Мандрівники з Польщі нарікають на недбалість польських службовців на кордоні з Україною

28 Липня 2020
ситуація на кордоні з польщею зараз

У травні на польсько-українському кордоні після карантинної перерви відновив свою роботу піший пункт пропуску Шегині-Медика. Через несподівано велику кількість охочих перетнути кордон з Польщею пішки, а також тривалий процес перевірки документів, на цьому пропускному пункті утворився справжній колапс. Людям доводилось очікувати у чергах просто неба по 10 і більше годин. Найбільш напружена ситуація склалась у середині червня, проте ближче до кінця місяця черги стали потроху зменшуватись. 

Станом на кінець липня на кордоні Україна-Польща відновили свою роботу майже усі пропускні пункти, окрім КПП Смільниця-Кросценко та Устилуг-Зосін. Оскільки в’їзд українських громадян на територію ЄС з метою туризму чи відвідин близьких людей досі обмежений, зараз на кордоні з Польщею немає особливо великих черг. Проте, у соціальних мережах все частіше з’являються критичні дописи та коментарі, в яких люди нарікають на довгий час очікування на перетин кордону, зокрема на проведення паспортного і митного контролю. При цьому, користувачі наголошують, що об’єктивних причин для виникнення такої ситуації (наприклад, автомобільних черг) немає. 

перетин кордону з польщею автомобілем 2020

FB: Monika Witkowska - Podróże małe i duże

Ситуація з чергами на кордоні з Польщею станом на зараз

Так, широкий резонанс у соцмережі Фейсбук отримав допис користувачки Monika W. з Польщі. Жінка описала свій нещодавній негативний досвід під час перетину кордону України з Польщею через КПП Грушів-Будомєж:

“Вітаємо в Польщі або як працює Польська прикордонна служба (+митники). Якщо коротко: зневага до людей та зарозумілість. Те, що ви бачите на фото, зробленому сьогодні близько опівночі, - це пункт пропуску через кордон з Україною Будомєж-Грушів. Жодних інших транспортних засобів, окрім автобуса з Івано-Франківська, яким я їхала, на кордоні не було, а отже неймовірного навантаження роботою тамтешні служби не мали. Попри це, разом з іншими пасажирами ми провели там 4,5 години. Більшість часу ми стояли на вулиці зі своїм багажем (я із доволі важким рюкзаком) у черзі до закритого будинку (місць для сидіння не було), сподіваючись, що з хвилини на хвилину польські службовці почнуть перевірку документів. Тим часом, пройшло 15 хвилин, півгодини, година, ще чверть години, але взагалі нічого не відбувалось. Всі пасажири, окрім мене, були українцями. Тому ніхто навіть не пискнув, мабуть побоюючись ймовірних проблем. Я би, як зазвичай, точно щось сказала, але також побоялась наражати когось на агресію. Я тільки довідалась, що такі ситуації - це норма і що 4,5 години - ніякий не рекорд. 

І знаєте, мені було просто соромно. Бо навіть на кордонах в африканських країнах, де ніхто нікуди не поспішає, аж з такою байдужістю до людей я не стикалась. А тут в’їзд до Європи і панови-влада показують, як на мене, просто відсутність поваги до людей (тим більше, що там було чимало старших осіб), а також байдужість до своїх обов'язків.

Яким був кінець? Коли нарешті з’явились ласкаві пани, які мали перевірити паспорти, нам все ще довелось чекати на митників (натовп людей завели у невеличкий коридор, де ніяк не можна було зберігати коронавірусну дистанцію). А коли нарешті після тих 4,5 годин ми могли їхати далі, мені було так соромно за ситуацію, що я сама від себе попросила пробачення в українських пасажирів”.

Опубліковано Monika Witkowska - Podróże małe i duże Понеділок, 27 липня 2020 р.

У відповідь на це інші користувачі Фейсбуку (переважно польські громадяни) висловили свою підтримку і підтвердили, що така ситуація на польсько-українському кордоні склалась вже давно. 

“Моніка, на жаль, це стандарт. Я підтверджую. Як пам’ятаєш, я з Жешува, часто буваю в Україні. Тобі треба було висловитися, навіть без претензій, а з посмішкою. Якби вони побачили, що є якийсь поляк чи полька, то все пройшло б на 2-3 години швидше. А кривди українцям ти б не зробила, бо увага митників була б прикута до тебе. Максимум, обшукали б твою валізу чи раптом там нема більше, ніж 2 пачки сигарет”, - написав користувач Mirosław S. 

Своє занепокоєння ситуацією з перетином польсько-українського кордону висловив також користувач Piotr K.:

“Навіть не знаю чи вподобати цей допис, чи що? Справді соромно...потрібно розголошувати такі ситуації. Ми всі однакові люди і не має значення, хто перетинає кордон, ніхто не заслуговує на хамство”. 

Зустрічались також і коментарі, в яких люди закликали авторку допису звернутись до відповідних служб із офіційним листом:

“Мені стає соромно навіть коли це читаю. Якщо ми не будемо розголошувати такі ситуації, в цій темі ніколи нічого не зміниться. Це зловживання своїм службовим становищем, а наражати мандрівників на небезпеку інфікування - це порушення їхніх прав. Моніко, прошу, напиши офіційного листа, опиши ситуацію і вимагай пояснень”, - прокоментувала користувачка Elżbieta L. з Лодзі. 

Про схожу ситуацію на іншому КПП на кордоні Україна-Польща читаємо також у фейсбук-групі Granica / Кордон PL - UA. Користувач Janusz J. поділився враженнями після перетину кордону через пішохідний пропускний пункт Шегині-Медика:

“Впродовж останніх кількох тижнів я 5 разів подорожував велосипедом до України. Кордон перетинав через піший пункт пропуску Медика-Шегині. І що мене вразило, так це хамська поведінка польських митників і прикордонників, використання епідемії для затягування робочого процесу, повна відсутність емпатії до, наприклад, втомленого велосипедиста. А про грубість митників щодо українських громадян навіть легенди ходять. Я вже розмовляв про це з польськими високопосадовцями і представниками органів самоврядування. Сподіваюсь, що це матиме якийсь ефект. З того, що я знаю, то на роботу на КПП в Медиці висилають найслабших працівників як з Митниці, так і з Прикордонної служби”. 

Опубліковано Janusz Jarkowski Понеділок, 27 липня 2020 р.

Цей допис також підтримало і прокоментувало чимало користувачів, як з Польщі, так і з України. Люди розповідають, що з таким ставленням стикались й на інших пунктах пропуску, і що роками ситуація залишається незмінною. Дехто радить звертатись із письмовими скаргами до відповідних органів, зокрема і до керівництва місцевого відділу Прикордонної та Митної служб Польщі.

⇒ Читайте також:

З Києва через Львів і Краків до Праги: FlixBus запускає нові маршрути в Україні

Дорогу Мостиська-Краковець відремонтують до кінця 2020 року

Держмитниця підписала з поляками ще одну угоду на реконструкцію КПП “Краковець-Корчова”

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах