Нові фоторадари на польських дорогах: які правопорушення будуть фіксуватися

22 Січня 2018
фоторадари в Польщі

Перетинаючи автомобілем кордон іншої країни, в тому числі й Польщі, мандрівники не завжди бувають достатньо ознайомлені з тутешніми правилами дорожнього руху. Однак, як відомо, незнання закону не звільняє від відповідальності. Тим паче, в країнах Європейського Союзу, де на дорогах встановлені фоторадари, які фіксують правопорушення.

На сьогодні у Польщі майже на всіх головних дорогах країни розміщені такі фоторадари. Принцип їхньої роботи простий: вони фотографують транспортний засіб, який перевищує допустиму на цій ділянці дороги швидкість і таким чином фіксують правопорушення без зупинки самого водія.

фоторадари в Польщі

Завдяки цьому пристрою фіксується не лише швидкість, з якою рухався автомобіль, а й марка та модель транспортного засобу, реєстраційний номер, місце, дата і час правопорушення. Про встановлені попереду фоторадари водія заздалегідь попереджають відповідні дорожні знаки.

фоторадар в Польщі

Встанолення фоторадарів - це чудове рішення для боротьби із правопорушниками. Як стверджує польський уряд, завдяки фоторадарам смертність на дорогах країни знизилася більш ніж на 40%. Уже цього року в Польщі вирішили вдосконалити ці пристрої і встановити на дорогах нові фоторадари, які фіксуватимуть не лише перевищення швидкості, а й інші порушення ПДР. Планується, що нові пристрої будуть встановлені протягом наступних шести місяців.

Які правопорушення фіксуватимуть нові фоторадари на польських дорогах?

Зараз триває розробка модульних фоторадарів із штучним інтелектом. Одним із головних завдань нового фоторадара залишиться фіксування перевищення допустимої швидкості руху транспортного засобу на дорозі. Сенсори, що розміщені у радарі, будуть мати покращену систему вимірювання швидкості, положення руху транспортного засобу, відстані та локалізації транспорту на момент скоєння порушення.

Окрім цього, нові, покращені моделі фоторадарів, фіксуватимуть проїзд транспортного засобу на червоне світло, а також чи правильно водії повертають з однієї дорожньої смуги на іншу.

У разі скоєння правопорушення, нові фоторадари не лише фіксуватимуть його на фото. Доказом тепер слугуватиме і відеозапис, який буде виконувати пристрій.

Збільшиться також площа вимірювання фоторадаром. Завдяки цьому нові пристрої можна буде використовувати на автомагістралях та автострадах.

фоторадари в Польщі

Коли встановлять нові фоторадари на дорогах Польщі?

Як зазначає Войцех Круль (Wojciech Król) з Головної інспекції дорожнього транспорту в Польщі (Główny Inspektorat Transportu Drogowego):

"Наш центр знаходиться на етапі підготовки заявки на дофінансування нового проекту з підвищення ефективності та вдосконалення системи автоматичного контролю за дорожнім рухом".

Заява має бути подана до кінця лютого цього року.

"Ми маємо намір замінити старі пристрої на нові. Звісно ж ми хочемо, аби всі пристрої були інноваційні, сучасні  та оснащені новими технологіями", – зазначає Войцех Круль.

фоторадари на польських дорогах

Нові, вдосконалені фоторадари мають з’явитися на польських дорогах протягом наступних шести місяців. Більш детально про те, де саме і коли вони будуть встановлені, стане відомо згодом, після тестування та перевірок роботи нових пристроїв.

Читайте також:

Штрафи за порушення правил дорожнього руху(ПДР) в Польщі 

Дороги Польщі

Дорожній патруль в Польщі. Все, що потрібно знати, якщо вас зупинили

Найсуворіші штрафи для водіїв у Польщі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах