В ЄС хочуть запровадити спеціальні паспорти вакцинації від Covid-19: Польща виступає “за”

15 Січня 2021
вакцинація від ковіду в польщі 2021

Сьогодні, 15 січня, в Польщі розпочалась масова вакцинація населення від Covid-19 - відкрилась онлайн-реєстрація на одержання щеплення для всіх охочих. За планом польського уряду, самі вакцини вводитимуть пацієнтам у першому кварталі 2021 року. Щеплення зможуть отримати не лише громадяни Польщі, але й іноземці, які перебувають в країні на підставі дозволу на постійне чи тимчасове проживання. Про те, як українцям безкоштовно вакцинуватись проти ковіду в Польщі ми детально описали ТУТ.

А цими днями в польській пресі з’явилась інформація про те, що через тиждень під час надзвичайної відеоконференції очільники 27 країн-членів Євросоюзу дискутуватимуть про запровадження на території Союзу спеціальних паспортів вакцинації від Covid-19. Поки що робота над стандартами ЄС у цьому питанні тільки починається, але значна частина країн, зокрема і Польща, вже підтримують таке рішення.

⇒ Коли в Польщі знову запрацюють торгові центри

коли європа відкриє кордони для українців

europeanbackdoors.com

Паспорти для вакцинованих проти ковіду в ЄС

Головним ініціатором запровадження на території ЄС ковідних паспортів є прем’єр Греції - кілька днів тому він написав про це лист до голови Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн. Оскільки економіка Греції у великій мірі залежить від надходжень зі сфери туризму, збільшення свободи подорожування по Європі є ключовим питанням для цієї країни. З таких же міркувань запровадження паспортів вакцинації в ЄС підтримує і Мальта чи Іспанія, передає businessinsider.com.pl

“Ми активно обговорюємо з державами-членами питання визнання сертифікатів про щеплення, так як працюємо над визнанням ПЛР-тестів. У цьому контексті ми вітаємо всі зауваження держав-членів. Це важливе питання для вільного пересування в ЄС”, - заявив Стефан Де Кеерсмакер, прес-секретар Європейської комісії. 

На даний момент Комісія опрацьовує проект на технічному рівні, аби встановити, який мінімальний набір даних буде необхідний для такого паспорта. Коли та на яких умовах система повноцінно запрацює поки що невідомо. 

Разом з тим, деякі країни ЄС, зокрема Нідерланди, звертають особливу увагу на етичні аспекти цього питання. Сумнівним та контроверсійний видається той факт, що особи, які вже встигли отримати вакцину, матимуть перевагу над тими, хто тільки чекає на свою чергу. З огляду на це, запровадження паспорта ймовірно відкладуть до того моменту, коли вакцинація від ковіду вийде на більш досконалий рівень. 

вакцинація від коронавірусу в польщі

zoda.gov.ua

Нагадаємо, у Польщі всім пацієнтам, які отримали щеплення від ковіду, видаватимуть спеціальний QR-код. Він також буде надавати певні привілеї вакцинованим особам. Зокрема, в перспективі такий код відкриє вільний доступ до медичних послуг без необхідності здачі тестів. Крім цього, вакцинованих людей не враховуватимуть під час масових чи публічних зібрань, їм  також не потрібно буде проходити карантин після контакту з хворими на ковід чи після повернення з-за кордону. 

Додамо, український уряд також розглядає можливість запровадження в країні ковідних паспортів. Як заявив глава українського МОЗ Максим Степанов, за результатами переговорів з виробниками вакцин Україна отримає препарати в лютому.

"Ми зробили серйозні кроки з країнами, які є виробниками цих вакцин. Я думаю, що в лютому, який настане вже через два тижні, ми дійсно почнемо масову вакцинацію в нашій країні. І все, що ви говорите про паспорти, про всі інші документи, які будуть отримувати громадяни Європейського союзу, будуть отримувати так само і громадяни України", - розповів Степанов в ефірі телеканалу "Україна 24".

⇒ Читайте також:

Офіційні вихідні, довгі вікенди та неторгові неділі в Польщі у 2021 році

В Польщі продовжили карантинні обмеження до кінця січня

Польські горці об’єднались у протестний рух і планують ігнорувати карантин

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах