Через інфляцію кожен четвертий поляк економить на продуктах. Дослідження

26 Листопада 2021
актуальні ціни в польщі на продукти 2021

Сьогодні, 26 листопада, у Польщі, як і в багатьох країнах світу, проходять масштабні розпродажі одягу, взуття, електроніки та багатьох інших товарів з нагоди Чорної п’ятниці. Традиційно, передноворічні акції та знижки в польських магазинах і супермаркетах тривають не лише в цей день, а й під час вихідних та навіть у так званий Кіберпонеділок. Вигідно придбати ті чи інші товари можна не лише в стаціонарних магазинах, але й на онлайн-платформах для шопінгу. 

Як показували попередні дослідження, 87% поляків планує закупи під час цьогорічної Чорної п’ятниці знижок. Цей період може й справді виявитись останнім шансом на вдалий передсвятковий шопінг, адже за прогнозами експертів, інфляція у Польщі продовжуватиме рости, а з нею і ціни на всі популярні та необхідні товари.

Як передає businessinsider.com.pl, вже зараз у швидкому темпі дорожчає майже усе: харчові продукти, одяг, техніка, комунальні та побутові послуги тощо. Згідно з дослідженням компанії Кантар, проведеним для видання Gazeta Wyborcza, поляки стали заощаджувати на всьому - не лише на подорожах чи походах до ресторанів, але й навіть на ліках та їжі. 

акції та знижки в польських магазинах 2021reuters.com

Через інфляцію полякам доводиться заощаджувати на найбільш необхідному

Ціни та рівень інфляції в країні - це найбільш актуальна та гаряча тема для поляків зараз. За останні місяці подорожчало буквально все: паливо, продукти харчування, електроенергія, газ, вивіз сміття, водопостачання і обігрів. Крім цього, все дорожчими стали візити до лікаря, перукаря, косметолога, а також послуги опікунів, проживання у готелях та навіть чеки у ресторанах. 

За дослідженнями компанії Кантар, 25% опитаних поляків змушені скорочувати витрати на їжу. Так стверджує кожна третя жінка та кожен п'ятий чоловік. Ця проблема частіше стосується осіб, які не мають підписаних трудових договорів, а працюють за цивільно-правовими угодами, так званими śmieciówkami (42% респондентів); а також безробітних (56%). 

Своєю чергою, аж 47% підприємців мусить заощаджувати на паливі. Майже третина мешканців великих міст (понад 500 тис. населення) також скорочують свої витрати на бензин. Загалом 25% опитаних довелося обмежити витрати на АЗС.

ціни на продукти в польських супермаркетахBruno Kelzer on Unsplash

Дослідження також показало, що кожен сьомий поляк останніми тижнями змушений був скорочувати витрати на лікарські засоби. Таку відповідь дали аж 22% респондентів у віці 60+.

Також поляки стали менше витрачати на розваги. Кожен четвертий опитаний вказав, що обмежує витрати на подорожі, кожен сьомий - на косметику, а 22% - на одяг. Такий же відсоток осіб змушені рідше купувати квитки в кіно, театр та на інші культурні події, а також зменшувати кількість походів до ресторану чи кав'ярні. 

Опитування Kantar Public для Gazeta Wyborcza було проведено серед репрезентативної групи польських жителів віком від 18 років впродовж 16-18 листопада 2021 року.

Нагадаємо, вчора прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький анонсував запровадження в країні так званого “захисного додатку” (dodatek osłonowy) - його мають виплачувати домогосподарствам із невеликим доходом. За задумом уряду, ці гроші повинні компенсувати полякам підвищення цін на продукти харчування.

⇒ Читайте також:

Премії для працівників польських супермаркетів напередодні різдвяних свят 2021-2022 рр.

Allegro запускає власні екологічні поштомати з додатковими можливостями для постійних клієнтів

Скільки українських мігрантів легально працює у Польщі

Головне фото: wyborcza.biz

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах