Biedronka та Lidl можуть оминути заборону торгівлі в неділю

30 Листопада 2017
польські супермаркети

У Польщі вже давно велись розмови про можливість заборони торгівлі в неділю. Таку практику вже використовують деякі країни-члени ЄС, зокрема Німеччина та Австрія. Там існує так звана "недільна тиша" (Sonntagsruhe). Згідно із нею, в неділю та у святкові дні всі магазини зачинені. В Бельгії у неділю працюють лише невеликі магазини, а, до прикладу, в Люкзембурзі великі торгові мережі відкриваються лише в першу неділю місяця і тільки на 4 години.

Після довгих суперечок та дискусій як серед політиків, так і в суспільстві, 24 листопада польський Сейм все ж прийняв положення, які поступово обмежуватимуть торгівлю по неділях у Польщі. Тепер законопроект надійде до розгляду у Сенат, а після затвердження Сенатом, законопроект набуде чинності і остаточно вступить в силу 1 березня 2018 року.

Згідно із новим законом, торгівля в неділю буде заборонена майже у всіх торгових точках, включаючи великі торгові центри та супермаркети. Однак, деякі великі та популярні торгові мережі, такі як Biedronka та Lidl можуть спробувати законодавчо обійти заборону торгівлі на неділях. Закон, прийнятий Сеймом, містить деякі "лазівки", якими ці супермаркети можуть скористатися і вести торгівлю в неділю, не порушуючи при цьому закон. Про це повідомляє польське видання Business Insider Polska.

польські супермаркети

Як великі супермаркети можуть обійти заборону торгівлі в неділю?

Закон про заборону торгівлі в неділю, прийнятий польським Сеймом 24 листопада, містить перелік винятків, на які ця заборона не поширюватиметься. Зокрема, в неділю працюватимуть магазини на автозаправних станціях, залізничних вокзалах та в аеропортах.

Ще одні виключення, на які дія закону не поширюватиметься – це кондитерські та пекарні. І саме цим можуть скористатися великі супермаркети і обійти заборону торгівлі в неділю. Lidl, Biedronka, Tesco, Auchan, Carrefour і Leclerc - всі ці торгові мережі мають свої власні пекарні, що працюють безпосередньо в приміщенні самого супермаркету. В польських медіа вже обговорюється можливість використання супермаркетами цього пункту в законі, аби все-таки працювати в неділю. Не виключено також, що й інші торгові точки переоформлятимуть свої магазини під кондитерські та пекарні, щоб уникнути заборони торгівлі в неділю.

Однак, важливо пам'ятати, що це лише теорії та припущення, а до закону можуть вноситися зміни та поправки. Нагадаємо, закон про заборону торгівлі в неділю був прийнятий польським Сеймом 24 листопада і набуде чинності з 1 березня 2018 року.

Головне фото: Wojciech Strozyk

Читайте також:

Польський Сейм прийняв положення про заборону торгівлі в неділю

Графік виходу газеток (каталогів) з акціями та знижками у супермаркетах Польщі. Інфографіка

Польські супермаркети електроніки та побутової техніки

Імпортні ліки з Польщі

Способи повернення податку Tax Free: що, де і як?

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах