Коли в Польщі знову запрацюють торгові центри

14 Січня 2021
карантинні обмеження в польщі 2021

11 січня польський уряд прийняв рішення продовжити карантинні обмеження в країні ще щонайменше до 31 січня. Відтак, до кінця місяця залишаються закритими торгово-розважальні центри, готелі, ресторани, кінотеатри, спортзали та інші заклади.  

Таке рішення викликало обурення в багатьох польських підприємців, які через тривалі карантинні обмеження опинились на межі банкрутства. Наприкінці грудня в Польщі навіть організували акцію протесту #otwieraMY, в межах якої підприємців закликали відкривати свої заклади та продовжувати вести активну діяльність попри карантин. 

в польщі продовжили карантин 2021

polishnews.co.uk

Згодом польські горяни-власники місцевого бізнесу створили власний рух, що отримав назву Góralskie Veto (“Горянське Вето”). Учасники ініціативи вже задекларували, що з 18 січня відновлять свою роботу готелі, ресторани, пансіонати та гірськолижні курорти на півдні Польщі. Активісти запевняють, що продовження карантинних обмежень не стане їм на заваді і що їх підтримують клієнти та відвідувачі.

Через своєрідний бунт підприємців польський уряд задумався над тим, щоб з 1 лютого дозволити усім магазинам у торгових центрах Польщі приймати покупців. Та чи дозволять повноцінно працювати іншим сферам бізнесу, зокрема ресторанам, готелям, спортзалам та кінотеатрам - читайте далі у нашому матеріалі.

З 1 лютого 2021 року в Польщі відкриють всі магазини в торгово-розважальних центрах?

Якщо епідемічна ситуація в Польщі не погіршиться, з 1 лютого повноцінно запрацюють торгово-розважальні центри по всій країні. Про це в розмові з польськими журналістами заявив віцепрем’єр Польщі, міністр розвитку, праці та технологій Ярослав Говін, пише businessinsider.com.pl.  

“Якщо епідемічна ситуація не погіршиться, тобто якщо, наприклад, в Польщі не дасть про себе знати нова мутація коронавірусу, на мою думку, з 1 лютого ми 100% повинні відкрити торгові центри”, - сказав Ярослав Говін.

карантин в польщі останні новини

galeria.bankier.pl

Зараз в торгових центрах і парках може працювати лише частина магазинів - продуктові, косметичні, аптечні пункти, а також магазини з книжками, меблями чи кормом для тварин. Закриті, своєю чергою, всі магазини з одягом, взуттям, товарами для спорту, офісною та домашньою технікою тощо.

Варто додати, що на початку січня Ярослав Говін також заявляв, що рекомендуватиме польському урядові повністю відновити торгівлю в Польщі з 18 січня. Тим не менш, закриття частини магазинів у торгових центрах продовжили до 31 січня. 

Віцепрем’єр також повідомив, що сфери бізнесу, які найбільше постраждали через карантинні заборони, будуть змушені зачекати ще щонайменше кілька тижнів на відкриття. 

“На жаль, я не маю добрих прогнозів для представників тих сфер, на які локдаун вплинув найсильніше. Йдеться, зокрема, про туризм і гастрономію. Їм доведеться набратися терпіння на щонайменше наступні кілька тижнів”, - додав Говін.

На уточнення чи мова йде про тижні чи місяці, урядовець заявив, що ще зарано давати точну відповідь. Віцепрем’єр також зазначив, що всупереч попереднім очікуванням, виробництво щеплень проти COVID-19 відбувається занадто повільно, аби вакцинувати значну частину населення у найближчі два квартали. Однак, на його думку, можуть з'явитися нові вакцини, які принципово змінять хід подій.

“Ми маємо справу з багатьма невідомими, уряд старається приймати рішення наперед, але в інтервалах кожні два тижні”, - підсумував представник уряду Польщі. 

⇒ Читайте також:

Як українцям отримати безкоштовне щеплення від COVID-19 у Польщі

Скільки заробляють продавці-касири польських супермаркетів станом на 2020 рік

Перспективи працевлаштування іноземців у Польщі в 2021 році

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах