14 Січня 2021
11 січня польський уряд прийняв рішення продовжити карантинні обмеження в країні ще щонайменше до 31 січня. Відтак, до кінця місяця залишаються закритими торгово-розважальні центри, готелі, ресторани, кінотеатри, спортзали та інші заклади.
Таке рішення викликало обурення в багатьох польських підприємців, які через тривалі карантинні обмеження опинились на межі банкрутства. Наприкінці грудня в Польщі навіть організували акцію протесту #otwieraMY, в межах якої підприємців закликали відкривати свої заклади та продовжувати вести активну діяльність попри карантин.
polishnews.co.uk
Згодом польські горяни-власники місцевого бізнесу створили власний рух, що отримав назву Góralskie Veto (“Горянське Вето”). Учасники ініціативи вже задекларували, що з 18 січня відновлять свою роботу готелі, ресторани, пансіонати та гірськолижні курорти на півдні Польщі. Активісти запевняють, що продовження карантинних обмежень не стане їм на заваді і що їх підтримують клієнти та відвідувачі.
Через своєрідний бунт підприємців польський уряд задумався над тим, щоб з 1 лютого дозволити усім магазинам у торгових центрах Польщі приймати покупців. Та чи дозволять повноцінно працювати іншим сферам бізнесу, зокрема ресторанам, готелям, спортзалам та кінотеатрам - читайте далі у нашому матеріалі.
З 1 лютого 2021 року в Польщі відкриють всі магазини в торгово-розважальних центрах?
Якщо епідемічна ситуація в Польщі не погіршиться, з 1 лютого повноцінно запрацюють торгово-розважальні центри по всій країні. Про це в розмові з польськими журналістами заявив віцепрем’єр Польщі, міністр розвитку, праці та технологій Ярослав Говін, пише businessinsider.com.pl.
“Якщо епідемічна ситуація не погіршиться, тобто якщо, наприклад, в Польщі не дасть про себе знати нова мутація коронавірусу, на мою думку, з 1 лютого ми 100% повинні відкрити торгові центри”, - сказав Ярослав Говін.
galeria.bankier.pl
Зараз в торгових центрах і парках може працювати лише частина магазинів - продуктові, косметичні, аптечні пункти, а також магазини з книжками, меблями чи кормом для тварин. Закриті, своєю чергою, всі магазини з одягом, взуттям, товарами для спорту, офісною та домашньою технікою тощо.
Варто додати, що на початку січня Ярослав Говін також заявляв, що рекомендуватиме польському урядові повністю відновити торгівлю в Польщі з 18 січня. Тим не менш, закриття частини магазинів у торгових центрах продовжили до 31 січня.
Віцепрем’єр також повідомив, що сфери бізнесу, які найбільше постраждали через карантинні заборони, будуть змушені зачекати ще щонайменше кілька тижнів на відкриття.
“На жаль, я не маю добрих прогнозів для представників тих сфер, на які локдаун вплинув найсильніше. Йдеться, зокрема, про туризм і гастрономію. Їм доведеться набратися терпіння на щонайменше наступні кілька тижнів”, - додав Говін.
На уточнення чи мова йде про тижні чи місяці, урядовець заявив, що ще зарано давати точну відповідь. Віцепрем’єр також зазначив, що всупереч попереднім очікуванням, виробництво щеплень проти COVID-19 відбувається занадто повільно, аби вакцинувати значну частину населення у найближчі два квартали. Однак, на його думку, можуть з'явитися нові вакцини, які принципово змінять хід подій.
“Ми маємо справу з багатьма невідомими, уряд старається приймати рішення наперед, але в інтервалах кожні два тижні”, - підсумував представник уряду Польщі.
⇒ Читайте також:
Як українцям отримати безкоштовне щеплення від COVID-19 у Польщі
Скільки заробляють продавці-касири польських супермаркетів станом на 2020 рік
Перспективи працевлаштування іноземців у Польщі в 2021 році
Коментарі