Україна готова відкрити 66 пунктів пропуску через кордон з ЄС, але чекає відповіді сусідів

29 Травня 2020
перетин кордону з польщею під час карантину

Опівночі 29 травня в Україні набуло чинності розпорядження Кабінету Міністрів про відновлення роботи 66 пунктів пропуску через державний кордон з країнами-членами Євросоюзу, зокрема із Польщею, а також з Республікою Молдовою. Проте, як наголосили в Держприкордонслужбі України, на західному кордоні України фактично запрацюють лише ті КПП, які також погодиться відкрити суміжна сторона. Тим часом, через несприятливу епідемічну ситуації досі залишаються закритими 56 пунктів пропуску через кордон з Росією та Білоруссю.

“Державна прикордонна служба України поінформувала про відновлення роботи пунктів пропуску з українського боку суміжні країни, зокрема країни ЄС та Республіку Молдова, оскільки до переліку пунктів пропуску, які поновлюють свою роботу, не входять пункти пропуску на ділянках державного кордону з Білоруссю та РФ”, - йдеться у повідомленні ДПСУ, оприлюдненому у соцмережі Фейсбук.

Як стає зрозуміло із повідомлення Прикордонної служби України, всі 66 КПП на кордоні з Євросоюзом та Молдовою просто привели у готовність до оформлення громадян та транспортних засобів. Однак, фактичний пропуск людей там не відбувається, оскільки ані Польща, ані Словаччина, ані інші сусідні країни досі не прийняли рішення про відкриття пунктів пропуску зі своєї сторони. Таким чином, остаточний запуск того чи іншого КПП залежатиме від позиції суміжної сторони. 

Про це свідчить ще й той факт, що ДПСУ досі не оприлюднила перелік тих КПП, які вже запрацювали, а лише послалась на офіційне розпорядження Кабміну, де розміщено перелік пунктів пропуску, які продовжують очікувати на відкриття.

⇒ FlixBus Польща відновлює автобусні рейси, зокрема до Медики

Ситуація з перетином кордону з Польщею зараз

Тим часом, віце-прем'єр-міністр Польщі Ядвіга Емілевич нещодавно заявила, що відкриття польських кордонів можливе не раніше 15 червня, однак остаточне рішення залежатиме від епідемічної ситуації в самій Польщі, а також в тій країні, про відкриття кордонів з якою йтиметься. 

як перетнути кордон з польщею під час карантину

Крім цього, днями на офіційному веб-сайті МЗС Польщі оприлюднили актуальний перелік іноземних громадян, які мають право в’їжджати на територію Польщі, а також актуальний список тих осіб, які звільнені від обов’язку проходити 14-денний карантин після прибуття до країни.

Отже, з 21 травня 2020 року на територію Республіки Польща мають право в’їжджати наступні особи:

 • громадяни Республіки Польща;
 • іноземці, які є подружжям або дітьми громадян Республіки Польща або залишаються під постійною опікою громадян Республіки Польща;
 • власники Карти Поляка;
 • особи з дипломатичними посвідченнями та члени їх сімей;
 • іноземці, які мають право на постійне або тимчасове проживання в Польщі;
 • іноземці, які мають право на працю на території Республіки Польща, тобто іноземці, які мають право на виконання робіт на тій самій основі, що й громадяни Польщі, котрі мають дозвіл на працевлаштування, довідку про виконання сезонної роботи, довідку про доручення виконання робіт іноземцю на території Республіки Польща, які:
 • а) виконують роботу на території Республіки Польща або
 • б) пред'являють документи, з яких виникає, що робота розпочинається одразу після перетину кордону;
 • іноземці, які керують транспортними засобами для перевезення пасажирів або товарів, їх перетин кордону пов’язаний з професійною діяльністю, яка полягає на перевезенні товарів або перевезенні пасажирів;
 • водії, які керують транспортними засобами в рамках міжнародних автомобільних перевезень або міжнародного комбінованого транспорту, які подорожують транзитом через територією Республіки Польща за допомогою іншого транспорту, яким здійснюється перевезення:
 • a) з метою відпочинку на території країни,
 • б) після відпочинку за кордоном;
 • студенти, які отримують освіту в Республіці Польща;
 • громадяни країн Європейського Союзу, Європейської економічної зони (ЄЕЗ) або Швейцарської Конфедерації та їхні подружжя та діти, з метою транзиту через територію Республіки Польща, тривалістю не більше 12 годин з моменту перетину кордону Республіки Польща, до місця проживання або перебування.

хто може в'їжджати до польщі під час карантину

Крім цього, з 22 травня 2020 року звільнені від обов'язку відбувати карантин після перетину польського кордону наступні особи (з повним переліком можна ознайомитись ТУТ):

 • екіпаж повітряних та морських суден;
 • водії, що здійснюють перевезення автомобільним транспортом в рамках міжнародного автомобільного транспорту або міжнародного комбінованого транспорту 
 • екіпаж поїздів та інші працівники, необхідні для виконання транспортних послуг перевезення вантажів 
 • водії, які здійснюють перевезення автомобільним транспортом або групами транспортних засобів
 • водії, що здійснюють транспортні перевезення, призначені для перевезення більш ніж 7 і не більше 9 осіб, включаючи водія в комерційному міжнародному дорожньому пасажирському транспорті;
 • особи, які перетинають кордон Республіки Польща, внутрішній кордон з метою здійснення професійної діяльності, професійної або комерційної діяльності в Польщі або в державах Європейського Союзу, Європейської економічної зони (ЄЕЗ) або Швейцарської Конфедерації та їх подружжя та дітей; 
 • учні та студенти, які перетинають кордон Республіки Польща, внутрішній кордоном з метою навчання в Польщі або в сусідній країні та їх опікуни;
 • діти, які отримують дошкільну освіту в Польщі або сусідніх країнах та їх опікуни;
 • студенти, які отримують освіту в Республіці Польща;
 • особи, які перетинають кордон для сільськогосподарських робіт , що знаходяться по обидва боки від кордону;
 • члени дипломатичних місій, консульських установ та представники міжнародних організацій та члени їх сімей, а також інші особи, які перетинають кордон на підставі дипломатичного паспорта.

Нагадаємо, зараз на кордоні Україна-Польща повноцінно функціонують лише чотири КПП: Рава-Руська-Гребенне, Краковець-Корчова, Ягодин-Дорогуськ (автомобільні), а також Шегині-Медика (пішохідний). Про те, як пішки перетнути кордон з Польщею в умовах карантину читайте ТУТ.

⇒ Читайте також:

Четвертий етап послаблення карантину в Польщі: відкриють фітнес-центри та дозволять зняти маски

Польща послаблює карантинні обмеження для сезонних працівників з України

Туристичний сезон-2020 у Польщі та Європі: коли розпочнеться і з якими обмеженнями

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах