Польський бізнес вимагає скасування заборони недільної торгівлі під час епідемії

22 Липня 2020
закупи в польщі в неділю 2020

Польські роботодавці зі сфери продажів розробили новий проект закону щодо недільної торгівлі в Польщі. Документ вже передали на розгляд Ради суспільного діалогу, до якої входять і представники польського уряду, і керівники профспілкових організацій. Саме вони вирішуватимуть подальшу долю законопроекту. А поки розглянемо що нового хочуть запровадити власники торговельного бізнесу в Польщі.

В Польщі пропонують дозволити недільну торгівлю поки триває епідемія

Роботодавці вже давно вимагають змін у законі про заборону торгівлі в неділю у Польщі. Розроблений ними законопроект передбачає, що поки в країні триває епідемія і ще впродовж наступних 180 днів після її закінчення всім магазинам повинні дозволити приймати покупців у неділю. За планом, лише у ті неділі, що співпадають із офіційними святковими днями в країні, заборона залишалася б дійсною. 

Крім цього, автори документу пропонують, аби кожному працівнику торговельної сфери гарантувати дві вільні від роботи неділі кожного місяця. Це правило стосувалося б тих, хто працевлаштований і на умовах трудового договору (umowa o pracę), і на умовах цивільно-правових договорів. 

У пояснювальній записці до законопроекту роботодавці стверджують, що через коронакризу утримувати торговельні фірми і так стало важко, а заборона на продаж у неділю ще більше б’є по кишенях власників і може призвести до масових звільнень працівників. 

“Скасування заборони недільної торгівлі дозволить нам зберегти всі робочі місця як у сфері торгівлі, так і в суміжних сферах, а також збільшить рівень продажів. Це, своє чергою, може сприятливо вплинути на ВВП країни і покращити рівень санітарної безпеки під час шопінгу, оскільки закупи продовжаться ще на один день”, - йдеться у поясненні до документу.

доставка продуктів додому польща 2020

Поки польські роботодавці борються за сприятливіші умови для бізнесу, одна з найпопулярніших в країні мереж дисконтних супермаркетів Biedronka вже давно обслуговує своїх покупців у неділю - для цього компанія налагодила співпрацю із сервісом доставки Glovo

Невдовзі закупи з доставкою додому за посередництвом Glovo буде готова запропонувати також мережа Ашан. Так, послугу доставки зможе замовити кожен покупець, який перебуває в радіусі 8 км до найближчого магазину мережі. Запаковані працівником Auchan продукти обіцяють доставити додому клієнта в межах години після замовлення. Крім цього, Auchan Retail Polska запровадив у шести своїх гіпермаркетах Wrocław Bielany, Kraków Bronowice, Łódź Tulipan, Gdańsk Szczęśliwa, Katowice Renców i Poznań Komorniki послугу click & collect.  Вона полягає у тому, що покупець може замовити онлайн всі необхідні продукти, а потім самостійно забрати їх вже запакованими в одному з перелічених гіпермаркетів.

Схожу послугу також пропонує Kaufland - онлайн-замовлення можна забрати у стаціонарному магазині у зручний для себе час. Така можливість є у клієнтів 14 магазинів мережі - всіх відділень у Вроцлаві, Бидгощі і Кракові, а також одного магазину у Глівіцах. 

⇒ Читайте також:

Українці стали значно менше витрачати в Польщі через коронакризу

Tesco продає весь свій бізнес у Польщі мережі Netto

В Польщі хочуть створити національну мережу продуктових супермаркетів

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах