За які послуги в Польщі заплатимо значно дорожче в 2020 році

26 Листопада 2019
комунальні тарифи в польщі в 2020 році

Органи місцевого самоврядування в Польщі готують суттєве підвищення цін на вивіз сміття, паркування, громадський транспорт, дитячі садки та комунальні послуги у 2020 році. 

Так, у Варшаві за вивіз сміття мешканці приватних будинків платитимуть з наступного року 94 злотих за місяць. Натомість, для власників чи орендарів помешкань у звичайних багатоквартирних будинках ця сума залежатиме від кількості осіб, які проживають в квартирі, та від загальної площі житла. 

Зараз у польській столиці сім’я з чотирьох осіб, яка проживає в квартирі площею від 40 до 79 кв.м. платить за вивезення сміття 37 злотих. З лютого 2020 року оплата становитиме від 48 до навіть 88 злотих за місяць. Схожа ситуація чекає і на мешканців приморського Ґданськ. Там з лютого наступного року оплата за вивіз відходів зросте на 100%.

ставки на вивіз сміття в польщі

З чим пов’язане таке різке підвищення вартості вивезення сміття? За словами віце-президента Варшави Міхала Ольшевського, на відповідне рішення плинув той факт, що впродовж 2016-2019 років на 40% зросла вартість палива. Крім цього, через розпорядження Міністра навколишнього середовища Польщі про додаткову сегрегацію відходів, сміттєзбиральний транспорт доводиться випускати в рейс частіше, ніж раніше. До того ж, фірми змушені купувати новий транспорт для виконання програми міністерства. І останній фактор, який вплинув на підвищення вартості вивозу сміття - збільшення рівня мінімальної зарплати в країні. 

⇒В Польщі наближається Чорна П’ятниця знижок. Список магазинів-учасників

Подорожчання вартості навчання в польських дитячих садочках в 2020 році

Підвищення цін торкнеться також тих сімей, у яких є діти дошкільного віку. Чимало місцевих самоврядувань у Польщі планують підвищити вартість перебування дітей у садочках. В Торуні, наприклад, ставка за годину зросте на 20 грош. Востаннє ціни тут підвищували ще в 2011 році. Як пояснює речниця президента Торуня Магдалена Стремплевська, з того часу мінімальна зарплата зросла на 62%. 

“Співвідношення витрат, які у 2019 році на утримання ясел несли батьки, до витрат, які понесла гміна, становить 23,4%. Натомість, у 2012 році частка батьківських внесків становила 36,7%. Після запровадження нових цін на перебування дітей у садочках пропорція внесків від батьків становитиме 32,9%”, - пояснила речниця. 

дитячі садочки в польщі

⇒З 2020 року соцстрахування працівників в Польщі може значно подорожчати

Підвищення оплати за паркування в польських містах в 2020 році

У деяких містах також готуються підняти ціни на паркування автомобілів у спеціальних Зонах платного паркування. Ставки у Варшаві зростуть вже з початку нового року. Так, перша година на паркінгу коштуватиме водіям 3,9 злотих, друга - 4,6 злотих, третя - 5,5 злотих, а четверта і кожна наступна - ще 3,9 злотих. 

У центрі міста ціни будуть ще вищими - 4,9 злотих за першу годину паркування. Таким чином, мешканців та гостей міста заохочуватимуть користуватись громадських транспортом. Адміністрація міста вважає, що в’їзд і паркування автомобілів у центрі Варшави повинні бути свого роду преміум-послугами. 

Схожі зміни планують запровадити вже в середині грудня 2019 року у Кракові. Тут паркування в центральній частині міста вже давно є значно дорожчим, ніж у житлових зонах. А тепер влада міста хоче, аби за першу годину на паркінгу водії платити 6 злотих, тобто вдвічі більше, ніж є зараз. 

ставки паркування в польщі

Дорожча оплата за паркінг також чекає на мешканців Ченстохови і Познаня. До того ж, у цих містах планують підвищити вартість проїзду у громадському транспорті.

Таким чином, середньостатистичному домогосподарству в Польщі за звичні комунальні та інші послуги в новому році доведеться заплатити на кілька десятків злотих більше. Відтак, нижчі ставки PIT та підвищення мінімальної зарплати будуть не такими вже відчутними. 

⇒Читайте також:

Зростає вартість нерухомості у великих містах Польщі. Актуальні ціни

За незареєстрований впродовж 30 днів автомобіль в Польщі буде штраф до 1000 злотих

У Польщі подорожчають алкоголь і сигарети

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах