26 Лютого 2021
В Україні знову заговорили про будівництво євроколії до польського кордону. Цей амбітний проект вперше анонсував наприкінці 2019 року тодішній голова правління Укрзалізниці Євген Кравцов. Посадовець обіцяв, що 70 км швидкісної залізничної колії зі станції Скнилів, що в околицях Львова, до кордону з сусідньою Польщею збудують впродовж 2020 року. Однак, цього так і не відбулось.
Востаннє на рівні держави про проект згадували ще у лютому 2020 року. Тоді Кабінет Міністрів оприлюднив “Інвестиційний атлас України” для потенційних інвесторів, які хотіли б вкласти гроші в реалізацію інфраструктурних проектів на території нашої держави. Туди внесли й інформацію про будівництво швидкісної колії європейського зразка зі Львова до кордону з Польщею.
⇒ Поїздом до Польщі: напрямки, розклад руху та ціни
img.pravda.com
В Україні повернулись до ідеї будівництва євроколії зі Львова до польського кордону
Нещодавно під час Всеукраїнського форуму "Україна 30. Інфраструктура" про проект знову згадав Владислав Криклій. Міністр інфраструктури заявив, що його реалізація розпочнеться вже цього року в межах загальнодержавної програми з будівництва високошвидкісного залізничного руху.
Криклій зазначив, що швидкісна колія дозволить сучасним поїздам рухатись зі швидкістю до 250 км/год. З часом її можуть продовжити зі Львова до Києва. Інтеграцію України до залізничної євромережі планують завершити до 2025 року.
"Перша залізнична лінія зі швидкістю руху до 250 км/год з’єднає державний кордон з Польщею та місто Львів (станція Скнилів) з можливістю продовження лінії до Києва і подальшою розбудовою по Транс’європейській транспортній мережі TENT-T", - повідомив урядовець.
Відомо, що нова залізнична інфраструктура обслуговуватиме поїзди Intercity та контейнерні перевезення в напрямку до Європи. Реалізація проекту стане можливою завдяки міжнародним партнерам. Зокрема, південнокорейська компанія Hyundai виділить Україні два мільйони доларів грантових коштів на розробку попереднього техніко-економічного обґрунтування будівництва швидкісної євроколії, а також готова обговорити передачу нашій державі високих технологій.
За словами Владислава Криклія, в рамках проекту будівництва нового залізничного руху в Україні будуть також модернізовані під високошвидкісний рух станції Києва, Одеси, Львова, Вінниці, Хмельницького, Тернополя та Білої Церкви. Вже через десять років для українців стануть звичними залізничні подорожі зі швидкістю 350 км/год, пообіцяв міністр.
⇒ Розклад можливих пересадок з Інтерсіті в Перемишлі
Unsplash
Швидкісним поїздом можна буде проїхати за такими напрямками:
- Київ - Львів - Держкордон;
- Київ - Одеса;
- Київ - Харків;
- Київ - Дніпро - Запоріжжя.
"Загальна довжина колій, яку планується збудувати для високошвидкісного залізничного руху на території України, близько 2 000 км. Це – десята частина довжини головних колій, які існують зараз в Україні. Загалом очікуємо понад 5 млн пасажирів на рік після того, як завершаться всі етапи будівництва нової високошвидкісної колії", – підсумував Владислав Криклій.
⇒ Читайте також:
У Польщі скасували карантин для вакцинованих від Covid-19 мандрівників
Польща стала для українців найбільш відвідуваною державою у 2020 році
Для поїздок Укрзалізницею відтепер можна використовувати електронний паспорт
Коментарі