Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьНа початку тижня польський уряд прийняв рішення продовжити карантинні обмеження в країні ще щонайменше до 31 січня. Це означає, що торгово-розважальним центрам, готелям, ресторанам, кінотеатрам, спортзалам та іншим закладам продовжили заборону на ведення діяльності.
Оскільки карантинні обмеження вже майже рік не дають більшості сфер бізнесу в Польщі нормально розвиватись, а декого й зовсім тягнуть на дно, у місцевих підприємців увірвався терпець. Ми вже писали про те, що наприкінці грудня в Польщі стартувала акція протесту під назвою #otwieraMY. В межах цієї акції підприємців закликають попри карантинні заборони відкривати свої заклади та продовжувати вести активну діяльність. Власники ресторанів та кафе, фітнес-центрів, нічних клубів тощо один за одним долучаються до протесту. Їх, своєю чергою, підтримують і самі клієнти, і юристи.
horecanet.pl
Польські бізнесмени наважились протестувати проти рішення уряду продовжити карантин після того, як Воєводський адміністративний суд в Ополі визнав незаконними дії санітарно-епідеміологічної служби. Та виписала місцевому перукареві штраф на суму 10 тисяч злотих за ведення діяльності в умовах карантину. Судді стверджують, що такі дії може регулювати лише відповідний закон, а не розпорядження уряду. Крім того, аби вищі органи державної влади могли тимчасово обмежувати конституційні права та свободи громадян, в країні слід оголосити стан стихійного лиха, чого в Польщі так і не було зроблено.
Аналогічний погляд на ситуацію мають і польські горяни-власники місцевого бізнесу. Вони також створили свій рух, що отримав назву Góralskie Veto (“Горянське Вето”). Активісти стверджують, що не підкоряться рішенню польської влади про продовження карантину і відкриють свої заклади з 18 січня. Більше про це читайте далі у нашому матеріалі.
Підприємці, що провадять свою діяльність у гірських місцевостях Польщі, зокрема в регіоні Підгалля, втомились від постійних заборон та обмежень і вирішили, що після 17 січня не продовжуватимуть карантин попри рішення Ради Міністрів Польщі. Бізнесмени рішуче налаштовані відкрити свої готелі, ресторани, гірськолижні курорти та пансіонати і впевнені, що люди їх підтримають.
“Люди мають потребу в нормальному житті і функціонуванні. Телефонують до нас, хочуть приїхати в гори і приїдуть, якщо ми дамо їм таку можливість. Це останній шанс уникнути банкрутства”, - стверджує засновник ініціативи Góralskie Veto Себастіан Пітонь.
ocdn.eu
Тим часом, у понеділок, 11 січня, під час прес-конференції віцеміністр Ярослав Говін та речник прем’єр-міністра Міхал Дворчик представили урядову програму фінансової допомоги гірським гмінам. Вона передбачає виділення на потреби гмін грошової допомоги на суму понад 700 млн злотих. Крім цього, якщо місцеві органи самоврядування вирішать звільнити підприємців від податку на нерухомість, уряд відшкодує гмінам 80% від тієї суми, яку вони недоотримають.
Як зізнався у розмові з onet.pl війт гміни Буковина-Татшанська Анджей Петшик, урядова програма допоможе органам самоврядування, а не самим мешканцям цих територій.
“Звісно, як влада гміни ми маємо намір звільнити мешканців від податку на нерухомість. Але для особи, яка здавала житло в оренду, це збереже суму в кількасот злотих в масштабах року. Це не можна назвати допомогою”, - вважає Анджей Петшик.
На думку президента Татшанської господарчої палати Агати Войтович, реальною допомогою уряду для підприємців та мешканців гірських місцевостей була б виплата компенсацій за збитки.
“Підгалля - це туристичний регіон, де багато підприємців заробляє переважно зимою. Це те саме, що закрити влітку польські пляжі. Ми залишились просто позбавлені можливості заробляти”, - стверджує Агата Войтович.
Підприємці, які об’єднались в протестний рух Góralskie Veto, вважають урядовий план фінансової допомоги фарсом. На їхню думку, у них немає іншого виходу, окрім як відновити свою діяльність, бо інакше бізнес просто зникне.
“Якщо ми не почнемо нормально працювати, через місяць нам вже не буде що відкривати”, - наголосив у розмові з журналістами порталу onet.pl Себастіан Пітонь.
i.iplsc.com
Не лише приватні підприємці, але й звичайні громадяни також втомились від постійних обмежень та заборон, спричинених пандемією коронавірусу. Близько 56% респондентів каже “ні” продовженню загальнонаціонального карантину в Польщі. Про це свідчать результати опитування UCE Research i Syno Poland, проведеного на замовлення видання "Gazeta Wyborcza".
За даними дослідження, майже 31% поляків підтримує продовження карантину до кінця січня. Ще 13,3% опитаних не мають власних поглядів на цю тему. Проте, більшість респондентів - 56% - вважають, що карантин в Польщі має завершитись 17 січня.
Результати опитування також показали, що на стороні уряду стоять переважно чоловіки. Найбільш охоче продовження карантину в Польщі підтримують особи віком від 56 до 80 років, які мають загальну середню освіту і мешкають в містах з населенням від 100 до 199 тисяч, а також від 200 до 499 тисяч осіб.
“Це може свідчити про те, що такі люди найменше постраждали в період пандемії, принаймні з економічної сторони”, - пише видання.
Додамо, опитування проводилось у Польщі з 8 по 11 січня 2021 року на репрезентативній вибірці з 1008 поляків віком 18-80 років.
⇒ Читайте також:
Як українцям отримати безкоштовне щеплення від COVID-19 у Польщі
Скільки заробляють продавці-касири польських супермаркетів станом на 2020 рік
Українці - найчастіші покупці нерухомості в Польщі серед іноземців
Кращі морські курорти Польщі. Польська Балтика курорти. Кращі курорти Балтійського моря в Польщі. Куди поїхати на море в Польщі. Польське море курорти. Морський відпочинок в Польщі. На море в Польщі літом 2019. Кращі курорти на морі в Польщі.
Найбільший польський туроператор Itaka пропонуватиме своїм клієнтам страхування від дощу. Воно гарантуватиме грошову компенсацію за кожен дощовий день відпочинку.
Виключення зробили лише для барів та ресторанів. Таке рішення прийняли після публічних обговорень, на яких зʼясувалося, що 55% мешканців міста прагне обмеження продажу спиртних напоїв вночі.
Наприкінці 2022 року міська влада польської столиці Варшави нічого не запропонує своїм мешканцям з нагоди початку нового року. На жаль, у місті це стає уже прикрою традицією.
Кінець календарного року для багатьох компаній та працівників у Польщі традиційно означає можливість скласти план відпусток на наступний рік. У 2023 році календар офіційних свят у Польщі буде особливо корисним для працівників, які хотіли б об’єднати відпу
Польща залишається одним із найдешевших місць для відпочинку в Європі. Разом з тим, сусідня країна вже шість років поспіль наближається до середнього цінового показника серед країн ЄС.
Коментарі