Польські горці об’єднались у протестний рух і планують ігнорувати карантин

13 Січня 2021
гірськолижні курорти в польщі

На початку тижня польський уряд прийняв рішення продовжити карантинні обмеження в країні ще щонайменше до 31 січня. Це означає, що торгово-розважальним центрам, готелям, ресторанам, кінотеатрам, спортзалам та іншим закладам продовжили заборону на ведення діяльності. 

Оскільки карантинні обмеження вже майже рік не дають більшості сфер бізнесу в Польщі нормально розвиватись, а декого й зовсім тягнуть на дно, у місцевих підприємців увірвався терпець. Ми вже писали про те, що наприкінці грудня в Польщі стартувала акція протесту під назвою #otwieraMY. В межах цієї акції підприємців закликають попри карантинні заборони відкривати свої заклади та продовжувати вести активну діяльність. Власники ресторанів та кафе, фітнес-центрів, нічних клубів тощо один за одним долучаються до протесту. Їх, своєю чергою, підтримують і самі клієнти, і юристи. 

карантин в польщі останні новини 2021

horecanet.pl

Польські бізнесмени наважились протестувати проти рішення уряду продовжити карантин після того, як Воєводський адміністративний суд в Ополі визнав незаконними дії санітарно-епідеміологічної служби. Та виписала місцевому перукареві штраф на суму 10 тисяч злотих за ведення діяльності в умовах карантину. Судді стверджують, що такі дії може регулювати лише відповідний закон, а не розпорядження уряду. Крім того, аби вищі органи державної влади могли тимчасово обмежувати конституційні права та свободи громадян, в країні слід оголосити стан стихійного лиха, чого в Польщі так і не було зроблено.

Аналогічний погляд на ситуацію мають і польські горяни-власники місцевого бізнесу. Вони також створили свій рух, що отримав назву Góralskie Veto (“Горянське Вето”). Активісти стверджують, що не підкоряться рішенню польської влади про продовження карантину і відкриють свої заклади з 18 січня. Більше про це читайте далі у нашому матеріалі. 

У Польщі горці протестують проти карантинних заборон і відкривають свої бізнеси

Підприємці, що провадять свою діяльність у гірських місцевостях Польщі, зокрема в регіоні Підгалля, втомились від постійних заборон та обмежень і вирішили, що після 17 січня не продовжуватимуть карантин попри рішення Ради Міністрів Польщі. Бізнесмени рішуче налаштовані відкрити свої готелі, ресторани, гірськолижні курорти та пансіонати і впевнені, що люди їх підтримають. 

“Люди мають потребу в нормальному житті і функціонуванні. Телефонують до нас, хочуть приїхати в гори і приїдуть, якщо ми дамо їм таку можливість. Це останній шанс уникнути банкрутства”, - стверджує засновник ініціативи Góralskie Veto Себастіан Пітонь.

польські підприємці протестують проти карантину

ocdn.eu

Тим часом, у понеділок, 11 січня, під час прес-конференції віцеміністр Ярослав Говін та речник прем’єр-міністра Міхал Дворчик представили урядову програму фінансової допомоги гірським гмінам. Вона передбачає виділення на потреби гмін грошової допомоги на суму понад 700 млн злотих. Крім цього, якщо місцеві органи самоврядування вирішать звільнити підприємців від податку на нерухомість, уряд відшкодує гмінам 80% від тієї суми, яку вони недоотримають. 

Як зізнався у розмові з onet.pl війт гміни Буковина-Татшанська Анджей Петшик, урядова програма допоможе органам самоврядування, а не самим мешканцям цих територій.

“Звісно, як влада гміни ми маємо намір звільнити мешканців від податку на нерухомість. Але для особи, яка здавала житло в оренду, це збереже суму в кількасот злотих в масштабах року. Це не можна назвати допомогою”, - вважає Анджей Петшик.

На думку президента Татшанської господарчої палати Агати Войтович, реальною допомогою уряду для підприємців та мешканців гірських місцевостей була б виплата компенсацій за збитки.

“Підгалля - це туристичний регіон, де багато підприємців заробляє переважно зимою. Це те саме, що закрити влітку польські пляжі. Ми залишились просто позбавлені можливості заробляти”, - стверджує Агата Войтович.

Підприємці, які об’єднались в протестний рух Góralskie Veto, вважають урядовий план фінансової допомоги фарсом. На їхню думку, у них немає іншого виходу, окрім як відновити свою діяльність, бо інакше бізнес просто зникне. 

“Якщо ми не почнемо нормально працювати, через місяць нам вже не буде що відкривати”, - наголосив у розмові з журналістами порталу onet.pl Себастіан Пітонь.

гірськолижні курорти в польщі

i.iplsc.com

Мешканці польських міст виступають проти продовження карантину

Не лише приватні підприємці, але й звичайні громадяни також втомились від постійних обмежень та заборон, спричинених пандемією коронавірусу. Близько 56% респондентів каже “ні” продовженню загальнонаціонального карантину в Польщі. Про це свідчать результати опитування UCE Research i Syno Poland, проведеного на замовлення видання "Gazeta Wyborcza". 

За даними дослідження, майже 31% поляків підтримує продовження карантину до кінця січня. Ще 13,3% опитаних не мають власних поглядів на цю тему. Проте, більшість респондентів - 56% - вважають, що карантин в Польщі має завершитись 17 січня.

Результати опитування також показали, що на стороні уряду стоять переважно чоловіки. Найбільш охоче продовження карантину в Польщі підтримують особи віком від 56 до 80 років, які мають загальну середню освіту і мешкають в містах з населенням від 100 до 199 тисяч, а також від 200 до 499 тисяч осіб.  

“Це може свідчити про те, що такі люди найменше постраждали в період пандемії, принаймні з економічної сторони”, - пише видання. 

Додамо, опитування проводилось у Польщі з 8 по 11 січня 2021 року на репрезентативній вибірці з 1008 поляків віком 18-80 років.

⇒ Читайте також:

Як українцям отримати безкоштовне щеплення від COVID-19 у Польщі

Скільки заробляють продавці-касири польських супермаркетів станом на 2020 рік

Українці - найчастіші покупці нерухомості в Польщі серед іноземців

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах