Довгий вікенд напередодні Дня Всіх Святих: працівники торгівлі скаржаться на напружений графік роботи

31 Жовтня 2022
робота в польщі для біженців з україни

1 листопада у Польщі вшановують релігійне свято - День Всіх Святих. Цей день на законодавчому рівні визнано вільним від роботи. Відтак, завтра, як і щороку в цей день, у Польщі не працюватиме більшість крамниць, супермаркетів, торгових центрів, а також всі державні установи. 

У 2022 році День Всіх Святих випадає у вівторок. Чимало працівників скористались нагодою організувати собі подовжені вихідні (29 жовтня - 1 листопада) та взяли звільнення від роботи на понеділок, 31 жовтня. Проте, у Польщі є категорія людей, яким така розкіш, як довгий вікенд, часто недоступна. Йдеться про працівників торговельної сфери.

Так, для співробітників відомих мереж супермаркетів та дисконтів у Польщі довгі вихідні часто означають ще більше роботи та стресу. Частині з них доведеться вийти на зміну ще в ніч з 1 на 2 листопада, зокрема для того, щоб розкласти товар та підготувати крамницю до відкриття.

Працівники супермаркетів скаржаться, що все частіше не можуть розраховувати на три-чотири вихідні поспіль або ж їм доводиться працювати навіть у святкові дні, стверджує президентка асоціації СТОП несумлінним роботодавцям.

“Дисконт - це не корпорація. Тут немає довгих вікендів, нема вільних субот і віддаленої роботи. Магазин повинен бути підготовлений, товар відібраний та розкладений на полицях, а штат забезпечений хоча б мінімальною кількістю працівників. У випадку гострої нестачі персоналу не дивно, що менеджери не погоджуються на відпустки для більших груп працівників”, - стверджує Малгожата Марчулевська, президентка асоціації СТОП несумлінним роботодавцям у розмові з журналістами видання  wiadomoscihandlowe.pl.

За її словами, скарг від працівників та працівниць торгівлі надходить чимало. Вони звертають увагу на свій фізичний стан та постійну перевтому від роботи. Також стверджують, що чергування у святковий та передсвятковий періоди провокують стрес та перепрацювання. Працівників турбує те, що вони не мають можливості організувати собі довгі вихідні або ж змушені працювати під час свят. Для працівників, які повинні приступити до роботи після опівночі 1 листопада, це фактично є роботою у святкові дні.

акції та знижки в польських магазинах 2022wpimg.pl

Графік роботи супермаркетів у Польщі напередодні Дня Всіх Святих

Хоча понеділок, 31 жовтня, теоретично є звичайним робочим днем, чимало польських фірм організовує сьогодні скорочений робочий день або ж повноцінний вихідний. У випадку з магазинами та супермаркетами все інакше: вони або працюють у звичайному режимі, або навіть подовжують час роботи.

У випадку з великими торговельними мережами можна очікувати зміни графіка роботи на користь покупців. Наприклад, багато магазинів Biedronka 31 жовтня працюватимуть до 23:00 або й довше.

Натомість, 1 листопада більшість торгових точок по всій Польщі будуть зачинені. Працюватимуть лише невеликі крамниці, де за прилавком стоятиме власник чи власниця, а також магазини на території вокзалів чи аеропортів.

⇒ Читайте також:

Додаткова та понаднормова робота чи прохання про підвищення: як поляки борються з інфляцією зарплат

Netto скорочує графік роботи супермаркетів, щоб економити електроенергію

Через ріст цін поляки економлять на побутовій техніці та їжі, але купують одяг

Головне фото: b92.net

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах