Через коронакризу в Польщі дорожчає проїзд у транспорті, паркування та вивіз сміття

20 Липня 2020
проїзд у громадському транспорті в польщі 2020

Одразу кілька великих міст Польщі прийняло рішення про підняття у 2020 році вартості проїзду у громадському транспорті. Та не всім вдалось реалізувати цей план до початку епідемії коронавіруса в країні. Тепер деякі органи місцевого самоврядування відмовляються піднімати ціни на квитки через коронакризу, а деякі навпаки вважають, що це як ніколи відповідний час для зміни тарифів. Оскільки за теперішньої епідемічної ситуації в транспорті суттєво обмежили кількість можливих пасажирів, люди повинні платити більше, щоб перевезення були окупними. 

Так, наприклад, з 1 липня подорожчали квитки на проїзд у громадському транспорті Познані. Про значне підвищення вартості проїзду також попередили мешканців Кракова. Крім цього, підняти тарифи на проїзд планує міська влада Вроцлава. Детальніше про це, а також про інші послуги, за які невдовзі в Польщі доведеться платити дорожче, читайте далі у нашому матеріалі. 

⇒ Українські заробітчани готові повертатись на роботу в Польщу. Дослідження

Як купити квиток в Польщі

У Кракові подорожчає проїзд у транспорті, вивіз сміття та паркування

За час епідемії коронавіруса бюджет міста Кракова недоотримав податкових надходжень на суму близько 300 мільйонів злотих. Щоб нівелювати цю втрату влада міста пропонує підняти вартість проїзду в міських трамваях та автобусах, а також збільшити оплату за паркування і вивіз сміття. 

Так, нещодавно Управління громадського транспорту міста оприлюднило пропозицію нових тарифів на проїзд. Відповідно до неї, подорожчають всі типи квитків, а деякі з них навіть видозміняться. Уже невдовзі замість одноразового квитка на 50 хвилин проїзду за 4,60 зл може діяти квиток на 60 хвилин і коштуватиме він 6 злотих. Зникне також квиток на 20 хвилин проїзду за 3,40 зл, а замість нього можна буде придбати 10-хвилинний квиток за ціною 3 злотих. Квиток на 90 хвилин проїзду подорожчає аж на 2 злотих - його вартість становитиме 8 злотих. 

За планом, подорожчання стосуватиметься також проїзних квитків на певний період. Наприклад, місячний абонемент на всі лінії для власника Karty Krakowskiej коштуватиме 96 злотих (замість 69 зл), а без неї - 128 злотих. З обігу зникнуть також абонементи на одну або дві лінії.  

Через епідемію життя в Кракові може значно подорожчати

За даними Управління, через карантинні обмеження кількість пасажирів громадського транспорту в Кракові зменшилась у десять разів. Чимало людей пересіли на власні автомобілі та навіть велосипеди і електросамокати. Оцінивши такий стан речей, Управління також розробило новий план організації Зони платного паркування в Кракові.

Зараз паркування у всіх зонах є платним з понеділка по суботу з 10:00 по 20:00. Якщо пропоновані зміни набудуть чинності, у зоні А, яка включає центр Кракова, за паркування доведеться платити у будь-який день тижня з 8 години ранку до 10 години вечора. А Зони В і С, так як і зараз, функціонували б з понеділка до суботи, але на дві години довше - з 8:00 до 20:00.

паркування в містах польщі 2020

Зрости має, відповідно, і вартість абонементу на паркінг для мешканців Кракова. Досі він коштував 10 злотих на місяць. Якщо міські чиновники дадуть свою згоду, у зоні А вартість абонементу зросте у десять разів - до 100 злотих за місяць, а у зонах В і С - до 80 зл/місяць. 

Невдовзі мешканці Кракова також дорожче платитимуть за вивезення сміття. У місті хочуть, аби вартість цієї послуги залежала від кількості осіб, які проживають в конкретному будинку. Для тих, хто сортує сміття, оплата становила б 27 злотих за місяць з однієї особи, а для тих, хто не сортує - 54 зл. 

Поки що невідомо, коли пропоновані зміни набудуть чинності - їх спершу має розглянути міська влада.

⇒ FlixBus відновлює міжнародні рейси з України, а LOT - курортні напрямки з Польщі

Вартість проїзду у громадському транспорті в інших містах Польщі у 2020 р. 

Епідемія не стала на заваді запровадженню нових тарифів на перевезення пасажирів у громадському транспорті Гданська та Гдині. Влада цих міст прийняла відповідні розпорядження ще в січні та лютому 2020 року, і не наважилась їх відтермінувати навіть під час карантину. 

Тим часом у Вроцлаві вартість проїзду має подорожчати аж з наступного року. Як йдеться у проекті рішення, яке вступить в дію з 1 січня 2021 року, за одноразовий проїзд громадським транспортом будь-якою лінією доведеться заплатити 4,60 зл. Зараз вартість одноразового квитка становить 3,40 зл. Крім цього, влада міста пропонує вдвічі збільшити штраф за безквитковий проїзд - зі 120 зл до 240 зл. 

Проїзний квиток в Польщі

З 1 липня подорожчав проїзд у громадському транспорті Познані. Найдешевший квиток відтепер коштує не 3, а 4 злотих - він дійсний лише 15 хвилин. На один злотий також підняли вартість квитка на 45 хвилин - за нього доведеться заплатити 6 злотих. Квиток на 90 хвилин обійдеться пасажиру не в 6, а вже у 8 злотих. Крім того, у Познані вирішили скасувати безкоштовний проїзд для учнів шкіл - вони можуть придбати собі річний абонемент за 60 злотих. Таким чином, проїзд у громадському транспорті міста Познань є одним з найдорожчих по всій Польщі.  

⇒ Читайте також:

Українці стали значно менше витрачати в Польщі через коронакризу

В Польщі знизилась вартість оренди квартир. Актуальні ціни в 2020 р.

Як проходитиме навчання в Польщі під час пандемії коронавіруса на прикладі Ягеллонського університету

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах