Через заборону недільної торгівлі під загрозою опинились торгові центри в Польщі

12 Жовтня 2020
покупки в польських магазинах на карантині 2020

Більше половини поляків (53%) купують продукти та товари першої необхідності у невеликих дисконт-супермаркетах, таких як Бедронка та Lidl. Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування, яке нещодавно провела у Польщі компанія UCE RESEARCH. Ця звичка ще більше укорінилась внаслідок пандемії коронавіруса - покупці стали уникати людних місць, таких як гіпермаркети та торгові центри, адже вважають, що ризик підхопити інфекцію там є вищим. Результати дослідження підтверджують цей факт - лише 15% опитаних споживачів за останній квартал регулярно відвідували гіпермаркети. 

Очевидно, що через таку тенденцію великі торгові центри, а отже і магазини, що в них розташовані, стали втрачати своїх клієнтів. Олії у вогонь підливає також урядова заборона на торгівлю у неділю та святкові дні. Ще в липні польські роботодавці зі сфери продажів передали на розгляд Ради суспільного діалогу новий проект закону. Документ передбачав, що поки в країні триває епідемія і ще впродовж наступних 180 днів після її закінчення всім магазинам повинні дозволити приймати покупців у неділю. 

А цими днями зі схожими вимогами до уряду звернулись представники торговельного бізнесу із Польської ради торгових центрів. Про що йшлось у зверненні підприємців дізнаєтесь далі у нашому матеріалі.

нові правила карантину в польщі осінь 2020

Торговельний бізнес у Польщі знову вимагає призупинити дію заборони на недільний шопінг

Дозвіл на торгівлю у неділю допоможе зберегти робочі місця та компенсувати збитки, спричинені пандемією, впевнені представники Польської ради торгових центрів. 

Аби за теперішньої економічної ситуації в країні не допустити негативний сценарій розвитку цього бізнесу, польські підприємці звернулись до уряду країни з відповідним листом. На їхню думку, будь-яка ініціатива, яка стимулює сферу торгівлі в Польщі, має сьогодні велике значення. Саме відновлення недільної торгівлі може сприяти поліпшенню ситуації в економіці та на ринку праці, якому загрожує зростання безробіття, йдеться у зверненні польських підприємців.

Автори звернення наголосили, що зараз у польських торгових центрах працює понад 400 тисяч осіб. Якщо власники популярних марок не компенсують збитки, спричинені коронакризою, їм доведеться не лише скорочувати штат працівників, але й зменшувати кількість своїх торгових точок в країні. Як наслідок, тисячі робочих місць, які сьогодні переважно займає молодь і студенти, просто зникнуть. Негативні наслідки будуть особливо відчутні на місцевих ринках праці, як у малих, так і у великих містах, вважають представники ПРТЦ. 

⇒ Ціни на продукти в Польщі-2020: найдешевші та найдорожчі супермаркети

шопінг в польських магазинах 2020

Підприємці також навели аргумент про те, що торгові центри неабияк підтримують економіку країни, залучаючи до співпраці різних підрядників. На це щорічно витрачається приблизно 3,4 млрд злотих.

"Кожен ТРЦ співпрацює з десятком зовнішніх компаній, які займаються підтримкою чистоти та зелених насаджень, охороною чи маркетингом. Потреба в заощаджені коштів змусить власників торгових центрів зменшити обсяги співпраці з підрядниками. Це може означати, що робочі місця в цих компаніях опиняться під загрозою”.

Відтак, представники Польської ради торгових центрів звернулись із чітким закликом:

"Відновлення торгівлі у неділю може мати позитивний вплив на товарообіг орендарів, особливо в тих галузях, які сьогодні найбільше борються з наслідками пандемії: гастрономія, сфера розваги та послуг”.

Варто зазначити, що торгові центри відновили свою роботу після карантину ще у травні. Однак, за майже 6 місяців роботи їм так і не вдалось повернутись до показників відвідуваності, які були ще у лютому 2020 року. Дані за вересень цього року свідчать про те, що відвідуваність утримується на рівні 81% від показників за вересень 2019 року. Найбільший рух спостерігається у суботу - у вересні він на 44% перевищив середній показник руху відвідувачів ТРЦ у будні дні. Окрім цього, під час останніх торгових неділь - у червні та серпні 2020 року - відвідуваність торгових центрів у Польщі була значно вищою, ніж у будні дні. Це означає, що для багатьох споживачів вихідні, зокрема і неділі, залишаються найбільш зручними днями для шопінгу. 

закупи в польщі під час карантину 2020

У польських супермаркетах повертаються години шопінгу для пенсіонерів

Самі польські споживачі не проти, аби недільну торгівлю відновили. Це питання залишається особливо актуальним під час пандемії і для них. Адже таким чином в магазинах та супермаркетах Польщі не утворювалися б скупчення людей, оскільки був би ще один додатковий день в тижні для проведення закупів. 

А процес шопінгу і справді може знову ускладнитись через погіршення епідеміологічної ситуації. Як відомо, з 10 жовтня в Польщі посилили карантинні обмеження. А вже з четверга, 15 жовтня, у всіх магазинах, супермаркетах та аптеках знову діятимуть так звані “Години для старших людей” (Godziny dla seniorów). Про це нещодавно оголосив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький. Так, з 10:00 до 12:00 закупи зможуть робити тільки особи віком 60+. 

“Ми закликаємо старших осіб залишатись вдома”, - сказав у суботу Матеуш Моравецький, наголосивши, що для людей віком 60+, 65+, а особливо 70+ коронавірус є дуже небезпечний. У зв’язку з цим, під час пандемії слід підлаштувати суспільні норми під потреби та безпеку таких осіб, підсумував польський прем’єр. 

⇒ Читайте також:

У пошуках високооплачуваної роботи молоді поляки все частіше виїжджають закордон. Дослідження

Рейтинг найпопулярніших онлайн-магазинів Польщі

На яких товарах та продуктах можна найбільше заощадити в Польщі. Дослідження

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах