Між Україною та Польщею планують відновити залізничне сполучення Хирів - Загуж

25 Березня 2019
залізничне сполучення Хирів - Загуж

В останні роки залізничне сполучення між Україною і Польщею покращується, а кількість маршрутів зростає. На сьогодні з України до Польщі щодня курсує одразу декілька поїздів в різні міста сусідньої держави. Одним із найпопулярніших потягів є Інтерсіті сполученням з України до Перемишля. Наразі кожного дня з України їде аж три потяга:

  • Інтерсіті № 36/35 Одеса – Перемишль
  • Інтерсіті+705 Київ, Львів - Перемишль 
  • Інтерсіті+ № 715 Київ, Вінниця, Хмельницький, Тернопіль, Львів - Перемишль

А також додатковий потяг Львів-Перемишль, який курсує у дні підвищеного пасажирпотоку.

Шаленою популярністю серед населення користуються також потяги Київ-Варшава та Львів-Гданськ.

Залізничне сполучення Хирів-Загуж

Однак і на цих напрямках ні Україна, ні Польща зупинятися не збираються, а в планах обох держав - розширення залізничного сполучення між країнами.

Нещодавно стало відомом про наміри відновити залізничне сполучення Хирів (Львівська область, Україна) - Загуж (Підкарпатське воєводство, Польща). Про це у своєму блозі написав голова ЛОР Олександр Ганущин.

Залізничне сполучення Хирів-Загуж між Україною та Польщею

За словами голови ЛОР, на ідею відновлення залізничного сполучення Хирів-Загуж наштовхнула статистика. Так, у 2016 році пункти пропуску у Львівській області перетнули 19 млн 424 тис. людей, у 2017 році – 20 млн 618 тис., у 2018 році – 19 млн 928 тис. Кількість людей, які перетинають польсько-український кордон збільшується з кожним роком, черги на кордоні виснажують пасажирів, в той час як подорож залізницею - альтернативний і зручний варіант, який дозволяє оминути ці черги і прибути до місця призначення вчасно і недорого.

Українська сторона вже надіслала листи за підписом міністра інфраструктури України Володимира Омеляна до міністра інфраструктури Польщі Анджея Адамчика з проханням про підтримку цієї ініціативи. Такий же лист надіслано від голови комітету Верховної Ради України з питань транспорту Ярослава Дубневича на адресу глави комісії з інфраструктури Сейму Республіки Польща Богданові Жоньці.

"Міжпарламентська група дружби "Україна – Польща" також підтримує цю ідею і вже на найближчому засіданні у Варшаві, що відбуватиметься 25-26 березня, обговорить її з польськими колегами", – каже Олександр Ганущин.

Підтримку це питання знайшло також 22 березня на засіданні Української-польської Міжурядової Координаційної Ради з питань міжрегіонального співробітництва (МКРМС).

Залізничне сполучення Хирів-Загуж

Сполучення "Хирів-Загуж" має здійснюватись польським рухомим складом. У разі позитивного рішення, відповідальні особи із залізниць двох країн мають домовитися про тарифи, а митники і прикордонники – про свої процедури.

Залізничне сполучення між Польщею та Україною, що проходить через населені пункти Нижанковичі, Хирів, Кросиценко, Загуж, Перемишль не таке вже й нове: колія тут прокладена вже давно і до 1994 року по цій ділянці курсував потяг Варшава-Загуж. Щоправда, він проїжджав по території України без зупинок, тож посадка чи висадка пасажирів в Україні не здійснювалася. 

Для Польщі відновлення маршруту Перемишль-Хирів-Загуж має практичне значення, оскільки транзит через територію України скоротить шлях з Перемишля в Загуж.

Крім того, з огляду на будівництво у Нижанковичах нового пункту пропуску, це село вже невдовзі стане досить популярним серед мандрівників, а отже і сам потяг користуватиметься популярністю серед населення по обидва боки кордону.

Читайте також:

На ПП Мальховіце-Нижанковичі буде піший перехід - будівництво розпочнуть вже цього року

Поляки протестували залізничний маршрут Перемишль-Нижанковичі: коли очікувати на відкриття нового сполучення?

Новий поїзд Мостиська-Краків-Прага: розклад та маршрут руху

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах