплат по Карті Поляка – ТУТ

Важливі нюанси отримання грошової допомоги по Карті Поляка

Щоб подати заяву на отримання грошової допомоги по КП, звертатися потрібно до воєводи за місцем проживання. Саме в його компетенції і є прийняття рішення про виплату вам коштів. У разі позитивного рішення воєводи, кошти виплачуватиме вам уже староста за місцем проживання. Ви зможете отримувати їх щомісячно в касі староства або ж вони нараховуватимуться на вказаний вами банківський рахунок. Пам’ятайте, прохання про допомогу можна подавати тільки один раз. Повторних виплат законодавство Польщі не передбачає. 

Звертаємо особливу увагу на те, що клопотати про виплату коштів можна не пізніше, аніж через 3 місяці після подання документів на Карту сталого побиту в Польщі і тільки у випадку, якщо подали ви на Карту сталого побиту після 1 січня 2017 року. По закінченню цього терміну, прохання про грошову допомогу розглядатись не будуть. 

Важливий нюанс: процедура подання документів на Карту сталого побиту з Картою Поляка віднедавна стала безкоштовною, а от прохання про призначення грошової допомоги по Карті Поляка платне і коштує 10 злотих. 

Документи, необхідні для отримання грошової допомоги по Карті Поляка

Нижче ми подаємо повний список документів, які, разом з проханням про отримання фінансової допомоги, потрібно подавати до воєводи. Зверніть увагу, що саму форму заявки-прохання (скачати її можна ТУТ) потрібно заповнювати великими друкованими літерами і польською мовою. На польську мову також потрібно перекласти усі документи з переліку, якщо в оригіналі вони будь-якою іншою мовою. Це повинен робити присяжний перекладач. До воєводи подаються переклад разом з оригіналом. 

 • Карта Поляка
 • свідоцтво про народження
 • свідоцтво про шлюб
 • документ, на підставі якого власник Карти Поляка та його сім’я (якщо є) прибули в Польщу (з печатками, що підтверджують проходження контролю на кордоні)
 • документи, що містять особисті дані членів сім’ї власника Карти Поляка, якщо вони перебувають на території Польщі, так як для них теж передбачена фінансова допомога. Це паспорти, карти побиту, свідоцтва про народження і шлюб.  
 • документи, що підтверджують фактичне проживання та намір остаточно поселитись на території Польщі самого власника КП та його родини, документи, що підтверджують наявність робочого місця чи навчального закладу для дітей. 

У день подання прохання про отримання грошової допомоги по Карті Поляка, ви повинні мати із собою не тільки ксерокопії даних документів, а й оригінали (їх віддадуть одразу після перевірки). Якщо ви вже подали деякі з цих документів на вироблення Карти Побиту, то ще раз приносити їх не потрібно. Подавати документи на виплату допомоги по КП можна одночасно подаючи документи на сталий побит в Польщі. 

Куди подавати документи для отримання матеріальних виплат по Карті Поляка?

Для вашої зручності, ми склали повний перелік державних установ та адрес у всіх воєводствах Польщі, де приймають прохання про надання матеріальної допомоги по Карті Поляка.

Mazowieckie wojewodztwo (Мазовецьке воєводство)

Мазовецьке воєводство грошова допомога по карті поляка

Мазовецьке Воєводське Управління у Варшаві

В межах Мазовецького воєводства, особисто подати заявку-прохання про призначення грошових виплат по Карті Поляка разом з усіма необхідними документами (їх перелік подано вище) можна в такі установи:

 • Wydzial Spraw Cudzoziemcow (Відділ справ іноземців Воєводського управління у Варшаві):

вул. Marszalkowska 3/5, партер, stanowiska nr 10-11; 

Час прийому: понеділок: 10.00 - 17.30, вівторок, четвер, п’ятниця: 8.00 - 15.00, у середу іноземці не обслуговуються.

 • Delegatura Mazowieckiego Urzedu Wojewodzkiego w Radomiu (Відділення Мазовецького Воєводського Управління в Радомі):

вул. Zeromskiego 53, 2 поверх, кімната 261;

Час прийому: понеділок: 08.00 - 17.30, вівторок – п’ятниця: 8.00 - 15.30. 

У Мазовецькому воєводстві дозволено варіант, коли прохання про надання грошової допомоги по КП можна подавати одразу з проханням про Карту сталого побиту на основі Карти Поляка, проте робити це можна тільки за попередньою телефонною домовленістю на конкретну дату і час, і тільки в двох вищезгаданих установах. Номер телефону для запису: (22) 695 67 71. Також ви можете написати туди листа на електронну пошту wniosek@mazowieckie.pl, де вкажете свій номер і попросите про контакт з ціллю домовленості про подання прохання. 

 • Biuro Podawcze (Приймальне відділення Воєводського Управління у Варшаві)

вул. Marszalkowska 3/5, stanowisko nr 8;

Час прийому: понеділок: 10.00 - 17.30, вівторок, четвер, п’ятниця: 8.00 - 15.00. У середу іноземці не обслуговуються.

 • Punkt Przyjmowania Korespondencji (пункт прийому кореспонденції) 

пл. Bankowy 3/5, вхід B, партер, кімната 39;

Час прийому: понеділок – п’ятниця: 08.00 - 16.00.

 • Delegatura Mazowieckiego Urzedu Wojewodzkiego w Ciechanowie ( Відділення Мазовецького Воєводського Управління в Цєхановє)

вул. 17 Stycznia 7, партер, кімната 10;

 • Delegatura Mazowieckiego Urzedu Wojewodzkiego w Plocku (Відділення Мазовецького Воєводського Управління в Плоцку)

вул. 3 Maja 16, партер, кімната 10;

 • Delegatura Mazowieckiego Urzedu Wojewodzkiego w Siedlcach (Відділення Мазовецького Воєводського Управління в Сєдлках) 

вул. Pilsudskiego 38, партер, кімната 14;

 • Delegatura Mazowieckiego Urzedu Wojewodzkiego w Ostrolece (Відділення Мазовецького Воєводського Управління в Остролеце) 

вул. Gorbatowa 15, партер, кімната 46B;

Час прийому іноземців у вищеперелічених відділеннях: понеділок: 10.00 - 17.30, вівторок - п’ятниця: 8.00 - 15.30

Документи та прохання на призначення матеріальної допомоги по Карті Поляка можна також відправляти поштою за адресою:

Mazowiecki Urzad Wojewodzki w Warszawie
Wydzial Spraw Cudzoziemcow
ul. Marszalkowska 3/5 
00-624 Warszawa.

Увага! Відділ у справах іноземців Мазовецького уряду повідомляє також, що у січні ще є доступними дати для бажаючих подати прохання про фінансову допомогу по Карті Поляка.

Wielkopolskie wojewodztwo (Великопольське воєводство)

Великопольське воєводство грошова допомога по карті поляка

Великопольське Воєводське Управління в Познані

У Великопольському воєводстві, щоб зареєструвати заявку на отримання грошової допомоги по Карті Поляка для власника Карти Поляка та членів його родини, ви можете звернутися за наступними адресами:

Для особистого подання:

м. Познань 

Wydzial Spraw Obywatelskich i Cudzoziemcow (Великопольське Воєводське Управління в Познані. Департамент у справах громадянських та іноземців)
pl. Wolnosci 17, IV поверх.

Час прийому: понеділок 9:30-18:00, вівторок – п’ятниця 8:15-15:15.

Подати документи можна також, вибравши в спеціальному квиткоматі чергу J. Візит з ціллю подати заявку на отримання грошової допомоги по Карті Поляка можна зареєструвати завчасно:

 • Через інтернет-сторінку rejestracja.poznan.uw.gov.pl, вибравши чергу F – zlozenie wniosku; 
 • За телефоном інфолінії 61 850 87 77;

Перевірити стан черги на подання заявки про виплату допомоги по Карті Поляка можна ТУТ. Документи на отримання матеріальних виплат по Карті Поляка можна також присилати на пошту за адресою:

Wielkopolski Urzad Wojewodzki w Poznaniu
Wydzial Spraw Obywatelskich i Cudzoziemcow
pl. Wolnosci 17
61-739 Poznan

При необхідності, з проханням про виплату допомоги по Карті Поляка можна звернутись також і одне із відділень Великопольського Воєводського Управління. 

Pomorskie wojewodztwo (Поморське воєводство)

Поморське воєводство грошова допомога по карті поляка

Поморське Воєводське Управління у Гданську 

Якщо ви територіально належите до Гданського воєводства, або ж тут реєстрували документи на сталий побит, то подати прохання про надання грошової допомоги на підставі Карти Поляка можете у департаменті у справах іноземців (Oddzial ds. Cudzoziemcow) Поморського Воєводського Управління у Гданську, за адресою м. Гданськ, вул. Okopowa 21/27, вхід до якого знаходиться зі сторони вулиці Rzeznickiej і виключно за умови попередньої резервації дати візиту (вибрати і зарезервувати дату можна ТУТ). При резервації, ви отримаєте дату і спеціальний код, його потрібно буде ввести вже у квиткоматі в приміщенні Управління для складання внеску.

Ще один шлях зареєструвати прохання про виплату допомоги по Карті Поляка у в межах Поморського воєводства – це відправити необхідні документи поштою за адресою: 

Pomorski Urzad Wojewodzki w Gdansku
ul. Okopowa 21/27 
80-810 Gdansk

Slaskie wojewodztwo (Сілезьке воєводство)

Сілезьке воєводство допомога по карті поляка

Сілезьке Воєводське Управління у Катовіцах

Щодо Сілезького воєводства Польщі, то тут теж є кілька варіантів, куди можна подати документи на отримання фінансової допомоги по Карті Поляка:

 • Oddzial do Spraw Cudzoziemcow Wydzialu Spraw Obywatelskich i Cudzoziemcow (Відділ у справах іноземців Департаменту у справах громадянських та іноземців в Катовіцах):

вул. Jagiellonska 25, кімната 161, stanowisko 19 i 20

тел. (32) 2077-920, (032) 2077-922

Час роботи: понеділок, середа, четвер, п’ятниця – 7.30 – 15.00, вівторок – 7.30 – 17.30.

 • Oddzial Wydzialu Spraw Obywatelskich i Cudzoziemcow w Bielsku-Bialej:

вул. Piastowska 40

тел. (33) 813-62-74, (33) 813-62-75;

 • Oddzial Wydzialu Spraw Obywatelskich i Cudzoziemcow w Czestochowie (Відділ департаменту у справах іноземців в Честохові):

вул. Sobieskiego 7,

тел. (34) 378-20-58, (34) 378-20-59.

Час роботи відділів: понеділок, середа, четвер, п’ятниця – 7.30 – 15.30, вівторок – 7.30 – 18.00.

Lubelskie wojewodztwo (Люблінське воєводство)

Люблінське воєводство грошова допомога по карті поляка

Люблінське Воєводське Управління в Любліні

Подати документи на отримання фінансової допомоги по Карті Поляка в межах Люблінського воєводства можна у  Wydziale Spraw Obywatelskich i Cudzoziemcow, Oddzial ds. Cudzoziemcow (Відділенні Департаменту у справах іноземців) Воєводського Управління в Любліні по вул. Spokojna 4, партер, кімната 40.

Інформація за тел. 81 74-24-549.

Час роботи відділення в Любліні: 

понеділок 7.30-15.00
вівторок 7.30-15-30
середа 9.00-15.00
четвер 7.30-15.00
п'ятниця 7.30-14.30

Lodzkie wojewodztwo (Лодзинське воєводство)

Лодзинське воєводство грошова допомога по карті поляка

Лодзинське Воєводське Управління в м. Лодзь

Подаючи документи на Карту сталого побиту та на отримання грошової допомоги по Карті Поляка до воєводи Лодзинського, ви повинні будете звернутися у відділ у справах іноземців Воєводського Управління в місті Лодзь, вул. Piotrkowska 103. Інфолінія відділу (+48) 42 664-17-22.

Podkarpackie wojewodztwo (Підкарпатське воєводство)

Підкарпатське воєводство грошова допомога по карті поляка

Підкарпатське Воєводське Управління в Жешуві

Подати прохання про надання фінансової допомоги на основі Карти Поляка на теренах Підкарпатського воєводства можна в Жешуві, а саме в Департаменті справ громадянства та іноземців Підкарпатського Воєводського Управління (Wydzial Spraw Obywatelskich i Cudzoziemcow, Oddzial Obslugi Cudzoziemcow), що знаходиться за адресою м. Жешув, вул. Grunwaldzka 15, кімната 46. 

Контактний телефон  (17) 867-10-46, 867-10-47. 

Документи там приймають без попередньої реєстрації та домовленості.

Графік роботи відділу в Жешуві такий:

понеділок 7:30 - 15:30
вівторок 8:00 - 16:00
середа 7:30 - 15:30
четвер 7:30 - 15:30
п'ятниця 7:30 - 15:30

Malopolskie wojewodztwo (Малопольське воєводство)

Малопольське воєводство грошова допомога по карті поляка

Малопольське Воєводське Управління в Кракові

В Краківському воєводстві заявку та документи на отримання фінансування від польського уряду власники Карти Поляка та члени їх сімей, які вирішили проживати в Польщі, можуть подавати особисто за адресами:

 • Malopolski Urzad Wojewodzki w Krakowie

Wydzial Spraw Obywatelskich i Cudzoziemcow

Krakow, ul. Przy Rondzie 6, зал обслуговування іноземців - партет

Або:

 • Dziennik Podawczy Malopolskiego Urzedu Wojewodzkiego w Krakowie

Krakow, ul. Basztowa 22, кімната 24

Час роботи: понеділок 9.00-17.00, вівторок- п’ятниця 8.00-15.00
Якщо у вас нема змоги особисто приїхати в Краків, то документи можна також переслати поштою:

 • Malopolski Urzad Wojewodzki w Krakowie

Wydzial Spraw Obywatelskich i Cudzoziemcow

ul. Basztowa 22, 31-156 Krakow

Zachodniopomorskie wojewodztwo (Західнопоморське воєводство)

західнопоморське воєводство грошова допомога по карті поляка

Західнопоморське Воєводське Управління в Щеціні

У Щеціні, як і в Кракові, документи на призначення грошової допомоги по Карті Поляка можна подавати особисто або прислати поштою.

Адреса:

Zachodniopomorski Urzad Wojewodzki w Szczecinie
Wydzial Spraw Obywatelskich i Cudoziemcow
Waly Chrobrego 4
70-502 Szczecin

Графік роботи: 
понеділок 7.45-16.45;
вівторок- п’ятниця 8.00-15.00

Swietokrzyskie wojewodztwo (Свентокшиське воєводство)

свентокшиське воєводство грошова допомога по карті поляка

Свентокшиське Воєводське Управління в Кельцах

Щодо Свентокшиського воєводства, то тут власники Карти Поляка мають право прохати про фінансову допомогу від уряду з понеділка по п’ятницю з 7.30 по 15.00 за адресою м. Кельце, al. IX Wiekow Kielc 3, будинок С, кімната 534

Телефон інфолінії з питань фінансової підтримки для власників Карти Поляка та їх сімей - 41 342 12 25.

Podlaskie wojewodztwo (Підляське воєводство)

підляське воєводство грошова допомога по карті поляка

Підляське Воєводське Управління в Бялостоці

Якщо саме до воєводи у Підляському воєводстві ви подавали прохання про Карту сталого побиту на основі КП, то сюди потрібно подавати і документи на виплату грошової допомоги по Карті Поляка. Приносити їх слід за адресою  м. Бялосток, вул. Mickiewicza 3, де знаходиться Підляське Воєводське Управління (вам потрібен відділ у справах іноземців). 

Час прийому:
понеділок 7.00 – 17.00;
вівторок, четвер, п’ятниця 7.30 – 15.00;
у середу відділ не працює.

Документи для отримання грошових виплат по Карті Поляка до Підляського воєводи можна також надіслати поштою за адресою:

Wydzial Spraw Obywatelskich i Cudzoziemcow 
Podlaski Urzad Wojewodzki 
15-213 Bialystok, 
ul. Mickiewicza 3 

Warminsko-Mazurskie wojewodztwo (Вармінсько-Мазурське воєводство) 

вармінсько-мазурське воєводство грошова допомога по карті поляка

Вармінсько-Мазурське Воєводське Управління в Ольштині

Для складання прохання про грошову допомогу по Карті Поляка в межах Вармінсько-Мазурського воєводства, слід звертатися до  Вармінсько-Мазурського Воєводського Управління в Ольштині за адресою:

Al. Marsz. J. Pilsudskiego 7/9, Olsztyn

Вам потрібен буде знайти oddzial legalizacji Pobytu Cudzoziemcow, що приймає відвідувачів за таким графіком:
понеділок 9.00-17.00
вівторок-п’ятниця 10.00-15.00

Opolskie wojewodztwo (Опольське воєводство)

опольське воєводство грошова допомога по карті поляка

Опольське Воєводське Управління в Ополе 

В Опольському воєводстві подати документи на допомогу по КП можна безпосередньо в Opolski Urzad Wojewodzki за адресою Opole, вул. Piastowska 14. Працює управління щоденно з 7.30 до 15.30. 

Dolnoslaskie wojewodztwo (Нижньосілезьке воєводство)

нижньосілезьке воєводство грошова допомога по карті поляка

Нижньосілезьке Воєводське Управління у Вроцлаві

Подання документів на виплати по Карті Поляка у Нижньосілезькому воєводстві здійснюється тільки за попередньої онлайн-реєстрації. Зробити це можна буде навіть у приміщенні самого Управління (Вроцлав, Wydzial Spraw Obywatelskich i Cudzoziemcow, pl. Powstancow Warszawy 1) - там облаштована зона з комп’ютерами та закріплені спеціальні працівники,  які допоможуть вам зареєструватись і отримати дату подання документів до воєводи.  

Працює Wydzial Spraw Obywatelskich i Cudzoziemcow Нижньосілезького воєводства у понеділок, вівторок, четвер та п’ятницю з 9.30 по 15.45, а у середу – з 8.00 по 18.00. 

Kujawsko-Pomorskie wojewodztwo (Куявсько-Поморське воєводство)

куявсько-поморське воєводство грошова допомога по карті поляка

Куявсько-Поморське Воєводське Управління в Бидгощі

В межах Куявсько-Поморського воєводства, подати прохання про отримання фінансової допомоги від польського уряду на підставі вашої КП можна, звернувшись в Kujawsko-Pomorski Urzad Wojewodzki w Bydgoszczy, що по вул. Jagiellonska 3. 

Тел. (52) 349-7249, години прийому іноземців – понеділок, четвер, п’ятниця 8.00 - 15.00, вівторок 8.00 - 17.45, середа 8.00 - 12.00.

Lubuskie wojewodztwo (Любуське воєводство)

Любуське воєводство грошова допомога по карті поляка

Любуське Воєводське Управління в Гожуві-Великопольському

Прийомом заявок-прохань про виплату матеріальної допомоги по Карті Поляка в Любуському воєводстві займається Wydzial Spraw Obywatelskich i Cudzoziemcow Lubuskiego Urzedu Wojewodzkiego w Gorzowie Wielkopolskim що розташований за адресою  ul. Jagiellonczyka 13 (партер).

Час прийому клієнтів:
понеділок 9.00-17.00;
вівторок 9.00-15.00;
середа 9.00-15.00;
четвер 9.00-15.00;
п’ятниця 9.00-15.00.

Нагадуємо, що подавати заявку на отримання матеріальної допомоги від польського уряду на підставі Карти Поляка можна тільки до того воєводи, до якого ви подавали документи на вироблення Карти побиту. 

Бажаємо вам тільки позитивних результатів!

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах