Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьОпівночі 29 травня в Україні набуло чинності розпорядження Кабінету Міністрів про відновлення роботи 66 пунктів пропуску через державний кордон з країнами-членами Євросоюзу, зокрема із Польщею, а також з Республікою Молдовою. Проте, як наголосили в Держприкордонслужбі України, на західному кордоні України фактично запрацюють лише ті КПП, які також погодиться відкрити суміжна сторона. Тим часом, через несприятливу епідемічну ситуації досі залишаються закритими 56 пунктів пропуску через кордон з Росією та Білоруссю.
“Державна прикордонна служба України поінформувала про відновлення роботи пунктів пропуску з українського боку суміжні країни, зокрема країни ЄС та Республіку Молдова, оскільки до переліку пунктів пропуску, які поновлюють свою роботу, не входять пункти пропуску на ділянках державного кордону з Білоруссю та РФ”, - йдеться у повідомленні ДПСУ, оприлюдненому у соцмережі Фейсбук.
Як стає зрозуміло із повідомлення Прикордонної служби України, всі 66 КПП на кордоні з Євросоюзом та Молдовою просто привели у готовність до оформлення громадян та транспортних засобів. Однак, фактичний пропуск людей там не відбувається, оскільки ані Польща, ані Словаччина, ані інші сусідні країни досі не прийняли рішення про відкриття пунктів пропуску зі своєї сторони. Таким чином, остаточний запуск того чи іншого КПП залежатиме від позиції суміжної сторони.
Про це свідчить ще й той факт, що ДПСУ досі не оприлюднила перелік тих КПП, які вже запрацювали, а лише послалась на офіційне розпорядження Кабміну, де розміщено перелік пунктів пропуску, які продовжують очікувати на відкриття.
⇒ FlixBus Польща відновлює автобусні рейси, зокрема до Медики
Тим часом, віце-прем'єр-міністр Польщі Ядвіга Емілевич нещодавно заявила, що відкриття польських кордонів можливе не раніше 15 червня, однак остаточне рішення залежатиме від епідемічної ситуації в самій Польщі, а також в тій країні, про відкриття кордонів з якою йтиметься.
Крім цього, днями на офіційному веб-сайті МЗС Польщі оприлюднили актуальний перелік іноземних громадян, які мають право в’їжджати на територію Польщі, а також актуальний список тих осіб, які звільнені від обов’язку проходити 14-денний карантин після прибуття до країни.
Отже, з 21 травня 2020 року на територію Республіки Польща мають право в’їжджати наступні особи:
Крім цього, з 22 травня 2020 року звільнені від обов'язку відбувати карантин після перетину польського кордону наступні особи (з повним переліком можна ознайомитись ТУТ):
Нагадаємо, зараз на кордоні Україна-Польща повноцінно функціонують лише чотири КПП: Рава-Руська-Гребенне, Краковець-Корчова, Ягодин-Дорогуськ (автомобільні), а також Шегині-Медика (пішохідний). Про те, як пішки перетнути кордон з Польщею в умовах карантину читайте ТУТ.
⇒ Читайте також:
Четвертий етап послаблення карантину в Польщі: відкриють фітнес-центри та дозволять зняти маски
Польща послаблює карантинні обмеження для сезонних працівників з України
Туристичний сезон-2020 у Польщі та Європі: коли розпочнеться і з якими обмеженнями
2 та 3 лютого на під’їзді до пунктів пропуску через кордон Польщі з Україною Корчова – Краковець, Медика – Шегині, Хребенне – Рава-Руська та Дорогуськ – Ягодин можливе ускладнення руху та збільшення автомобільних черг.
З 19 лютого Укрзалізниця запускає два нові поїзди до Польщі. Перший з’єднає Харків із Перемишлем, а другий - Київ, Хелм та Варшаву.
З 2023 року на дипломатичні установи України поклали додатковий обов’язок ведення військового обліку українців, які проживають за межами своєї держави.
Львів хочуть сполучити зі столицею Польщі Варшавою прямим залізничним маршрутом, що також проходитиме через прикордонні міста Рава-Руська та Гребенне (Польща).
Сенат Польщі вніс тридцять поправок до законопроекту, який передбачає зміну чинного Закону про допомогу громадянам України. Це означає, що обов’язкову оплату за місце у пунктах спільного проживання українських біженців у Польщі введуть не з березня, а з к
Наплив українських громадян, які отримують в країнах Євросоюзу тимчасовий захист від війни, у листопаді 2022 року помітно знизився порівняно з жовтнем. Про це інформує європейське статистичне управління Євростат.
Коментарі