Премії для працівників польських супермаркетів напередодні різдвяних свят 2021-2022 рр.

22 Листопада 2021
робота в польських супермаркетах для іноземців

У Польщі працівники популярних мереж магазинів та супермаркетів щороку можуть розраховувати на святкові бонуси чи премії з нагоди Різдва. Здебільшого вони отримують від своїх роботодавців подарункові бокси для дітей, а також ваучери на покупки. Такі премії можна вважати своєрідною компенсацією за понаднормовий графік роботи у передсвятковий період. 

Мережа дисконт-супермаркетів Lidl - одна з тих, хто виплачував своїм працівникам різдвяні бонуси у вигляді подарункових карт. Останніми роками їхня вартість становила 400 злотих. Проте, за неофіційними даними видання businessinsider.com.pl, цьогоріч такої грошової премії не буде. Натомість, працівники Лідл у Польщі отримають ваучери на суму 800 злотих, які зможуть витратити лише на покупки в супермаркетах цієї мережі. Ваучер, який можна використовувати за допомогою мобільного додатка Lidl Plus, є подарунком з нагоди відкриття 800-того магазину Lidl у Польщі. 

Як відомо, грошові винагороди за відкриття ювілейних супермаркетів компанія Лідл видавала й раніше. Однак, цього разу мережа намагається одночасно спіймати двох зайців, вручаючи один подарунок з нагоди двох свят. Такий підхід не дуже подобається самим працівникам фірми.

робота в польщі для українцівTomasz Kawka / East News

В офіційному листі виданню businessinsider.com.pl компанія Lidl Polska не заперечує, що цьогоріч не видаватиме своїм працівникам звичну передріздвяну премію, але не пояснює, чому було прийнято саме таке рішення. Натомість, представники фірми наголошують, що “Lidl постійно турбується про комфортні умови праці і пропонує заробіток вище середнього, а також додаткові бонуси (приватна медична опіку, групове страхування, карту Multisport, навчання тощо)”.

“Ми одні з перших запровадили надбавку за роботу в неділю працівникам магазинів та складів, незалежно від форми зайнятості та стажу роботи. Загальна вартість надбавки, яку буде виплачено з жовтня 2021 року по лютий 2022 року, складе понад 7 мільйонів злотих”, - повідомляє прес-служба Lidl.

Передноворічні премії для працівників інших мереж супермаркетів у Польщі

Цьогоріч напередодні Різдва працівники стаціонарних та онлайн-магазинів компанії Auchan у Польщі отримають ваучери на суму 700 злотих. Їх можна витратити лише на покупки в мережі супермаркетів. Цього року вартість ваучера на 40% вища, ніж минулоріч, повідомила директор з комунікації Auchan Retail Polska Дорота Патейко. Крім цього, мережа пропонує поповнення закупових карток на суму кількасот злотих (вартість залежить від соціального статусу працівника), ваучери для співробітників (вартість залежить від стажу роботи), а також постійну 5-відсоткову знижку на покупки з картою Скарбонка.

“Загальна вартість святкової премії становить 1200 злотих на працівника”, - підсумовує Дорота Патейко. Додатково мережа виділить своїм співробітникам і їхнім дітям святкові бокси. 

З нагоди різдвяних свят працівники фірми Kaufland Polska також отримають ваучер на покупки в супермаркеті і пакунки з продуктовими товарами. Загальна вартість цих бонусів поки що невідома.

робота в супермаркетах бедронка в польщіpracawbiedronce.pl

На передсвяткові бонуси можуть розраховувати й працівники мережі дисконт-супермаркетів Biedronka.

“Згідно з багаторічною традицією, цьогоріч подарункові пакунки надійдуть до 77 тисяч наших працівників і 75 тисяч дітей. Співробітники отримають елегантні валізки, наповнені комплектами рушників, косметичками, а також солодощами”, - розповідає Агнєшка Соколовська, директор з внутрішньої комунікації і соціальної відповідальності в мережі Бедронка. У дитячі пакунки, натомість, покладуть пазли, книжечки, ігри та солодощі.

Крім того, замість традиційних карт prepaid, працівники Biedronka отримають свої премії через e-kod. Відомо, що розмір преміальної виплати залежатиме від доходів працівника (минулоріч роздавали карти prepaid, які були поповнені на суму 1000 злотих).

Carrefour оприлюднить пропозицію цьогорічних бонусів наступного тижня. Щороку мережа роздає своїм співробітникам подарункові карти на покупки у свої магазинах. Ваучери поєднуються з постійною 10-відсотковою знижкою на асортимент супермаркету. 

Мережа Netto перед різдвяними святами поповнить своїм працівникам карти  Sodexo.

“Ці карти видають усім співробітникам, з якими підписано трудовий договір (umowa o pracę), незалежно від їхньої посади. Максимальна сума поповнення становить 500 злотих і залежить від рівня зарплати. Таким чином, найбільш вартісне поповнення надійде працівникам, які отримують мінімальну зарплату”, - пояснила Патриція Камінська, PR-менеджер компанії Netto в Польщі. У грудні 2020 року мережа виділила на преміальні бонуси 1,6 млн злотих. Крім того, дітям працівників також подарували святкові пакунки. 

“Минулого року ми поповнили карти prepaid наших працівників на загальну суму близько 1 млн 100 тисяч злотих. У 2021 році фірма виділила з цією ж метою близько 2,5 млн злотих. Ці гроші можна витратити лише на покупки в мережі супермаркетів Aldi”, - повідомляють у прес-службі компанії Aldi Polska. За неофіційними даними, працівники мережі отримають ваучери на суму 200 злотих. Крім того, через скорочення робочих годин під час святкового сезону в січні 2022 року працівники Aldi отримають ще 200 злотих на покупки. 

⇒ Читайте також:

Як живеться в Польщі на мінімальну зарплату. Дослідження

Чорна п’ятниця-2021: скільки цьогоріч поляки витратять на передріздвяний шопінг

Зимові канікули 2021-2022: чи працюватимуть гірськолижні курорти в Польщі

Головне фото: Getty Images

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах