Мережа Auchan закриває два гіпермаркети в Польщі

30 Червня 2020
покупки в польщі в ашані 2020

Схоже, не лише британська корпорація Tesco зазнала поразки у боротьбі між гіпермаркетами та невеличкими магазинчиками в Польщі. Цими днями французька мережа Auchan оголосила, що невдовзі планує закрити свої дві великі торгові точки на півдні Польщі. Причиною для закриття гіпермаркетів Ашан в Польщі став низький оборот та несприятливі умови оренди приміщень. Цікаво, що це перший випадок ліквідації гіпермаркетів під вивіскою Auchan в сусідній країні.

Гіпермаркети Ашан в Польщі опинились під загрозою?

Як йдеться в офіційному повідомленні представництва компанії Ашан у Польщі, до кінця серпня 2020 року власник закриє свої гіпермаркети в містах Домброва-Гурнича (ul. Katowicka) та Мисловіце, що належать до Сілезького воєводства. Ще у 2015 році Ашан придбав обидва ці магазини в німецької мережі Real. Цікаво, що у Домброві-Гурничій Ашан є власником аж двох гіпермаркетів, один з яких все ще залишається відкритим. 

“Попри те, що наші працівники дуже старались, нам не вдалось досягти тривалої рентабельності двох наших магазинів у Польщі”, - йдеться в повідомленні компанії. 

Частину працівників, які втратять роботу через закриття магазинів, обіцяють працевлаштувати в найближчих супермаркетах мережі Ашан, де є вакантні місця. А особи пенсійного віку зможуть отримати свої соціальні виплати. 

Варто додати, що французька компанія в минулому вже закривала два свої гіпермаркети, придбані у мережі Real в Польщі, але вони діяли як магазини без вивіски Ашану. Один з них, розташований у Сосновці, мав бути проданий, однак потім його все ж закрили, а будівлю, в якій він містився, знесли.

Нагадаємо, Auchan Retail Polska це мережа роздрібної торгівлі з французьким коріння, що присутня на польському ринку з 1996 року. У Польщі Ашан є власником не лише гіпермаркетів, але й супермаркетів, франчайзингових магазинів і локальних магазинчиків під вивіскою Moje Auchan, а також каналу онлайн-торгівлі Auchan Direct. 

⇒ Росте кількість незадоволених забороною недільної торгівлі в Польщі. Дослідження

гіпермаркети ашан в польщі

Чому у Польщі закриваються гіпермаркети

Гіпермаркети переживають зараз не найсприятливіші часи в Польщі, адже впродовж 20 років їх з’явилось доволі багато, а клієнти все частіше стали обирати дисконтні крамниці та супермаркети. За останні роки такі мережі, як Бедронка чи Лідл в Польщі значно розширили свій асортимент товарів і продовжують динамічно збільшувати кількість своїх торгових точок по всій країні. Крім цього, такі товари, як електроніка та побутова техніка, клієнти значно частіше купують в спеціалізованих магазинах, а не гіпермаркетах.  

Вже кілька років поспіль свої нерентабельні гіпермаркети один за одним закривала мережа Tesco Polska. Нещодавно фірма прийняла остаточне рішення про продаж свого бізнесу в Польщі компанії Salling Group, яка є власником мережі магазинів Netto. Угода передбачає придбання 301 мережевого магазину разом з центрам дистрибуції та штаб-квартирою компанії на загальну суму 900 мільйонів злотих. Так, впродовж 18 наступних місяців магазини Теско змінять свої вивіски на Netto. Решта 19 гіпермаркетів Tesco в Польщі повинні знайти інших покупців - деякі з них уже продані.

теско закриває бізнес в польщі

Дисконтні супермаркети завойовують ринок у Польщі

Серед споживачів у Польщі і справді дедалі популярнішими стають невеликі дисконтні супермаркети мереж Biedronka, Lidl, Kaufland тощо. І не останню роль в цьому грає гнучка цінова політика цих компаній.

Так, з 1 липня у Польщі змінюються ставки ПДВ на певні групи товарів - деякі стануть дорожчими, а деякі дешевшими. Деякі торговельні мережі, такі як Kaufland, Lidl та Aldi вже анонсували зниження цін на популярні споживчі товари. Тепер до їхнього грона також долучилась і Бедронка - з 30 червня у всій мережі дисконтів знизяться ціни на деякі види фруктів, а також на солодощі, приправи та дитячі товари. Мережа підрахувала, що таким чином, порівняно з цінами, що діяли на початку червня, у гаманцях клієнтів залишатиметься близько 300 млн злотих на рік.

⇒ Читайте також:

В Польщі хочуть створити національну мережу продуктових супермаркетів

Biedronka знайшла спосіб обійти заборону недільної торгівлі в Польщі

ІКЕА відмовляється від гіпермаркетів в Польщі і переходить на онлайн-магазини?

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах