МОЗ скасувало обов’язкову самоізоляцію для тих, хто повертається з Польщі

15 Червня 2020
ситуація на кордоні з польщею зараз

Європа починає потроху оговтуватись після спалаху пандемії коронавіруса і пов’язаних з ним суворих карантинних обмежень. Спершу уряди європейських країн почали послаблювати ці обмеження для своїх співгромадян, а тепер хочуть поволі відновлювати й міжнародний рух. Так, сьогодні країни Євросоюзу відкрили свої внутрішні кордони, а отже відтепер до Польщі можуть вільно подорожувати і не перейматись через обов’язкову самоізоляцію громадяни Німеччини, Чехії, Словаччини, Литви та інших держав-членів ЄС. 

На жаль, Україна поки що до цього списку не входить, а отже з території нашої держави до Польщі все ще можуть в’їжджати лише певні групи осіб. Після прибуття більшість із них має пройти 14-денний карантин. До сьогодні таке ж правило поширювалось і на тих осіб, які повертались з Польщі до України. Однак Міністерство охорони здоров’я України вирішило включити Польщу до так званої “зеленої зони”, оскільки цьому сприяє епідемічна ситуація у цій країні. Детальніше про нововведення та як воно вплине на громадян України читайте далі у нашій публікації.

перетин кордону з польщею під час карантину

Після повернення з Польщі не доведеться проходити 14-денний карантин

Відсьогодні, 15 червня, Україна відновлює міжнародне авіасполучення і запускає роботу пунктів пропуску і пунктів контролю в аеропортах України. Аби при цьому тримати ситуацію з поширенням коронавірусу під контролем, український уряд вирішив поділити всі інші країни на дві групи - з поганою (червона група) та сприятливою (зелена група) епідемічною ситуацією. 

Як пояснив глава МОЗ України Максим Степанов, після прильоту в Україну до кожного пасажира застосовуватимуть певні заходи безпеки - які саме, залежатиме від того, з якої країни від прибув. Завдяки позитивним показникам Польща увійшла саме до зеленої групи країн, а отже всім, хто прибуває до України з території цієї держави, більше не доведеться проходити обов’язкову самоізоляцію, запевнив міністр охорони здоров’я. Звісно, це послаблення стосується не лише пасажирів авіакомпаній, але й усіх, хто перетинатиме український кордон будь-яким транспортом або ж пішки.

"Польща входить до країн, які входять до зеленої зони. Тобто не є необхідним проходити обсервацію після повернення з неї", - пояснив Максим Степанов, передає "Європейська правда".

⇒ Польща поступово відновлює регулярні залізничні, автобусні та авіаперевезення. Які обмеження діятимуть?

як працюватимуть аеропорти через коронавірус

Варто зазначити, що під час такого поділу країн на зони до уваги брались показники кількості активних захворювань в тій чи іншій державі. Так, якщо на 100 тисяч осіб припадає більше 40 хворих, то країна потрапляє у червону зону, а якщо менше - то у зелену. Якщо мандрівник потрапляє в Україну із червоної зони, він буде зобов’язаний пройти 14-денний карантин. При цьому всі іноземці повинні мати страховий поліс на лікування від коронавірусу. Детальний перелік країн із поділом на червоні та зелені зони МОЗ обіцяє оприлюднити згодом. 

Нагадаємо, наразі Україна та Польща ще не домовились про відновлення регулярного пасажирського перевезення залізничним, автобусним та авіаційним транспортом. Як зазначив нещодавно у своєму інтерв’ю телеканалу 1+1 міністр інфраструктури Владислав Криклій, польська сторона все ще стримує потік туристів з України, однак готова приймати українських заробітчан.

“До Польщі поки що відновлених авіарейсів у нас не було заявлених. Але я не маю сумніву, що найближчим часом з'являться вже регулярні рейси. Поки поляки стримували можливості для туристичної мети, але, якщо ми говоримо про трудову міграцію, то вони приймають заробітчан. Єдина вимога - наявність страхового полісу і обсервація", - сказав міністр.

У ЄС тим часом стверджують, що з 1 липня вільні подорожі до Шенгенської зони будуть доступні для українських громадян лише за певних умов

⇒ Читайте також:

Ryanair дозволить безкоштовно змінювати дату рейсів

Для поїздок “Укрзалізницею” відтепер можна використовувати електронний паспорт

Туристичний сезон-2020 у Польщі та Європі: коли розпочнеться і з якими обмеженнями

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах