В Польщі знизилась вартість оренди квартир. Актуальні ціни в 2020 р.

06 Липня 2020
оренда квартири в польщі ціни 2020 рік

Впродовж березня-квітня 2020 року через пандемію коронавіруса та суворі карантинні обмеження з Польщі в Україну повернулося щонайменше 160 тисяч українців. Про це свідчать дані Головного статистичного управління Польщі (GUS). Крім цього, студенти польських вузів були змушені перейти на дистанційне навчання, працівники відмовитись від відряджень, а туристи - від подорожей навіть всередині країни. 

Таке своєрідне “завмирання” звичного ритму життя вплинуло на ринок нерухомості в Польщі. Так, через різке зменшення попиту вартість оренди житла в польських містах знизилась у порівнянні з лютим 2020 року в середньому на 3%, йдеться у звіті Expander i Rentier.io. На думку експертів, придбати власну квартиру в Польщі зараз вигідніше, ніж орендувати її впродовж тривалого часу. 

ціни на нерухомість в польщі 2020 рік

Актуальна вартість оренди та купівлі нерухомості в Польщі 

Впродовж останніх трьох місяців ціни на оренду квартир в Польщі знизились в 11 з 15 міст. Так, зараз в Ченстохові можна орендувати житло на майже 10% дешевше, ніж на початку 2020 року.

“Ціни знизились в діапазоні від -9% в Ченстохові до -1% в Катовіцах. Ситуація майже не змінилась в Гдині, Лодзі та Сосновці. А от підвищення вартості оренди квартири ми помітили лише в Торуні (+7%). У більшості міст, які брали участь у дослідженні, вартість оренди зменшилась в середньому на 3%”, - йдеться у звіті експертів з нерухомості.

Як свідчать дані з таблиці нижче, найдорожча нерухомість в Польщі - у Варшаві. За оренду 1 кв.м. житлової площі у польській столиці заплатимо аж 55 злотих. Тобто, орендувати однокімнатну квартиру загальною площею 30 кв.м. у Варшаві можна за 1650 злотих, а трикімнатну на 70 кв.м. - за 3850 злотих. Цікаво, що у порівнянні із лютим 2020 р. ціни знизились аж на 6%, однак у порівнянні з травнем 2019 р. - зросли на 3%. 

оренда квартири в польщі ціни 2020

Наступне місто у рейтингу - Гданськ. Там за оренду 1 кв.м. помешкання потрібно заплатити 45 злотих. Це на 4% менше у порівнянні із цьогорічною зимою, і на 1% менше, ніж весною 2019 року. 

А на третьому місці опинився Вроцлав. Там за оренду одного квадратного метра заплатимо 43 злотих. Одразу за ним іде Краків - 42 злотих/кв.м., Гдиня - 39 злотих/кв.м. і Катовіце - 38 злотих/кв.м. 

На думку експертів, причина такої ситуації на ринку - коронавірусна криза і карантинні обмеження. Саме ці чинники посприяли зниженню попиту на коротко- та довготермінову оренду квартир в Польщі:

“Студенти звільнили орендовані квартири, оскільки перейшли на віддалене навчання. Заміна безпосередніх бізнес-зустрічей на телеконференції обмежила службові подорожі. Лише в популярних серед туристів містах оренда все ще досить затребувана - поляки стали більш охоче проводити відпустку в своїй країни і надають перевагу приватним апартаментам замість готелів”.

Фахівці Expander i Rentier.io також наголосили, що у зв’язку зі зниженням процентних ставок за кредитами з лютого 2020 року в Польщі на 10-12% знизились іпотечні внески. 

“А якщо додамо ще й нижчу вартість купівлі квартири, то загальне зниження рівня іпотечних внесків може бути більшим, ніж 20%. Тому, з точки зору витрат, купівля власної квартири в Польщі є більш вигідною, ніж довготривала оренда. Вартість оренди є в середньому на 21% вища, ніж становить іпотечний внесок”, - пояснюють експерти. 

купити нерухомість в польщі ціни 2020

Фахівці також звернули увагу на те, що взяти кредит на власне житло в Польщі не так просто, як орендувати квартиру. 

“Зараз доволі важко отримати житло в кредит. Більшість банків вимагають, аби одержувачі кредиту одразу володіли сумою, яка дорівнювала б щонайменше 20 відсоткам від власного вкладу. Посилили також критерії, пов’язані із джерелами доходу. Смотрите на сайте ссылка на гидру в тор. З такими проблемами не стикаються ті, хто планує орендувати житло в Польщі. Хоча на початку також потрібно заплатити страховий депозит, але ця сума є значно нижчою, ніж власний внесок. Ніхто, скоріш за все, нам не відмовить в оренді квартири,  якщо ми ведемо власний бізнес чи отримуємо дохід на підставі цивільно-правового договору. Однак, якщо ви хочете взяти банківську позику на житло, це може виявитись проблемою”.

Автори звіту Expander та Rentier.io підсумували, що чим довше триватиме епідемія, тим більших збитків зазнають власники порожніх квартир на оренду. 

⇒ Читайте також:

Бум нерухомості в Польщі. Актуальні ціни і тенденції в 2020 році

Польща - одна з найдешевших країн Євросоюзу, - Євростат

Як проходитиме навчання в Польщі під час пандемії коронавіруса на прикладі Ягеллонського університету

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах