В Польщі легально працює вже понад 200 тисяч українських біженців

09 Червня 2022
робота в польщі для українців

Вже понад 200 тисяч біженців з України легально працюють у Польщі. Найчастіше це жінки, які заробляють на основі договору-доручення (umowa zlecenie). Про це повідомила у середу президент Управління соціального страхування (ZUS) Гертруда Усцінська, передає businessinsider.com.pl.

Під час конгресу Made in Poland, що проходив у Берліні, керівниця Управління навела дані Мінсоцполітики, згідно з якими в Польщі знайшло легальну роботу близько 209 тисяч біженців з України. 

“Це іноземці, які вперше звернулися до закладів соціального та медичного страхування. Серед громадян України, які нещодавно зареєструвались, переважали жінки - 69% від загальної кількості”, - зазначила Гертруда Усцінська.

⇒ Мобільний додаток mObywatel у Польщі прирівняють до фізичної ID-картки. Будуть додаткові функції

робота для жінок з україни в польщі 2022smeo.pl

За її словами, українські біженці в Польщі найчастіше працевлаштовуються на основі так званого договору-доручення (umowa zlecenie): 70% жінок та 58% чоловіків обирають цей тип умови. Значно менша кількість людей знаходить роботу на основі трудового договору (umowa o pracę), який у Польщі дає більше привілеїв та гарантій, - 29% жінок та 42% чоловіків. Інші форми зайнятості, зокрема ведення бізнесу, є значно менш популярні серед українських біженців. 

Гертруда Усцінська також зазначила, що найбільше жінок (37%) знайшли зайнятість у сфері адміністрації та послуг, а чоловіків – у будівництві (29%).

“Працевлаштовані жінки найчастіше виконують просту роботу. Серед чоловіків переважають промислові робітники та майстри, а найпоширенішим заняттям є будівельник-помічник” - додала керівник ZUS. 

Нагадаємо, більшість поляків висловлює свою прихильність до біженців з України, однак є проти того, аби вони отримували в Польщі соціальну допомогу, зокрема в межах програми Сім’я 500+. 

⇒ Читайте також:

У 2023 році мінімальну зарплату в Польщі підвищуватимуть два рази

Скільки польські фермери готові платити за збір полуниці

Догляд за дітьми та уроки польської: як уряд заохочує українців до працевлаштування

Головне фото: jobs.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах