Єврокомісія пояснила, за яких умов відкриються кордони для українців

12 Червня 2020

З 1 липня Євросоюз планує поступово відкривати свої кордони для громадян третіх країн. У першу чергу, це стосуватиметься тих держав, де епідемічна ситуація є схожою або навіть кращою, ніж в країнах ЄС. Тобто зовнішні кордони відкриються не для всіх - до уваги братимуть стан захворюваності в кожній окремій країні. Остаточний список претендентів на вільні подорожі до Шенгенської зони повинні спільно затвердити країни-члени об’єднання. 

"Після скасування всіх перевірок на внутрішньому кордоні всередині Союзу ми пропонуємо чіткий та гнучкий підхід до зняття обмежень на поїздки до ЄС, починаючи з 1 липня", — сказала єврокомісарка з внутрішніх справ Йлва Йоганссон.

Україна також може увійти до цього списку, якщо відповідатиме визначеним Єврокомісією критеріям. Детальніше про те, які умови висувають у Європі - далі у нашій публікації.

⇒ Польща поступово відновлює регулярні залізничні, автобусні та авіаперевезення. Які обмеження діятимуть?

коли європа відкриє кордони для українців

Чи відкриє ЄС кордони для України з 1 липня

У питанні скасування обмежень на перетин європейських кордонів для громадян третіх країн першочерговим критерієм буде достовірність та надійність даних щодо стану захворюваності на Covid-19 серед населення. Ці дані повинні відображати кількість нових випадків зараження на 100 тисяч осіб в країні, містити аналіз тенденції до зростання захворюваності, а також показувати загальну реакцію країни на епідемію коронавірусу (як проводяться тестування на Covid-19, як спостерігають за динамікою захворюваності, як відстежують контакти між потенційними хворими та здоровими людьми, як намагаються стримати поширення вірусу та як звітують про перебіг ситуації). 

Окрім цього, Єврокомісія вважає, що відкриття кордонів має відбуватись за принципом взаємності - не лише ЄС впускає іноземців на свою територію, але й треті країни повинні дозволити в’їжджати громадянам Європейського Союзу. 

"Багато третіх країн також запровадили обмеження на подорожі для громадян, які прибувають з ЄС. З метою рівного ставлення третя держава також має зняти обмеження на в’їзд з ЄС... Громадяни ЄС і громадяни асоційованих держав Шенгенської угоди, а також громадяни третіх країн, які законно проживають в Європейському Союзі, а також члени їх сімей повинні бути звільнені від обмеження на поїздки, незалежно від того, повертаються вони додому чи ні", - йдеться у рекомендаціях, передає “Європейська правда”. 

перетин кордону з польщею під час карантину

До слова, в Україні досі діє обмеження на в’їзд іноземних громадян, в тому числі з Європейського Союзу, а отже аби кордони Шенгену відкрилися, уряду нашої держави потрібно також піти на поступки. 

До списку держав, з якими Євросоюз найімовірніше буде готовий відкрити кордони на початку липня, першими увійшли країни Західних Балкан: Албанія, Боснія та Герцеговина, Косово, Чорногорія, Північна Македонія та Сербія. Разом з тим, якщо епідемічна ситуація в тій чи іншій країні зміниться, обмеження на в’їзд громадян можуть знову відновити. Також в Єврокомісії наголосили, що громадянину країни, з якої знято обмеження, можуть відмовити у перетині кордону через стан його здоров’я.

Євросоюз дозволить в’їжджати студентам з третіх країн, з якими не відкриють кордони

Єврокомісія також готова піти назустріч студентам, які навчаються у Європі, і дозволити їм вільно в’їжджати на територію Союзу, навіть якщо кордони з їхньою державою будуть закриті після 1 липня.

"Для країн, для яких обмеження збережуться, країни-члени мають зробити виняток для осіб, які їдуть на навчання, а також висококваліфікованих працівників, які не є громадянами ЄС, якщо їхнє працевлаштування економічно необхідне, і робота не може бути відтермінована та не може виконуватися з-за кордону", - сказано в офіційному прес-релізі Єврокомісії.

українські студенти в польщі

Чи зможуть всі українці, а не лише певні групи осіб, на початку липня в’їжджати на територію ЄС без додаткових обмежень, а лише за наявності всіх необхідних дозвільних документів, залежить від епідемічної ситуації в нашій країні та рішень українського уряду. Тим часом, Польща у ніч з 12 на 13 червня відкриває свої внутрішні кордони для громадян Європейського Союзу.

⇒ Читайте також:

Ryanair дозволить безкоштовно змінювати дату рейсів

Для поїздок “Укрзалізницею” відтепер можна використовувати електронний паспорт

В Україні відновлюють роботу ППВА. Як подати документи на візу в Польщу

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах